#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

OC w życiu prywatnym

Zastanawiasz się, co zrobić, by w Twoim życiu nie zaskoczyły Cię żadne niespodziewane okoliczności? By mieć pewność, że w razie różnych zdarzeń otrzymasz pomoc, warto zastanowić się nad zakupem ubezpieczenia OC w życiu prywatnym. Dowiedz się więcej o tej polisie z artykułu, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

OC w życiu prywatnym to gwarancja ochrony w nietypowych sytuacjach.

Kiedy wiesz już, że istnieje taki rodzaj ubezpieczenia, zapewne zastanawiasz się „po co mi OC w życiu prywatnym”. O korzyściach posiadania ubezpieczenia OC w życiu prywatnym przekonał się ostatnio jeden z naszych klientów – pan Andrzej. Mężczyzna z żoną i dwójką małych dzieci  wyjechał na kilkudniowy wypoczynek w góry. Niestety pod koniec pobytu w zakopiańskim hotelu doszło do niefortunnego zdarzenia. Dzieciaki podczas zabawy zniszczyły telewizor, co nie uszło uwadze właścicielom miejscówki. Zażądali od pana Andrzeja pokrycia kosztów, ponieważ tego typu zniszczeń nie pokrywało ubezpieczenie hotelowe. Mężczyzna jednak przygotował się przed wyjazdem na takie ewentualności – jakiś czas temu kupił ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Dzięki temu Ubezpieczyciel pokrył powstałe szkody, a pan Andrzej nie musiał się o nic martwić. 

Co warto wiedzieć o OC w życiu prywatnym?

OC w życiu prywatnym to bardzo przydatne ubezpieczenie, które może się przydać, gdy dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń. W większości przypadków jest dodatkiem do podstawowej wersji polisy mieszkaniowej. Najczęściej nie można go kupić oddzielnie. Przed czym chroni polisa OC w życiu prywatnym? Przed poniesieniem kosztów w przypadku strat spowodowanych nieumyślnym działaniem, np. zalania mieszkania sąsiada, zarysowania samochodu osobie trzeciej czy zniszczeń w hotelu.

OC w życiu prywatnym -najkorzystniejsze opcje ochrony.

Czy polisa OC w życiu prywatnym jest obowiązkowa?

Tak jak wspomnieliśmy, OC w życiu prywatnym w większości Towarzystw Ubezpieczeniowych można zakupić wraz z ubezpieczeniem mieszkania. Czy jest obowiązkowe? Nie. Jednak warto rozważyć tę dodatkową opcję, by uniknąć niezaplanowanych (a często bardzo wysokich) kosztów, które pokryją powstałe szkody. Komu szczególnie polecany jest zakup ubezpieczenia OC w życiu prywatnym? Przede wszystkim mieszkańcom bloków, którzy wokół siebie mają wielu sąsiadów, rodzicom małych dzieci i posiadaczom zwierząt.   

Przed czym chroni ubezpieczenie OC w życiu prywatnym?

Każde zdarzenie, do którego nieumyślnie dojdzie z Twojej winy, może być powodem roszczeń poszkodowanych osób. W takim przypadku idealnie sprawdza się ubezpieczenie OC w życiu prywatnym! W jakich przypadkach będzie pomocne? Poznaj przykłady z życia, kiedy polisa ta może Ci zagwarantować bezpieczeństwo i zmniejszy zmartwienia.

  • Przechodzień poślizgnął się i przewrócił na chodniku, który należy do Twojej posesji.
  • Twoje dziecko przez przypadek porysowało samochód sąsiada na osiedlowym parkingu.
  • Podczas przejażdżki rowerem lub elektryczną hulajnogą, doszło do potrącenia pieszego.
  • Twój pies ugryzł przechodzącą obok osobę lub zniszczył przedmiot innej osoby.
  • Niewielki dron, który do Ciebie należy, uszkodził losową osobę.

Oprócz tego, OC w życiu prywatnym zadziała, gdy z Twojej winy przez przypadek zostanie zniszczone wyposażenie hotelu. A także w sytuacji, gdy podczas amatorskiej gry w piłkę dojdzie do kontuzji drugiego gracza. Zakres przypadków, w których możesz liczyć na pomoc finansową wynikającą z ubezpieczenia, jest szeroki i zależy od danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę. 

