Ubezpieczenie domu od kradzieży

Nowoczesny dom, który został ubezpieczony na wypadek kradzieży.

 

Kradzież to sytuacja, której na pewno nikt nie chciałby doświadczyć. Niestety statystyki policyjne mówią same za siebie, dlatego warto się zabezpieczyć  i wykupić ubezpieczenie domu od kradzieży. Sprawdź naszą ofertę!

Mały, nowoczesny dom na obrzeżach miasta, gdzie często dochodzi do kradzieży. Na szczęście nieruchomość jest chroniona ubezpieczeniem od kradzieży.

Jak często dochodzi do kradzieży i włamań w domach?

Kradzież to jedna z najczęstszych przyczyn wypłaty odszkodowania przez Ubezpieczycieli. Jak podają statystyki Policji, w 2021 roku stwierdzono 71 625 kradzieży z włamaniem, a zaledwie w przypadku połowy z nich udało się znaleźć sprawcę. Jednak szacuje się, że takich sytuacji mogło być o wiele więcej. W końcu nie każdy decyduje się na zgłoszenie sprawy policji. Kradzież z włamaniem jest realnym zagrożeniem dla każdego. Nic więc dziwnego, że wiele osób chce zapewnić sobie bezpieczeństwo pod tym względem, a ubezpieczenie domu od kradzieży jest korzystnym i rozsądnym rozwiązaniem.

Poznaj ofertę dla swojego domu!

Rozważasz ubezpieczenie domu od kradzieży?

Przygotujemy dla Ciebie niezobowiązującą ofertę!

Przesuń w prawo aby wysłać

Ubezpieczenie domu przed kradzieżą - jak działa?

Towarzystwa Ubezpieczeniowe rozróżniają 3 formy kradzieży. Pierwsza z nich, kradzież zwykła dotyczy sytuacji, podczas której złodzieje weszli do domu bez śladów włamania, np. wcześniej ukradli klucz i w ten sposób dostali się do nieruchomości. Ubezpieczyciele w tym przypadku uwzględniają również kradzież przedmiotów osobistych z balonu lub tarasu, jednak niewielu z nich oferuje odszkodowanie w przypadku kradzieży bez włamania. Natomiast w przypadku kradzieży z włamaniem sprawca zostawia wyraźne ślady, np. wybitą szybę czy wyważone drzwi. Najczęściej podstawowe ubezpieczenie domu nie uwzględnia tego przypadku i wymagane jest dokupienie rozszerzenia. Ostatnia z form kradzieży - rabunek to zdarzenie, kiedy pod groźbą użycia siły skradziono osobie ubezpieczonej przedmioty osobiste, także poza nieruchomością objętą polisą. 

Jak uzyskać odszkodowanie po kradzieży w domu?

Jeśli posiadasz odpowiednie ubezpieczenie, możesz odzyskać odszkodowanie. Ta pomoc finansowa od Twojego Ubezpieczyciela pomoże Ci pokryć koszty wyrządzonych szkód. Aby uzyskać odszkodowanie, należy:

  • Powiadomić policję o zdarzeniu - ważne, by nie dotykać niczego, nie przestawiać porozrzucanych przez włamywacza przedmiotów, ponieważ może tu utrudnić dochodzenie. Jest to również wymagane przez większość Towarzystw Ubezpieczeniowych.
  • Zweryfikować, jakie rzeczy zaginęły - pomoże to w czynnościach policyjnych, ale także w uzyskaniu odszkodowania od Ubezpieczyciela.
  • Zgłosić kradzież swojemu Towarzystwu Ubezpieczeniowemu - można to zrobić telefonicznie lub przez Internet. Większość Ubezpieczycieli daje na to 3 dni, jednak nie jest to regułą. Ubezpieczyciel poda datę oględzin o poprosi i podanie informacji takich jak: dane osobowe, numer polisy, okoliczności i szczegóły zdarzenia, zakres szkody, numer konta bankowego w celu wypłaty odszkodowania.
  • Dostarczyć Towarzystwu Ubezpieczeniowemu wymagane dokumenty - są one różne w zależności od Ubezpieczyciela. Przykładowe dokumenty, o jakie może on poprosić, to potwierdzenie zgłoszenia zdarzenia na policji wraz z numerem dochodzenia, umowa najmu, akt własności czy faktury za naprawę uszkodzeń.

Zadbaj o maksymalne bezpieczeństwo domu!

Wybierz ubezpieczenie od kradzieży!

