#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie koparki i koparko - ładowarki

Ubezpieczenie koparki to temat, który budzi wiele wątpliwości. Właściciele tego typu maszyny budowlanej zastanawiają się czy polisa OC jest obowiązkowa. W związku z tym postanowiliśmy dokładnie wyjaśnić tę kwestię. W artykule zawarliśmy odpowiedzi na najważniejsze pytania, odnośnie ubezpieczenia koparko-ładowarki. 

Maszyna budowlana, która została ubezpieczona w multiagencji ubezpieczeniowej Rydzowski Ubezpieczenia.

Koparka to jeden z najpopularniejszych sprzętów budowlanych. Na zakup maszyny decydują się w głównej mierze przedsiębiorcy, działający w branży budowlanej. Niemniej, zdarzają też sytuacje, że koparki na potrzeby własne nabywają osoby prywatne. Jeśli Ty również jesteś właścicielem tej maszyny – zapoznaj się z artykułem na temat ubezpieczenia koparko-ładowarki.

Czy ubezpieczenie koparki jest obowiązkowe?

Komunikacyjne ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w przypadku pojazdów, które są zarejestrowane i które poruszają się po drogach publicznych lub po strefach zamieszkania. Wynika to z ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych z 22 maja 2003 roku. Zasada ta obejmuje również koparki i koparko – ładowarki. Zatem, jeśli właściciel maszyny wie, że będzie nią wyjeżdżał poza plac budowy – powinien zatroszczyć się o polisę OC. W przeciwnym razie nie musi tego robić. Mimo to, większość posiadaczy koparek, niezależnie od przeznaczenie maszyny, decyduje się na zakup ochrony. W wielu przypadkach ubezpieczenie koparki pozwala bowiem na uniknięcie roszczeń odszkodowawczych i długotrwałych procesów sądowych w razie szkody.

Ubezpieczenie koparki - oferta

Ile kosztuje OC koparko – ładowarki?

Cena ubezpieczenia OC koparko - ładowarki nie jest wysoka. W niektórych przypadkach polisę można nabyć już za 120 złotych, w innych koszt ten jest nieco wyższy. Co zatem wpływa na cenę ubezpieczenia koparki? Przede wszystkim ważne jest to:

  • kto jest właścicielem maszyny – najmniej za polisę OC dla koparki lub koparko-ładowarki zapłacą rolnicy, którzy mają maszynę na własny użytek,
  • jakie parametry techniczne ma koparko-ładowarka – z czego najważniejsze to wiek sprzętu oraz wartość maszyny budowlanej,
  • historia szkodowości.

Ubezpieczenie koparko-ładowarki – koszt zależy od wielu czynników. Zatem, by poznać dokładną ofertę najlepiej kontaktować się ze specjalistami z naszej multiagencji.

Ubezpieczenie koparki od kradzieży – czy warto je wykupić?

Ubezpieczenie koparko - ładowarki od kradzieży to dodatkowy wariant ochrony. Warto o nim pomyśleć. W szczególności wtedy, gdy miejsce postoju maszyny budowlanej jest niestrzeżone. W końcu, standardowa cena nowych modeli koparko - ładowarek wynosi około 100 tysięcy złotych. Wartość maszyny budowlanej nierzadko jest zachętą dla złodziei, którzy najczęściej chcą ją zdemontować i sprzedać na części. Ubezpieczenie koparki od kradzieży jest więc rozsądną decyzją. Autocasco koparko - ładowarki zadziała dokładnie tak jak w przypadku standardowego AC samochodu.

Poznaj cenę polisy

Czy AC koparko – ładowarki to opłacalna opcja?

Tak. Ubezpieczenie AC koparko-ładowarki to opłacalna opcja. W przypadku kradzieży lub poważnego uszkodzenia sprzętu Ubezpieczyciel zrekompensuje straty i wesprze finansowo. Dzięki temu, nawet w razie realizacji tak niekorzystnego scenariusza, jakim jest kradzież koparki – właściciel będzie mógł nabyć nowy sprzęt i kontynuować zaplanowane prace. Natomiast osoba, która nie zadba o ten aspekt –  w większości przypadków będzie musiała pogodzić się ze stratą. Nie ulega więc wątpliwości, że zakup AC dla maszyn budowlanych to opłacalna opcja.

Formularz zapytania

Jak kupić tanio ubezpieczenie koparko - ładowarki?

Wiele osób szuka sposobu na obniżenie ceny ubezpieczenia koparko – ładowarki. Świadczy o tym chociażby ilość zapytań w wyszukiwarce internetowej, takich jak: ubezpieczenie OC koparki cena, ile kosztuje ubezpieczenie OC koparko-ładowarki czy ile kosztuje OC dla maszyn wolnobieżnych. Warto być jednak świadomym, że tak naprawdę gwarantem niskiej ceny jest porównywanie. Oferty w poszczególnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych różnią się między sobą. Dlatego właśnie warto skorzystać z pomocy specjalistów z naszej, niezależnej multiagencji. #RydzowskiTeam chętnie porówna ceny, zakres ubezpieczeń koparko – ładowarki i przedstawi najkorzystniejsze opcje.

Ubezpieczenie koparki online

Co ważne, ubezpieczenie koparki można kupić zarówno stacjonarnie jak i zdalnie. Niemniej, coraz popularniejsze jest ubezpieczenie koparki online. To wygodna opcja – bez wychodzenia z domu i bez oczekiwania w kolejce. Jak więc ubezpieczyć maszynę budowlaną w takiej formie? Wystarczy wysłać uzupełniony formularz do multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia. Specjaliści z naszej multiagencji sprawdzą oferty w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych i przedstawią najkorzystniejsze opcje. Jeśli Klient zdecyduje się na którąś z nich, otrzyma polisę drogą mailową.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.