#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie motoroweru i motocykla marki Romet

Ubezpieczenie jednośladu marki Romet – ile kosztuje i gdzie można kupić polisę? Nad tymi kwestiami zastanawia się wielu właścicieli motorynek, skuterów i motocykli marki Romet. W związku z tym, nasi specjaliści przygotowali artykuł, w którym znajdują się najważniejsze informacje o ubezpieczeniu Rometa. Zapraszamy do lektury!

Romet to kultowa marka, o której z pewnością słyszała zdecydowana większość Polaków. W końcu kilkanaście lat temu motorynki Romet przeżywały lata świetności. Spotkać je można było na wielu polskich podwórkach i drogach. Teraz, marka Romet wciąż się rozwija i proponuje fanom dwóch kółek coraz to nowsze modele. Takie, które imponują dobrymi osiągami i nietypowym designem.

Czy ubezpieczenie Rometa jest obowiązkowe?

Niezależnie od tego, czy w Twoim garażu znajduje się ogar, Romet 125, motorynka czy motor Romet – masz obowiązek zakupu polisy na jednoślad. Oczywiście mowa tu tylko o podstawowym ubezpieczeniu OC. Dokładnie określają to przepisy prawne – ustawa z 22 maja 2003 roku o ubezpieczeniach obowiązkowych. Zatem, jak można się domyślić, osoby, które zignorują aspekt ubezpieczenia Rometa muszą liczyć się z karą nałożoną przez UFG.

Romet - ile kosztuje polisa OC?

Polisa OC dla jednośladów jest zdecydowanie tańsza niż ochrona samochodu. Oczywiście cena ubezpieczenia Rometa jest uzależniona od wielu czynników. A przede wszystkim od tego jaki jest to model jednośladu. Skuter marki Romet ubezpieczyć można już za 40-60 złotych rocznie. Droższa będzie natomiast ochrona Rometa o pojemności 125 cm3 lub 250 cm3. Wtedy trzeba liczyć się z wyższą kwotą 150-550 złotych rocznie, w zależności od:

  • modelu, pojemności silnika i roku produkcji Rometa,
  • zniżek wypracowanych przez właściciela jednośladu,
  • wieku właściciela.

Ubezpieczenie Rometa – czy samo OC wystarczy?

Ubezpieczenie OC motocykla marki Romet wystarczy, by nie dostać kary za brak polisy. Niemniej, wielu właścicieli jednośladów zastanawia się czy warto rozszerzyć polisę komunikacyjną. Mowa tu o polisie AC na Romet oraz o opcji ochrony z komunikacyjnym NNW. Okazuje się, że opcja ta jest bardzo racjonalna. W szczególności wtedy, gdy dana osoba bardzo często porusza się na motocyklu – dojeżdża do pracy lub udaje się w dłuższe trasy turystyczne. Wtedy ryzyko wystąpienia niekorzystnego zdarzenia drogowego jest zdecydowanie wyższe niż w przypadku krótkich i rzadkich przejażdżek Rometem.

Autocasco dla jednośladów marki Romet

Jak już wspominaliśmy, w wielu przypadkach rozsądne jest rozszerzenie ubezpieczenia Rometu. Najbardziej przydatne może okazać się Autocasco. Niekiedy motorowery Romet oraz motocykle Romet nie są garażowane. Wówczas jest duże ryzyko kradzieży. W takich właśnie przypadkach ubezpieczenie Autocasco dla Rometa to gwarancja,  że nawet w takim przypadku Ubezpieczyciel wypłaci rekompensatę. By sprawdzić, ile kosztuje polisa z opcją AC wyślij formularz kontaktowy.

Formularz zapytania

Ubezpieczenie Rometa w niskiej cenie

Polisa OC na Romet we wszystkich przypadkach ma taki sam zakres. Zatem, z pewnością zastanawiasz się jak kupić tanio ubezpieczenie Rometa. Znamy kilka tricków. Przede wszystkim kluczowe jest porównanie ofert ochrony jednośladów. Może się okazać, że między jednym a drugim Towarzystwem Ubezpieczeniowym jest ogromna różnica cenowa. Warto też wiedzieć, że  jeśli właścicielem skutera Romet jest młoda osoba (przed 25 rokiem życia)  to cena polisy OC i AC dla jednośladu marki Romet może być nieco wyższa. Wówczas warto rozważyć dopisanie współwłaściciela do jednośladu. Oczywiście, takiego, który posiada już wypracowane zniżki.

Ubezpieczenie online jednośladu marki Romet

Gdzie najlepiej ubezpieczyć Romet? Oczywiście, najlepszą opcją jest skorzystanie z usług multiagencji. Takiej jak Nasza – Rydzowski Ubezpieczenia. Tutaj, każdy Klient ma kilka możliwości. Może  przyjść do biura lub kupić ubezpieczenie Rometu online. Ta druga opcja jest bardzo wygodna – nie trzeba wychodzić z domu ani tracić czasu na dojazd do punktu ubezpieczeń. Wystarczy wysłać formularz kontaktowy. Wtedy, z właścicielem jednośladu skontaktuje się specjalista, porówna ceny polisy w wielu Towarzystwach Ubezpieczeniowych i przedstawi najkorzystniejsze. Jako Klient będziesz mógł zdecydować, którą opcję wybierasz i wygodnie opłacić OC Rometu online

Porównaj ceny ubezpieczenia Rometa

By nie przepłacać za ubezpieczenie motocykla marki Romet – warto porównać oferty w poszczególnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Nie musisz robić tego samodzielnie – możesz wysłać nam formularz kontaktowy. Wtedy sprawdzimy dla Ciebie ceny polis w ponad 25 Towarzystwach Ubezpieczeniowych!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.