#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie motocykla typu cross

Ubezpieczenie motocykla typu cross – czy jest obowiązkowe? To pytanie wciąż budzi wiele wątpliwości u właścicieli dwóch kółek. Wynika to z faktu, że w niektórych przypadkach zakup polisy OC dla crossa jest obligatoryjny, w innych – nie. W artykule wyjaśniamy, kiedy trzeba ubezpieczyć motor cross. Przeczytaj.

Cross z homologacją - czy musi być ubezpieczony

Motocykle typu cross powstały z myślą o jeździe sportowej po specjalnie przeznaczonym do tego terenie. Z tego względu niektóre z nich nie mają homologacji. Teraz jednak coraz częściej są produkowane jednoślady, uprawnione do jazdy po drodze. Sprawdź, w jakich przypadkach trzeba kupić polisę na crossa.

Ubezpieczenie motocykla typu cross – czy jest potrzebne?

Ubezpieczenie motoru typu cross jest obowiązkowe, gdy pojazd ma homologację. Innymi słowy – wtedy, gdy zostanie zarejestrowany i dopuszczony do jazdy po drodze publicznej. Co ważne takich jednośladów pojawia się coraz więcej: posiadają światła, kierunkowskazy, odpowiednie tłumiki i rozruszniki. Nieco inaczej sytuacja wygląda kwestia ubezpieczenia motocyklu typu cross, gdy ten przeznaczony jest wyłącznie do jazdy po torze motocrossowym. Wówczas, właściciel nie dostanie kary za brak polisy. 

Motocykl typu cross bez homologacji a polisa OC

Musisz wiedzieć, że jeśli cross nie posiada homologacji i nie jest zarejestrowany w Wydziale Komunikacji- nie możesz nim poruszać się po drogach publicznych. A więc jednocześnie nie masz obowiązku posiadania ubezpieczenia OC.

Crossy bez homologacji powinny być dowiezione na teren torów i terenów przystosowanych do ich bezpiecznego użytkowania. Wszelkie szkody spowodowane crossem podczas korzystania z wyznaczonego toru mogą być pokryte z polisy ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, z rozszerzeniem o pojazdy niezarejestrowane. Jeśli do szkody dojdzie podczas imprezy organizowanej przez firmę, poszkodowany może skorzystać również z polisy OC działalności organizatora. 

Ubezpieczenie motocykla typu cross w niskiej cenie

Ubezpieczenie motocykla typu cross – czy warto nabyć ochronę?

Wiele osób zastanawia się czy trzeba ubezpieczyć motocykl typu cross. Już wiesz, że wszystko zależy od tego czy cross jest zarejestrowany czy też nie. W Internecie możemy znaleźć porady, które sugerują, by kupić OC crossa nawet gdy nie ma on homologacji i nie jest zarejestrowany. Ma to nam dać ,,ochronę" podczas kontroli drogowej policji i pozwolić uniknąć mandatu, jeśli policjant nie zorientuje się, że nie zarejestrowaliśmy pojazdu a poruszamy się nim po drodze publicznej. Czy to dobry pomysł? 

Nigdy nie wiadomo na jakiego policjanta trafimy. Poza tym: w razie szkody spowodowanej na drodze publicznej ubezpieczonym, lecz nie zarejestrowanym crossem- Towarzystwo Ubezpieczeniowe może nie przyjąć odpowiedzialności i nie wypłacić odszkodowania poszkodowanemu. 

Ile kosztuje polisa OC na crossa?

Ubezpieczenie na motocykl typu cross można nabyć już za 119 złotych. Oczywiście, warto wiedzieć, że na polisę dla crossa wpływa wiele czynników. A najważniejsze z nich to:

  • Cena ubezpieczenia crossa jest uzależniona od pojemności silnika pojazdu i innych parametrów jednośladu.
  • Ważny jest wiek właściciela jednośladu - młodzi kierowcy zapłacą za OC crossa więcej niż osoby po 25 roku życia.
  • Koszt polisy OC crossa jest też związany z historią jazdy właściciela. Im mniej kolizji i szkód tym niższa cena za ubezpieczenie motocykla typu cross.

Ubezpieczenie AC dla motocykla typu cross

Wielu kierowców zastanawia się czy warto rozszerzyć zakres ubezpieczenia motoru typu cross. Co do zasady, w większości przypadków warto. W końcu wartość takiego jednośladu wynosi kilka tysięcy złotych. Może być on więc celem dla złodzieja. W razie kradzieży, bez ubezpieczenia właściciel nie dostałby żadnej rekompensaty. Natomiast z ochroną AC może być pewny, że nawet w takiej sytuacji nie zostanie bez wsparcia. Oczywiście AC jest też przydatne, gdy właściciel crossa spowoduje (nawet ze swojej winy) szkodę. 

Formularz zapytania

Ubezpieczenie NNW - motocykl typu cross

W poprzedniej części artykułu wyjaśniliśmy, że ubezpieczenie motocykla typu cross jest obowiązkowe, gdy pojazd ma homologację. W takim przypadku warto również rozważyć polisę NNW dla crossa. W razie, gdy w wyniku kolizji lub innego zdarzenia będą poszkodowani, Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie. Środki finansowe z pewnością przydadzą się wówczas na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji. Co ważne dodatkowy wariant do OC motocykla typu cross nie jest drogi. 

Porównaj oferty – zapłać mniej!

By nie przepłacać za ubezpieczenie motocykla typu cross warto porównać oferty. Ceny w poszczególnych Towarzystwach ubezpieczeniowych mogą się bowiem między sobą różnić. Specjaliści z naszej multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia chętnie sprawdzą oferty w kilkunastu Towarzystwach i zaproponują najkorzystniejsze z nich. Wystarczy, że wyślesz formularz kontaktowy. Znajduje się on poniżej. 

Ubezpieczenie online motoru typu cross – Rydzowski Ubezpieczenia

Co ważne, ubezpieczenie motoru typu cross online można kupić w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Bez wychodzenia z domu. Bez zbędnego oczekiwania w kolejce i bez straty czasu. Wystarczy, wysłać do naszej multiagencji formularz zapytania, a specjalista skontaktuje się mailowo lub telefonicznie i przedstawi opcje ochrony. Jeśli Klient uzna którąś z nich za odpowiednią – może ją zaakceptować i opłacić. Po dokonaniu przelewu, na maila trafi polisa i potwierdzenie płatności.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.