#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Home Assistance

Czy home assistance to obowiązkowy element w ubezpieczeniu każdego mieszkania? W końcu dom to miejsce, w którym zawsze powinno się czuć najwyższe bezpieczeństwo i komfort. Dowiedz się, czym jest home assistance w ubezpieczeniu nieruchomości i dlaczego warto się zastanowić nad rozszerzeniem swojej ochrony.

Home Assistance - dodatek do standardowego ubezpieczenia domu/

Jak oceniają specjaliści z branży ubezpieczeniowej, jest to zarazem najpopularniejszy i najbardziej specyficzny dodatek do ubezpieczenia nieruchomości. Dlaczego? Tak naprawdę jest to pakiet usług lub świadczeń, które możesz otrzymać od swojego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Jak dokładnie działa? Jeśli dojdzie to sytuacji zawartych w pakiecie, Twój Ubezpieczyciel pokryje koszty np. interwencji hydraulika czy zgubienia kluczy do domu. Nie jest to równoznaczne z odszkodowaniem, a pomocą w nagłych sytuacjach.

Czy Home Assistance można kupić osobno?

Pakiet ten nie występuje jako samodzielny produkt ubezpieczeniowy. Aby skorzystać z jego zalet, należy kupić polisę mieszkaniową z podstawowym zakresem (ochrona murów przed zdarzeniami losowymi). Home Assistance jest bowiem rozszerzeniem do podstawowej polisy. Można je wykupić na co najmniej 12 miesięcy, jednak Towarzystwa Ubezpieczeniowe oferują pakiet na okres 2 lub 3 lat. 

Dlaczego warto rozważyć zakup ubezpieczenia assistance dla domu?

Zakres home assistance jest szeroki. Obejmuje dość częste przypadki, które mogą się zdarzyć zarówno w domu, jak i poza nim. Dlaczego jeszcze warto rozważyć zakup tej ochrony?

Niska cena, wysoka wartość

Assistance dom nie jest dużym wydatkiem. Stanowi dość tani dodatek do podstawowego ubezpieczenia nieruchomości. A jego wartość jest nieporównywalnie większa od ceny. Zatem, jest on bardzo praktycznym i pomocnym rozszerzeniem ubezpieczenia. Tym bardziej, że prawdopodobieństwo,iż będziesz potrzebować w domu nagłej pomocy specjalisty czy naprawy pogwarancyjnej jest duże.

Szerokie zastosowanie Home Assistance

Pakiet ma bardzo szerokie zastosowanie. Najczęściej obejmuje on wyposażenie samej nieruchomości, osób w niej mieszkających, zwierząt, a nawet samochodu czy roweru.

Zakup Home Assistance to maksymalna ochrona dla domu.

Co dokładnie zawiera assistance domowy?

Powody, by zastanowić się nad zakupem assistance dom, są przekonujące. Dlatego warto wiedzieć, co dokładnie zawiera standardowy pakiet assistance dla domu. Zaznaczamy jednak, że pakiety assistance różnią się od siebie, co ma związek z polityką danego Ubezpieczyciela. Co więc najczęściej wchodzi w jego zakres? Dodatek ten będzie pomocny w przypadku naprawy pogwarancyjnej sprzętu domowego, np. AGD lub RTV, konieczności skorzystania z pomocy specjalisty, np. elektryka, szklarza, hydraulika, a także w przypadku:

  • transportu i przechowywania przedmiotów domowych po szkodzie,
  • zakwaterowania lokatorów mieszkania po szkodzie,
  • awarii drzwi, np. zgubienia kluczy, zatrzaśnięcia się drzwi,
  • unieruchomienia roweru lub samochodu po wypadku,
  • potrzeby zorganizowania opieki nad dziećmi lub osobami starszymi, a także w przypadku korepetycji dla dzieci,
  • pomocy medycznej, np. dostarczenia leków, wezwania lekarza lub pielęgniarki, transportu medycznego,
  • pojawienia się szkodników w domu, np. karaluchów, szczurów, gniazda szerszeni,

Co ważne, assistance domowy często posiada w swojej ofercie możliwość skorzystania z wybranych infolinii, np. budowlanej czy medycznej. Niekiedy też w jego zakres wchodzą nietypowe usługi jak np. concierge.

Czy w polisie assistance dla domu są jakieś limity?

Pakiet assistance dom jest niezwykle pomocny, jednak warto mieć na uwadze fakt, że posiada on pewne wyłączenia. Z home assistance związane są limity odpowiedzialności. Co to oznacza w praktyce? Z danej pomocy możesz skorzystać kilka razy w roku, co jest określone w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Niekiedy ograniczeniem jest również kwota, np. naprawy danego sprzętu czy pomocy specjalisty. Limity zazwyczaj są roczne, a po ich przekroczeniu dana usługa przestaje być po prostu dostępna. Co więcej, istnieją sytuacje, w których home assistance nie będzie przydatne. Są to na przykład sytuacje, gdy:

Ile kosztuje pakiet assistance?

Jak już wspomnieliśmy, zaletą assistance dla domu jest jego cena. Nie jest ona wygórowana, ale – tak jak ubezpieczenie domu czy mieszkania - zależy od powierzchni nieruchomości i jej wartości. Zakładając, że mieszkanie jest warte 370 000 zł, a jego powierzchnia liczy 60 m2, ubezpieczenie mieszkania wraz z home assistance może być kosztem 130-300 zł rocznie. Natomiast w przypadku ubezpieczenia domu razem z przedstawianym pakietem to około 170-500 zł (zakładając, że dom jest warty 620 000 zł i liczy 100 m2).

