#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych.

Ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych to propozycja zarówno dla osób indywidualnych, firm jak i rolników. W naszym materiale poznasz ceny, warunki i zakres takiego ubezpieczenia. Zobacz nie tylko czy warto wykupić ubezpieczenie solarów ale sprawdź jak zrobić to w niskiej cenie i to z rabatem!

Ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych.

W ostatnich latach mamy do czynienia z ogromnym rozwojem i tak zwanym boomem na wszystko co związane z zieloną energią i ekologicznymi metodami pozyskiwania ciepła. Taki trend rozpoczął się około 2014 roku- wtedy na popularności zyskiwały przede wszystkim panele solarne i słoneczne. Wraz z montażem tego typu rozwiązań- na rynku pojawiły się oferty ubezpieczenia paneli solarnych i słonecznych.

Kiedy zadziała ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych?

Ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych to sposób na spokojną głowę. Dlaczego? Towarzystwo Ubezpieczeniowe pokryje koszty napraw lub zakupu nowej instalacji solarnej gdy zostanie ona uszkodzona wskutek zdarzeń wymiennych w zakresie odpowiedzialności.

Ubezpieczenie paneli solarnych jak działa?

Ochrona w ramach polisy na panele słoneczne i solarne działa jako klasyczne ubezpieczenie dobrowolne. Ubezpieczyciel odpowiada za szkody, które zwarł w jego katalogu odpowiedzialności. Jeśli chcesz poznać szczegółową ofertę dla Ciebie- skontaktuj się z naszym dedykowanym specjalistą.

Katalog odpowiedzialności jest dosyć szeroki i zabezpiecza Cię na wypadek wszystkich najpopularniejszych ryzyk majątkowych. Jest to, m.in.:

 • ogień
 • przepięcie
 • grad
 • uszkodzenie przez zwierzęta
 • stłuczenie
 • huragan
 • śnieg i lód
 • dewastacja
 • kradzież
 • awaria
 • pozostałe zdarzenia, które nie zostały wymienione w katalogu wyłączeń.

Ubezpieczenie paneli solarnych cena.

Wielu osobom, które w swojej pracy spotykają nasi specjaliści, wydaje się, że polisa ubezpieczeniowa na instalację paneli solarnych i słonecznych to ogromy wydatek rzędu kilku tysięcy. Oczywiście tak nie jest! Ile kosztuje więc ubezpieczenie paneli solarnych? Najtańsze ubezpieczenie paneli solarnych i kolektorów słonecznych możemy mieć już za 9 złotych miesięcznie! Wariant z najwyższą sumą ubezpieczenia instalacji solarnej to wydatek rzędu 11 złotych miesięcznie w ofercie PZU Eko Energia.

Co ważne- jeśli zdecydujesz się na taką formę ochrony swojej instalacji solarów do końca 2021 roku otrzymasz dodatkowy rabat w wysokości 25%. Taką promocję oferuje Towarzystwo PZU w ofercie EKO Energia dla ubezpieczenia paneli słonecznych i solarnych.

Chcesz dowiedzieć się ile dokładnie zapłacisz za ubezpieczenie solarów i paneli słonecznych? Sprawdź materiał naszych specjalistów pod tytułem: ile kosztuje ubezpieczenie fotowoltaiki?

Ubezpieczenie paneli solarnych jakie wybrać?

Wydatek za panele solarne nie jest mały, dlatego poza podstawową polisą ubezpieczenia domu warto zadbać o rozwiązanie specjalnie dla tego rodzaju instalacji. Dzięki temu nie musimy martwić się o sumy ubezpieczenia czy problemy z likwidacją szkód.

Zazwyczaj przy wyborze ubezpieczenia dla instalacji solarnej czy słonecznej patrzymy głównie na cenę. To dobrze- przecież nawet za odpowiednią polisę nie warto przepłacać. Poza kwestią finansową dobrze by zwrócić również uwagę na zakres i warunki ubezpieczenia. Część Klientów bacznie przygląda się również, który z Ubezpieczycieli proponuje im konkretną ofertę.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jakie ubezpieczenie będzie odpowiednie dla Ciebie- możesz porozmawiać o tym z naszym specjalistą. By łatwo i szybko zorientować się w podstawowych parametrach ubezpieczenia paneli solarnych i słonecznych w różnych firmach- poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie zestawienie ofert.

PZU ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych.

Towarzystwo PZU wprowadziło nowy produkt dedykowany ubezpieczeniu instalacji OZE. To PZU Eko Energia. W tej opcji PZU odpowiada za szkody i awarie do sumy ubezpieczenia w wysokości 20 tysięcy złotych.

Co ważne w tym produkcie- każda wypłata pomniejsza dalszą wysokość sumy odpowiedzialności Towarzystwa. Jednak trudno sobie wyobrazić by w ciągu jednego roku dochodziło do serii szkód, które w znacznym stopniu mogą uszkodzić instalację solarną.

Ochrona solarów w PZU

Ubezpieczenie paneli solarnych- na co zwrócić uwagę?

Jak już wspomnieliśmy wyżej- nawet za dobrą ochronę nie trzeba przepłacać. Dlatego w przypadku ubezpieczenia paneli słonecznych czy solarnych sprawdzić:

 1. wysokość składki i rabaty za sposób płatności
 2. wysokość sumy ubezpieczenia dla instalacji solarnej i słonecznej
 3. zakres polisy, w szczególności katalog wyłączeń w konkretnej ofercie
 4. sposób odpowiedzialności Ubezpieczyciela w przypadku awarii
 5. oferty dla Klientów, którzy już ubezpieczyli dom w danym Towarzystwie
 6. okresowe akcje rabatowe i promocyjne.

Ile trwa ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych?

Tutaj warto rozjaśnić sytuację. Jeśli swoją instalację ubezpieczasz w podstawowej wersji w ramach polisy dla domu: czas ochrony paneli solarnych i słonecznych trwa tyle samo co ubezpieczenie domu.

Więc gdy Twoja umowa ubezpieczenia domu została zawarta w opcji trzyletniej- przez trzy lata w części zakresu możesz posiadać również ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych.

Jeśli wybierasz ubezpieczenie dedykowane dla solarów i instalacji słonecznych zazwyczaj polisy są przygotowywane na rok, chociaż w niektórych Towarzystwach możesz znaleźć opcję dwu lub trzyletniej ochrony.

Ubezpieczenie paneli solarnych kalkulator.

Ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych online to możliwość, dzięki której możesz zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Kalkulator ubezpieczenia instalacji solarnej i słonecznej to rozwiązanie wzorowane na popularnych porównywarkach ubezpieczeń internetowych.

Jednak nawet najszybsza porównywarka ubezpieczeń solarów nie zastąpi najlepszej oferty i merytorycznego wsparcia. Dlatego w #RydzowskiTeam dajemy Ci o co najlepsze. To bezpośredni dostęp do naszych doświadczonych specjalistów oraz gwarancję najlepszej oferty!

Jesteśmy multiagencją, a naszą propozycję poznasz teraz wygodnie przez Internet. To proste. Wypełnij poniższy formularz kontaktowy a nasz dedykowany specjalista przygotuje dla Ciebie polisę dostosowaną do Twoich wymagań.

Formularz zapytania

Gdzie ubezpieczyć panele solarne i słoneczne?

Instalacja solarna i słoneczna- gdzie ją ubezpieczyć? Powyżej w naszym materiale opisaliśmy najważniejsze informacje o ofercie poszczególnych Towarzystw. Jak je porównać? Oczywiście nie jest łatwo przeczytać wszystkie Ogólne Warunki Ubezpieczeń. Dlatego nasi specjaliści porównają dla Ciebie różne oferty a przede wszystkim dopasują polisę do rodzaju i mocy instalacji solarnej i słonecznej.

Następnie po konsultacji z Tobą wybierzemy opcję, która będzie najbardziej korzystna dla Ciebie.

Ubezpieczenie paneli solarnych i słonecznych. Dodatkowe informacje.

Jak zgłosić szkodę na panelach solarnych?

Zgłoszenie szkody na panelach słonecznych i solarnych wygląda bardzo podobnie i przypomina standardową procedurę zgłoszenia szkody majątkowej. Taką procedurę możemy przeprowadzić zarówno za pośrednictwem stron poszczególnych Towarzystw Ubezpieczeniowych jak i korzystając z pomocy naszych specjalistów.

W Rydzowski Ubezpieczenia traktujemy się z szacunkiem- dlatego naszych Klientów wspieramy również w przypadku szkód powstałych na panelach solarnych i słonecznych. Cały proces jest oczywiście zupełnie dla Ciebie bezpłatny.

Panele solarne ubezpieczone w ramach ubezpieczenia domu.

W trakcie naszego materiału wspomnieliśmy, że ochronę instalacji solarnej możesz mieć również zagwarantowaną w ramach ubezpieczenia domu. W zależności od wielu czynników, takich jak zakres, suma ubezpieczenia czy konkretny wariant taka polisa może jednak nie do końca zabezpieczać Cię przed uszkodzeniem czy kradzieżą lub wandalizmem na takiej instalacji.

Więcej o tym czy warto ubezpieczyć instalację OZE oraz jaka następuje zależność między polisą na dom a panele solarne i słoneczne przeczytasz tutaj:

czy warto ubezpieczyć fotowoltaikę?

Warto pomyśleć jednak nad polisą przygotowaną specjalnie dla instalacji solarnych i paneli słonecznych. Koszt takiej ochrony rozpoczyna się od kwoty 9 złotych miesięcznie.

Panele słoneczne a Fotowoltaika.

Panele solarne wytwarzają energię, która następnie jest zamieniana w energię cieplną i służy głównie do podgrzewania wody. Fotowoltaika zaś w swoim procesie działania zamienia energię słoneczną w energię elektryczną, która może służyć do zasilania wszystkich sprzętów elektronicznych w naszym domu.

Czytając ten tekst poznajesz ofertę ubezpieczenia paneli solarnych i słonecznych. Na pierwszy rzut oka taka instalacja nie różnie się niczym od fotowoltaiki. Jednak ofertę ubezpieczeń instalacji fotowoltaicznych znajdziesz w innej karcie naszego serwisu.

ubezpieczenie fotowoltaiki
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.