#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Assistance w podróży

Planujesz niedługo wyjazd za granicę? Może to dobry czas, by pomyśleć o ubezpieczeniu assistance w podróży. Aby nie zaskoczyły Cię żadne niespodziewane sytuacje, warto rozważyć zakup tej polisy. Przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się, jak działa, ile kosztuje i gdzie możesz kupić ubezpieczenie assistance.

Para, która przed wyjazdem na wakacje zainwestowała w ochronę: assistance w podróży.

Assistance w ubezpieczeniach turystycznych gwarantuje natychmiastową, całodobową pomoc w nagłych wypadkach, które mogą się wydarzyć podczas Twojego zagranicznego wyjazdu. Najczęściej uwzględnia pomoc informacyjną, pomoc organizacyjną i otoczenie opieką w razie zaistnienia takiej potrzeby. Ubezpieczenie podróżne występuje zazwyczaj w wersji podstawowej i rozbudowanej, a zakres danej polisy przedstawiają Ogólne Warunki Ubezpieczenia poszczególnych Towarzystwa Ubezpieczeniowych. Dlatego przed zakupem warto dokładnie przeanalizować, co znajduje się w ofercie Ubezpieczyciela.

Assistance w praktyce

Jedna z naszych klientek - Pani Agata - niedawno pojechała na wymarzone wakacje na południe Hiszpanii. Jednak jej beztroski czas zakłócił niespodziewany wypadek. Podczas zwiedzania miasta kobieta potknęła się i skręciła kostkę. Ponieważ kostka u nogi zaczęła szybko puchnąć oraz pojawił się trudny do zniesienia ból, pani Agata zdecydowała się udać do szpitala. Całe szczęście - miała wykupione ubezpieczenie assistance. Dzięki temu polisa pokryła koszty jej leczenia oraz leków. W pakiecie ubezpieczenia pani Agata posiadała również pomoc tłumacza, która niezwykle się przydała, ponieważ kobieta nie mówi biegle po angielsku ani hiszpańsku.

Zakres ubezpieczenia assistance w podróży

Jak potwierdza historia naszej klientki, ubezpieczenie assistance w podróży jest bardzo przydatne i ważne! Co więc zazwyczaj wchodzi w jego zakres? Główne zadania tej polisy to zapewnienie pomocy medycznej i ochrona zdrowia podróżnego. Są to między innymi:

 • konsultacje telefoniczne z lekarzem,
 • bezpłatne leczenie za granicą,
 • organizacja transportu poszkodowanego,
 • pokrycie kosztów powrotu ubezpieczonego do kraju po wypadku lub chorobie za granicą,
 • akcje ratownicze.
Bezpieczne wakacje w Paryżu - dzięki polisie assistance w podróży.

Co jeszcze wchodzi w zakres polisy?

Ponadto zakres assistance w podróży wykracza poza medyczne aspekty. Osoba ubezpieczona może otrzymać pomoc taką jak:

 • pomoc prawna i finansowa,
 • zakwaterowanie w trakcie rekonwalescencji,
 • wsparcie tłumacza,
 • pomoc w przypadku kradzieży lub utraty dokumentów,
 • zapewnienie opieki nad nieletnimi dziećmi,
 • opieka nad zwierzętami,
 • pomoc w przypadku kradzieży lub utraty dokumentów,

Rozszerzenie ochrony w polisie turystycznej

Niestety wersja podstawowa ubezpieczenia assistance nie zawiera aż tylu punktów, które wymieniliśmy. Dlatego jeśli masz w planach podróż, podczas której możesz być szczególnie narażony na różne trudne do przewidzenia zdarzenia, warto rozważyć zakup rozszerzonej polisy. Specjalistyczne rozszerzenie, które możesz nabyć, to np. ubezpieczenie assistance sport, ubezpieczenie moto assistance (szczególnie przydatne podczas w podróży samochodem), usługa osobistego asystenta czy ubezpieczenie business assistance.

Dlaczego warto mieć assistance w podróży?

To pytanie zadaliśmy naszym specjalistom z #RydzowskiTeam. I większość z nich zgodnie odpowiedziała jedno – by cieszyć się bezpiecznym podróżowaniem! Ubezpieczenie assistance to pomoc w trudnych i kłopotliwych sytuacjach, które mogą spotkać Cię podczas wyjazdu. Dlatego aby jak najlepiej spędzić czas, warto jak najlepiej się do niego przygotować – właśnie poprzez zakup tej polisy.

Formularz zapytania

Ile kosztuje ubezpieczenie assistance turystyczne?

Ceny ubezpieczenia assistance w podróży są różne i tak jak w przypadku innych ubezpieczeń – są indywidualnie ustalane przez dane Towarzystwo Ubezpieczeniowe. Oblicza się ją na podstawie długości pobytu w danym kraju. Jednak na wartość polisy duży wpływ ma jej zakres i szczególne rodzaje usług, które wchodzą w jej skład. Dlatego jeśli chcesz dowiedzieć się, ile wyniosłoby Cię wykupienie tego rodzaju polisy, możesz skonsultować się z nami! Przeanalizujemy dla Ciebie oferty różnych Ubezpieczycieli i doradzimy, która oferta będzie najlepsza w Twoim przypadku.

Gdzie kupić ubezpieczenie assistance na wakacje?

Ubezpieczenie assistance w podróży możesz kupić bezpośrednio w siedzibie Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Oferuje je wielu Ubezpieczycieli w Polsce, np. PZU, Uniqa czy Link4. Oferta jest szeroka, a bezpośredni kontakt z ubezpieczycielami może ułatwić podjęcie decyzji. Jednak to nie jedyne rozwiązanie. Wiele firm oferuje także możliwość zakupu polisy online.

Assistance w podróży online

Tak jak wspomnieliśmy, jeśli nie masz możliwości udania się bezpośrednio do Ubezpieczyciela lub – po prostu – wolisz sprawy tego typu załatwiać w domu, możesz kupić polisę przez Internet. Gdzie? W Rydzowski Ubezpieczenia! Nasza multiagencja znajdzie korzystną dla Ciebie ofertę i chętnie doradzi w wyborze. Skorzystaj z formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej, a nasi specjaliści szybko się z Tobą skontaktują. Zapraszamy!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.