Formularz zapytania

Czy zakup home assistance się opłaca?

Na to pytanie trudno odpowiedzieć jednoznacznie – wszystko zależy od Twojej aktualnej sytuacji i potrzeb. Z naszego doświadczenia jednak wiemy, że przy podjęciu decyzji o wyborze tego dodatkowego pakietu, warto przekalkulować ewentualne koszty poszczególnych zdarzeń. Na przykład nagła wizyta hydraulika to koszt 100-150 zł, a naprawa pralki może wynieść nawet 200-300 zł. Natomiast cały pakiet assistance wraz z ubezpieczeniem dla swojego mieszkania możesz kupić już za 130 zł (przy założeniu, że mieszkanie ma około 60m2). Do tego dochodzą jeszcze inne korzyści, którymi możesz się cieszyć, mając ubezpieczenie oraz home assistance.

Gdzie można kupić ubezpieczenie Home Assistance?

Ubezpieczenie z pakietem assistance dla domu posiada w swojej ofercie większość Towarzystw Ubezpieczeniowych, np.: Link4, Uniqa czy PZU. Oto krótkie zestawienie:

Link4 - assistance dla domu

Rozszerzenie ochrony domu – home assistance – oferuje Link4. W tym Towarzystwie szczególny nacisk położony jest na pomoc po szkodzie. Zatem, gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji w domu lub mieszkaniu, Ubezpieczeni będą mogli liczyć na pobyt w hotelu, transport w obie strony, a także na ochronę pozostawionego mienia.

Oprócz tego, w zakres polisy home assistance w Link4 wchodzą:

- pomoc hudraulika, elektryka i innych fachowców,

- opieka nad dziećmi i zwierzętami w przypadku nieszczęśliwego wypadku lub pobytu w szpitalu ubezpieczonego,

- wizyta lekarza, transport do szpitala, a także dostarczenie leków.

Uniqua - home assistance

Zakres domowego assistance w Uniqua jest nieco mniej rozbudowany niż w przypadku Link4. Nie ma w nim bowiem opcji opieki nad dziećmi czy zwierzętami, gdy w domu stanie się coś złego. Za to, osoby, które kupią home assistance w Uniqua mają gwarancję:

- pokrycia przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe kosztów napraw domowych, które zostały wykonane przez specjalistów (np. przez ślusarza, elektryka, stolarza, specjalisty ds. sprzętu RTV/AGD),

- organizacji miejsca noclegowego w hotelu, gdy w domu ubezpieczonego dojdzie do nieszczęśliwego zdarzenia,

- dozór miejsca ubezpieczenia, jeśli po szkodzie zachodzi taka potrzeba.

Home Assistance - PZU

Firma Ubezpieczeniowa PZU oferuje aż trzy warianty ubezpieczenia home assistance: Komfort, Super oraz Super Plus. Poniżej prezentujemy zakres tych opcji:

Assistance domowy – PZU Komfort

Home Assistance Komfort zadziała w wielu niekorzystnych sytuacjach, które mogą przydarzyć się w domu. Na przykład, gdy pęknie rura, dojdzie do zwarcia instalacji elektrycznej lub gdy ktoś wybije szybę w oknie. Wtedy, w podstawowym wariancie pomocy w domu, PZU zapewni pomoc specjalisty i pokryje koszty jego usług.

Gdy sytuacja będzie na tyle poważna, że konieczny będzie nocleg w hotelu – PZU zorganizuje i pokryje jego koszty noclegu właściciela i wszystkich domowników).

Assistance domowy – PZU Super

Bardziej rozbudowaną opcją home assistance jest polisa PZU Super. W jej zakres wchodzi dodatkowo pokrycie kosztów części i materiałów niezbędnych do naprawy po szkodzie. W przypadku konieczności noclegu w innym miejscu, PZU nie tylko zorganizuje pobyt w hotelu i zapewni transport, ale także zatroszczy się o ochronę pozostawionego mienia.

Dodatkami w tej polisie są: możliwość konsultacji psychologicznej, konsultacji lekarskiej czy skorzystania z usług pielęgniarskich w razie wypadku lub choroby.

Co ważne, gdy w domu lub mieszkaniu pojawią się karaluchy lub gdy będzie problem z osami lub szerszeniami – w ramach Home Assistance PZU Super zostanie zorganizowana akcja usuwania gniazd owadów czy tępienia szkodników.

Assistance domowy – PZU Super Plus

Najbardziej rozbudowanym wariantem ubezpieczenia jest PZU Super Plus. W jego zakres wchodzą opcje zagwarantowane w Home Assistance Komfort oraz Super. Oprócz tego ubezpieczony ma gwarancję, że w przypadku problemów technicznych ze sprzętem IT (np. zawirusowanie komputera), PZU zorganizuje zdalną diagnostykę i zdalną naprawę sprzętu.

Zapytaj o szczegóły

Nie wiesz, na które się zdecydować? Możesz ten wybór powierzyć nam! Porównamy wszystkie oferty i pomożemy Ci dokonać wyboru, tak by cały pakiet najlepiej odpowiadał Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Zapraszamy do kontaktu!

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.