Dom, który można ubezpieczyć w Rydzowski Ubezpieczenia. Dom, który można ubezpieczyć w Rydzowski Ubezpieczenia.

Ubezpieczenie mieszkania od kradzieży - wyłączenia

Tak jak wiele innych polis, również ubezpieczenie domu od kradzieży posiada pewne wyłączenia. Przede wszystkim wszelkie „umożliwienie” kradzieży, np. pozostawienie otwartego okna, może być przeszkodą w uzyskaniu odszkodowania. Dlatego też kradzież bez śladów włamania nie jest przez Ubezpieczycieli brana pod uwagę. Kwestię tę uzasadnia ryzyko, że wiele osób stale próbuje wyłudzać odszkodowania. W podstawowym ubezpieczeniu mieszkania ochroną są objęte mury i elementy stałe, natomiast wyposażenie mieszkania należy zabezpieczyć rozszerzeniem polisy. W przypadku ubezpieczenia domu od kradzieży najczęściej wyłączone są przedmioty takie jak: 

  • broń palna i trofea myśliwskie, egzotyczne zwierzęta,
  • wartościowe przedmioty przechowywane na balkonie,
  • dane elektroniczne i anteny satelitarne,
  • dzieła sztuki, kolekcje filatelistyczne i numizmatyczne.
     

Ubezpieczenie domu w budowie od kradzieży

Wiele osób decyduje się na ubezpieczenie domu w budowie od kradzieży. Jest to rozwiązanie dla wszystkich inwestorów, jednak bardzo często korzystają z niego osoby prywatne. Ochrona ta trwa od podpisania umowy do wykończenia domu do takiego stanu, że będzie można w nim zamieszkać i zostanie odebrany przez nadzór techniczny. Aby ubezpieczenie domu w budowie od kradzieży zadziałało, musi on być już w stanie zamkniętym surowym. Polisa ta najczęściej dotyczy tylko elementów stałych, czyli np. drzwi, okien, zamontowanych już elementów takich jak kominek czy armatura łazienkowa.
 

Specjalistka ds. ubezpieczeń z firmy Rydzowski Ubezpieczenia przygotowuje ofertę ubezpieczenia domu.

Ile kosztuje ubezpieczenie domu od kradzieży?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że ubezpieczenie mieszkania od kradzieży nie jest dostępne jako oddzielny produkt. Można o nie rozszerzyć polisę mieszkaniową. Z tego powodu przy cenie tego dodatku jest brana pod uwagę lokalizacja mieszkania, metraż, wartość domu, elementów stałych i ruchomych czy zakres ochrony. Sam dodatek może kosztować około 18-30 zł rocznie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jaka jest cena ubezpieczenia domu od kradzieży w Twoim przypadku, zgłoś się do nas!

Zapytaj o cenę ubezpieczenia domu!

Ubezpieczenie domu przed kradzieżą - gdzie kupić?

Ubezpieczenie domu przed kradzieżą można nabyć w wielu Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Sprawdziliśmy, co wyróżnia najpopularniejsze z nich na tle innych pod kątem tej polisy.

Ubezpieczenie nieruchomości od kradzieży Warta
Ubezpieczenie od kradzieży - PZU
Ochrona mieszkania przed kradzieżą - Uniqua
Ubezpieczenie domu od kradzieży - Generali

Ubezpieczenie nieruchomości od kradzieży online

Ubezpieczenie domu lub mieszkania od kradzieży możesz również kupić, nie wychodząc z domu! Polisa ta jest dostępna online u wielu Ubezpieczycieli, między innymi w Rydzowski Ubezpieczenia. Nasi specjaliści chętnie Ci doradzą w wyborze najlepszej i najtańszej polisy mieszkaniowej, która będzie zawierać wszystkie niezbędne dla Ciebie elementy.

Pytania dotyczące ubezpieczenia domu od kradzieży:

Czy można ubezpieczyć dom od kradzieży w dwóch firmach?
Czy można ubezpieczyć dom, nie będąc właścicielem?
Kradzież bez śladów włamania - czy otrzymam odszkodowanie?
Po jakim czasie mogę zgłosić kradzież?
Czy warto też ubezpieczyć dom od ognia?
Wyjeżdżam na wakacje. Czy samo ubezpieczenie domu wystarczy?
Kontakt do firmy Rydzowski Ubezpieczenia.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Kontakt do firmy ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Ubezpieczenia w Brzesku.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu