#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie GAP dla motocykla

Ubezpieczenie GAP motocykla to dodatkowa ochrona jednośladu, na którą decyduje się coraz więcej osób. Wybierają ją przede wszystkim świadomi konsumenci, którzy zdają sobie sprawę z tego jak szybko nowe motocykle tracą na wartości i Ci, którzy cenią sobie poczucie finansowego bezpieczeństwa. Jeśli Ty również rozważasz opcję zakupu polisy GAP na motocykl – koniecznie przeczytaj ten artykuł. Wyjaśniamy w nim jak dokładnie działa to ubezpieczenie i przedstawiamy najważniejsze zalety tej ochrony.

Motocykl, który posiada ubezpieczenie GAP z multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia

Czym jest ubezpieczenie GAP na motocykl?

Najprościej wyjaśniając, polisa GAP  na motocykl jest zabezpieczeniem przed utratą wartości pojazdu w czasie. To przydatna opcja, bowiem już po roku użytkowania stawka jednośladu znacznie spada, a po 5 latach może być nawet o 60% niższa niż w dniu zakupu. Motocykliści, którzy pomyślą o takiej formie ochrony będą mogli cieszyć się wysoką rekompensatą w przypadku szkody całkowitej. A o taką niestety nie jest trudno – dojść do niej może w wyniku kradzieży motocykla, kolizji czy innego niespodziewanego zdarzenia.

Czy polisa GAP na motocykl jest obowiązkowa?

Co prawda, ubezpieczenie GAP motocykla nie jest obowiązkowe. Niemniej, w przypadku, gdy pojazd jest leasingowany – może tego wymagać podmiot finansujący. To pewnego rodzaju zabezpieczenie dla obu stron. Leasingodawca ma wtedy pewność, że nawet po szkodzie całkowitej na pojeździe, wszystkie raty zostaną spłacone. Natomiast osoba, która z leasingu korzysta nie musi martwić się jak pokryje koszty leasingu.

Polisa GAP na motocykl – dla kogo jest przeznaczona?

Jak już wspominaliśmy, ubezpieczenie GAP jest bardzo popularną opcją w leasingu, dlatego wiele osób zastanawia się, czy GAP – motocykl można też kupić indywidualnie. Odpowiedz na to pytanie jest twierdząca. Na taką formę ochrony mogą zdecydować się zarówno leasingobiorcy, jak i Ci, którzy pojazd kupili na kredyt lub za własną gotówkę. Może być zawarte przez osobę fizyczną, prawną, a także prowadzącą działalność gospodarczą.

Ubezpieczenie GAP – czy warto je wykupić?

Oczywiście. W końcu każdy miłośnik motoryzacji powinien troszczyć się o swój pojazd i kompleksowo go ubezpieczyć. Wymagane przepisami polskiego prawa komunikacyjne OC w większości przypadków nie jest wystarczające. AC ma już szerszy zakres, ale nie chroni przed utratą wartości pojazdu w czasie. Jeśli jednak masz obiekcje co do polisy GAP na motocykl, zastanów się:

  • Czy masz wystarczającą ilość oszczędności, by po szkodzie całkowitej kupić pojazd o podobnej wartości? A jeśli nie, to z jakich planów będziesz musiał zrezygnować?
  • Czy w razie niespodziewanego zdarzenia lub kradzieży motocykla dasz radę samodzielnie spłacić leasing? A jeśli nie, to czy zastanawiałeś się ile wynosi kara umowna za zerwanie umowy leasingu?
Rydzowski Ubezpieczenia - tu kupisz ubezpieczenie GAP

Jak działa polisa GAP na motocykl?

Zasada działania polisy GAP jest prosta. Po wyborze danego wariantu ubezpieczenia i jego zakupie, rozpoczyna się ochrona pojazdu. W przypadku szkody całkowitej, właściciele pojazdu otrzymają finansową rekompensatę, a środki będą mogli przeznaczyć na zakup innego modelu motocykla. Lub też – w przypadku leasingowanych jednośladów – na całkowitą spłatę zobowiązania.By jeszcze lepiej wyjaśnić sposób działania ubezpieczenia GAP na motocykl, postanowiliśmy przedstawić pewien przykład.

W 2017 roku Piotr zainwestował w wysokiej klasy motocykl turystyczny. Pojazd kosztował 70 tysięcy, więc mężczyzna oprócz podstawowej ochrony OC postanowił wykupić także  AC i NNW. Niestety, nie pomyślał o tym, że po kilku latach pojazd straci na wartości. Gdy po 4 latach bezszkodowej jazdy, doszło do kolizji, a ubezpieczyciel uznał to jako szkodę całkowitą Piotr bardzo się rozczarował. Otrzymał 40 tysięcy odszkodowania, co nie wystarczyło mu na zakup motocykla podobnej klasy. Gdyby mężczyzna zdecydował się także na GAP fakturowy, z AC otrzymałby 40 tysięcy, a z ubezpieczenia GAP na motocykl – 30 tysięcy.

Jakie są rodzaje ubezpieczenia GAP na motocykl?

Można wyróżnić kilka rodzajów ubezpieczenia GAP. Najbardziej popularny jest jednak GAP fakturowy. Gwarantuje on, pokrycie różnicy między wartością zakupową pojazdu a otrzymanym odszkodowaniem z AC lub OC. Oczywiście polisa działa wyłącznie w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży. Innowacją w zakresie ubezpieczeń jest natomiast GAP Direct DEFEND - dostępny również w naszej ofercie. Mogą do niego przystąpić w każdej chwili nawet Ci motocykliści, którzy nie posiadają AC. Co więcej, nie jest ważne czy jednoślad był kupowany za gotówkę czy wybrany w formie finansowania. Kolejny rodzaj - GAP casco polecany jest osobom, które nie zawarły polisy od razu w chwili zakupu motocykla i dopiero po pewnym czasie uznały, że jest to przydatna opcja ochrony.

Formularz zapytania

Czy są jakieś wyłączenia na ubezpieczenia motocykla GAP?

Warto być świadomym, że tak jak w przypadku innych rodzajów ubezpieczeń – w GAP również są pewne wyłączenia. Standardowej polisy GAP nie można wykupić, gdy motocykl ma być eksploatowany jako pojazd do nauki jazdy lub gdy jego wartość przekracza kwotę 600 tysięcy złotych. Ograniczeniem może być też wiek pojazdu – o to jednak warto już dopytać indywidualnie.

Czy ubezpieczenie GAP na motocykl działa także w innych krajach?

Wielu motocyklistów zastanawia się, czy za granicą ubezpieczenie GAP również działa.  Zazwyczaj odpowiedź na to pytanie jest twierdząca. W przypadku GAP DEFEND na motocykl, który można wykupić w naszej multiagencji -  polisa obowiązuje na terytorium całej Europy wraz z wyspami z wyłączeniem Rosji. Informacja o zakresie terytorialnym polisy zawsze zawarta jest w OWU – warto więc dopytać o tę kwestię specjalistę ds. ubezpieczeń. 

Zapytaj o ubezpieczenie GAP

GAP na motocykl – forum

Wiele osób, zainteresowanych ubezpieczeniem GAP próbuje znaleźć informacje na ten temat w sieci, wpisując w wyszukiwarce: GAP na motocykl – forum. Jednak zamieszczone tam informacje nie zawsze są pełne i wiarygodne. O szczegóły dotyczące polisy GAP na motocykl warto zawsze pytać specjalistów. Dzięki temu, dowiesz się wszystkiego co najważniejsze i będziesz mógł podjąć racjonalną decyzję.

Gdzie mogę kupić GAP na motocykl?

Ubezpieczenie GAP możesz bez problemu kupić w naszej multiagencji – odwiedzając nas w biurze lub wybierając wygodną formę ubezpieczenia przez Internet. Wystarczy bowiem, że wypełnisz krótki formularz kontaktowy, a nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i przedstawi najkorzystniejsze dla Ciebie oferty.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.