Konsultant

Nasi doradcy są w tej chwili do Twojej dyspozycji

Telefon
17 773 46 47

dzisiaj do 17:00

Ubezpieczenie OC i AC DębicaUbezpieczenie OC i AC Dębica

Ubezpieczenia OC i AC Dębica

Najtańsze ubezpieczenie OC i AC w Dębicy

Dębica jest niewielkim miastem, o powierzchni 33km2, położonym w województwie podkarpackim. Stanowi ono ważny ośrodek przemysłu spożywczego i chemicznego. Rozbudowany sektor gospodarczy, oraz położenie przy autostradzie A4 wpływa na ogromny ruch samochodowy w jej bezpośredniej okolicy. Samą Dębicę, dodatkowo, zamieszkuje około 46 000 osób, a wielu jej mieszkańców znalazło zatrudnienie w lokalnych zakładach. Powiększa to  liczbę właścicieli samochodów poruszających się po tym rejonie, przez co automatycznie, zwiększa się prawdopodobieństwo kolizji drogowej. Obowiązkiem każdego posiadacza pojazdu mechanicznego jest, między innymi, posiadanie ważnego ubezpieczenia OC. 

Rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych

Ubezpieczenia komunikacyjne w Dębicy obejmują OC, AC, NNW oraz Assistance. Każde z nich można wykupić dla samochodu osobowego, ciężarowego, motoru, czy innych pojazdów mechanicznych. Najczęściej kupowanym w Polsce ubezpieczeniem jest OC. Zgodnie z regulacjami kodeksu cywilnego - podpisanie polisy od odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego właściciela samochodu. W momencie wypadku, polisa OC, pokrywa szkody wyrządzone innym uczestnikom ruchu, które spowodował sprawca kolizji. Ubezpieczenie - obejmuje mienie, zdrowie i życie, wszystkich osób biorących udział w zdarzeniu. Za jego brak grożą bardzo duże kary finansowe. Ubezpieczenie OC w Dębicy można wykupić w jednym z oddziałów, oferujących usługi ubezpieczeniowe.

Ubezpieczeniem nadobowiązkowym, które jednak naprawdę warto wziąć pod uwagę jest polisa AC. Autocasco zapewni kierowcy stosowną rekompensatę w momencie kradzieży pojazdu, czy na przykład, uszkodzenia go z własnej winy. Obejmuje ono:

  • zniszczenie samochodu w momencie kolizji z innym pojazdem, budynkiem czy zwierzęciem,
  • zdarzenia losowe,
  • kradzież całego pojazdu lub części jego wyposażenia.

Kolejnym dobrowolnym ubezpieczeniem jest Assistance. Kupowane  najczęściej w pakiecie z OC lub AC, bywa niezwykle przydatne w momencie awarii pojazdu lub stłuczki. Zapewnia wsparcie techniczne, holowanie, pomoc medyczną, oraz auto zastępcze na czas naprawy uszkodzonego pojazdu.

Następnym ubezpieczeniem, na które warto się zdecydować, to NNW. Polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków obejmuje kierowcę i pasażerów. Gwarantuje ona wypłatę odszkodowania w momencie urazów ciała, będących skutkiem wypadku komunikacyjnego, oraz śmierci osoby poszkodowanej.

Co wpływa na cenę ubezpieczeń komunikacyjnych?

Wysokość składki każdego ubezpieczenia komunikacyjnego w Dębicy, czy w ogóle na terenie Polski, zależy od kilku składowych. Firmy ubezpieczeniowe biorą pod uwagę:  

  • wiek kierowcy,
  • sumę jego zniżek lub zwyżek,
  • wiek, wartość i markę pojazdu,
  • zakres, jaki ma obejmować wybrana polisa.