Konsultant

Nasi doradcy są w tej chwili do Twojej dyspozycji

Telefon
17 773 46 47

dzisiaj do 17:00

Ubezpieczenia Stalowa WolaUbezpieczenia Stalowa Wola

Ubezpieczenia Stalowa Wola

Najtańsze ubezpieczenia w Stalowej Woli

Według statystyk z 30 czerwca 2018 roku Stalowa Wola liczy około 61 587 mieszkańców. Dodatkowo Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie podaje, że w ciągu doby przez Stalową Wolę przejeżdża:

  • 87 motocykli,
  • 12 800 aut osobowych,
  • 794 lekkich samochodów ciężarowych (dostawczych),
  • 260 samochodów ciężarowych bez przyczepy,
  • 361 samochodów ciężarowych z przyczepą,
  • 115 autobusów,
  • 14 ciągników rolniczych.

Według badań przeprowadzonych przez CUK Ubezpieczenia, średnio 3,27 proc. Mieszkańców Stalowej Woli w ogóle się nie ubezpiecza. Zbyt wysoka składka, chęć zaoszczędzenia i brak zaufania do ubezpieczycieli – to najczęstsze powody. Masz wątpliwości, po co się ubezpieczać i uważasz, że miesięczna składka to tylko zbędny wydatek? Sprawdź dlaczego warto się ubezpieczać w Stalowej Woli

Uwierzysz, że pierwsze zakłady ubezpieczeniowe powstały ponad 400 lat temu? Ludzie obserwowali, że zarówno w ich domach jak i sąsiadów często zdarzają się pożary. Kiedy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, to na pomoc poszkodowanym składa się cała społeczność. Nigdy nie było jednak wiadomo, czy pieniędzy starczy na pokrycie szkód. Żyłoby się spokojniej wiedząc, że w przypadku pożaru, dostaniemy daną sumę, która pozwoli odbudować dom. Nawet jeśli ludzie nie byli pewni, kiedy i czy pożar w ogóle się zdarzy, to byli skłonni co miesiąc płacić na ten cel. Tak powstały kasy ogniowe – starsze siostry dzisiejszych zakładów ubezpieczeniowych.

Po co się ubezpieczać?

Zastanów się, czego boisz się w życiu mieszkając w Stalowej Woli. Pewnie na pierwszym miejscu jest śmierć lub choroba twoja lub twoich bliskich. Zaraz za nimi pomyślisz o pożarze, zalaniu lub kradzieży twojego domu i samochodu. Takim zdarzeniom nie zapobiegniesz, ale możesz w dużej mierze złagodzić ich skutki. Cała idea ubezpieczeń opiera się o transfer ryzyka. Co to oznacza? Płacąc składkę, przenosisz odpowiedzialność za skutki negatywnych, losowych wydarzeń na zakład ubezpieczeń. A jak on działa? Ubezpieczyciel skupia ludzi, którzy chcą zabezpieczyć się przed konkretnym zdarzeniem (np. pożarem domu, kradzieżą samochodu, nieszczęśliwym wypadkiem, które uniemożliwi im pracę zawodową). Zainteresowani płacą składkę zamian za to, że zakład ubezpieczeń zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania, jeśli wydarzy się coś, przed czym chcą się oni zabezpieczyć.

 

 

 

 

Czy warto się ubezpieczać?

Nie oznacza to oczywiście, że gdy wykupisz ubezpieczenie, to nie zachorujesz albo twój dom nie zostanie zalany podczas powodzi. Jeśli jednak coś takiego się wydarzy, to otrzymasz pieniądze za które będziesz mógł sfinansować leczenie czy remont domu. Na tym polega ubezpieczenie. Wszyscy płacący składkę właściwie składają się na czyjeś odszkodowanie. Nieprzewidziane wypadki zdarzają się relatywnie rzadko w porównaniu do tego, jak często ludzie opłacają składkę i na tym właśnie zarabia zakład ubezpieczeń.

Mieszkańcy powinni sprawdzić, jakie ubezpieczenia Stalowa Wola oferuje.

Przy mieście o wielkości ponad 82 km2 ryzyko szkody zdecydowanie wzrasta. W takiej sytuacji, naprawdę warto, zainwestować w najlepsze, dobrane indywidualnie do naszych potrzeb, ubezpieczenie. Daje nam ono gwarancję, że, przynajmniej częściowo, zwrócą się nam koszty po niespodziewanym, nieprzyjemnym dla nas, incydencie.

W sytuacji kryzysowej człowiek doświadcza wielu emocji. Ciężko wtedy zachować zimną krew. Dużym odciążeniem jest świadomość, że wszystkie szkody będą pokryte w ramach ubezpieczenia. Jednocześnie wiedząc, że fachowa pomoc jest już w drodze, można odetchnąć z ulgą. Myśl, że na pomoc przyjedzie ktoś, kto wie, jak postępować w takiej sytuacji, bardzo uspokaja i zapewnia komfort psychiczny. Warto skorzystać z ubezpieczenia i ubezpieczyć się w Stalowej Woli.