Formularz zapytania

Kiedy ochrona nie zadziała?

Tak jak w przypadku większości ubezpieczeń, polisa OC w życiu prywatnym również posiada pewne ograniczenia. Najważniejsze z nich dotyczą tzn. wyłączenia odpowiedzialności. Co to najczęściej oznacza w praktyce?

  • Wyrządzenie szkód osobom bliskim (np. rodzina) lub należącym do tego samego gospodarstwa domowego
  • Posiadanie agresywnych ras psów i zwierząt egzotycznych.
  • Wypadki lub szkody powstałe pod wpływem środków odkurzających.
  • Uprawiania sportu zawodowo.
  • Wykonywania obowiązków służbowych lub prowadzenia działalności gospodarczej.

Te przykłady to najpopularniejsze wyłączenia w ubezpieczeniu OC w życiu prywatnym. Warto pamiętać, że w zależności od Ubezpieczyciela mogą się one różnić. Dlatego pamiętaj, by dokładnie sprawdzić warunki przed podpisaniem umowy. Jeśli chcesz zasięgnąć opinii ekspertów i wybrać najlepszą polisę dla siebie, możesz zlecić to zadanie nam, a my nie zostawimy Cię bez odpowiedzi.

Ile kosztuje ochrona?

Nie będzie to zaskoczenie, jeśli znów napiszemy, że wszystko zależy od danego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Są to indywidualne koszty, ustalane na podstawie Twojej sytuacji i potrzeb. Ponieważ jest to dodatek do polisy mieszkaniowej, wpływ na ostateczny koszt ma powierzchnia nieruchomości i jej lokalizacja. Przykład: Zakładając, że powierzchnia Twojego domu to około 80 m2, a mieszkasz w Szczecinie, najtańszą polisę możesz zakupić już za około 150 zł rocznie, a suma ubezpieczenia wynosi 50 000 zł. Jeśli chcesz wiedzieć, ile będzie wynosić Twoja roczna składka, gdzie i na jakich warunkach najkorzystniej ją nabyć, chętnie Ci pomożemy!

Zapytaj o cenę OC w życiu prywatnym

Gdzie można kupić polisę OC w życiu prywatnym?

Ten rodzaj ubezpieczenia można kupić w wielu Towarzystwach Ubezpieczeniowych, lecz ich oferta jest mocno zróżnicowana. Specjalnie dla Ciebie porównaliśmy zakres polisy OC w życiu prywatnym u najpopularniejszych Ubezpieczycieli.

OC w życiu prywatnym - PZU

OC możesz poszerzyć o zniszczenia wypożyczonego sprzętu sportowego, ugryzienie przez Twojego psa, przepięcie niszczące sprzęt elektroniczny lokatora nieruchomości czy zniszczenia powstałe w hotelu. Polisa obejmuje również rodzinę ubezpieczonego, zwierzęta oraz pomoc domową (np. opiekunka do dziecka, ogrodnik).

OC w życiu prywatnym - Warta

To Towarzystwo posiada wiele wariantów. Klient ma do wyboru 8 rozszerzeń pakietu OC, np. o mienie powierzone, usługi turystyczne, jazdę konną, posiadanie i użytkowanie legalnej broni.

OC w życiu prywatnym - AXA

Warto wiedzieć, że niedawno Towarzystwo Ubezpieczeniowe AXA zostało przejęte przez Uniqa. U tego ubezpieczyciela maksymalna suma ubezpieczenia wynosi 100 000 zł, a polisa występuje w dwóch wariantach: standard i premium.

Zapytaj o szczegóły

Wygodny zakup ubezpieczenia - online

Ubezpieczenia możesz również nabyć bez wychodzenia z domu – przez Internet. Gdzie znajdziesz polisę OC w życiu prywatnym online? Na przykład w Rydzowski Ubezpieczenia! Skontaktuj się z nami za pomocą formularza na naszej stronie, a my oddzwonimy do Ciebie, a następnie pomożemy Ci w wyborze i kupnie najlepszego ubezpieczenia!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.