#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

OC przewoźnika w ruchu krajowym

Mimo, że ubezpieczenie OCP nie jest obowiązkowe, to jego brak może przysporzyć wielu problemów. W końcu każdy klient chce mieć pewność, że przewożony przez firmę transportową towar będzie bezpieczny i, że w razie jego zniszczenia będzie zagwarantowana rekompensata. OCP stanowi więc zabezpieczenie dla obu stron. Natomiast jego brak nierzadko skutkuje utratą klientów. W artykule dokładnie opisujemy tę polisę. Wyjaśniamy, kto powinien wykupić OC przewoźnika w ruchu krajowym.

Rydzowski Ubezpieczenia - OC przewoźnika w ruchu krajowym

Ochrona dla przewoźnika drogowego

Właściciele firm transportowych są odpowiedzialni za wiele kwestii. Nie tylko za bezpieczną jazdę, ale też za przewożony towar.  Jeśli ładunek ulegnie zniszczeniu, zepsuciu (w przypadku artykułów spożywczych) czy zostanie skradziony, a przewoźnik nie ma OCP, to firma może stanąć na skraju bankructwa. W szczególności, jeśli uszkodzenie towaru jest znaczne, a jego wartość duża. Właśnie dlatego warto pomyśleć o umowie polisy OCP. Ubezpieczenie działalności przewoźników jest więc bardzo racjonalną opcją, która chroni interesy firmy.

Co zawiera ubezpieczenie OCP w ruchu krajowym?

Standardowo, ubezpieczenie OCP chroni w czterech podstawowych przypadkach. W razie:

  • uszkodzenia towaru,
  • całkowitego zniszczenia towaru,
  • pożaru załadunku,
  • opóźnienia w dostawie towaru.

Oczywiście, możliwe jest rozszerzenie zakresu ochrony ubezpieczenia. Ale trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nie każdy towar jest włączony w zakres ubezpieczenia przewoźnika OCP. Przede wszystkim, Towarzystwa Ubezpieczeniowe niechętnie podchodzą do transportu materiałów niebezpiecznych, pieniędzy czy żywego towaru.

Rydzowski Ubezpieczenia - tu kupisz OCP w ruchu krajowym

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika - rozszerzenia

Umowa ubezpieczenia OCP jest elastyczna i można ją dopasować do rodzaju przewożonych towarów i specyfiki firmy przewozowej. A przede wszystkim, można rozszerzyć zakres oferty ubezpieczenia. O jakie dokładnie czynniki chodzi? Przede wszystkim warto włączyć klauzule na wypadek wydania towaru nieuprawnionej osobie czy rabunku. Ochrony rozszerzenie ubezpieczeniem ocp jest rozsądne, jeśli właściciel firmy dokładnie przeanalizuje ryzyko. Warto więc zastanowić, co może zdarzyć się na polskich trasach, podczas przewozu towaru. 

Dodatkowe rozszerzenia do OCP w ruchu krajowym

Do najpopularniejszych, dodatkowych rozszerzeń OCP w ruchu krajowym można zaliczyć:

- szkody w paletach i opakowaniach dodatkowych,

- rozszerzenie ochrony o podwykonawców,

- koszty przeładunku i konieczności organizacji transportu zastępczego.

Dlaczego warto wykupić ubezpieczenie OCP?

Jak już wspominaliśmy, zakup ochrony (ubezpieczenia ocp w ruchu krajowym) to rozsądna opcja. Zabezpiecza interesy firmy i chroni przed dotkliwymi konsekwencjami finansowymi. Warto też wiedzieć, że wielu potencjalnych klientów pyta przewoźnika o posiadanie polisy OCP. Brak ochrony często stanowi przeszkodę w zawarciu umowy z klientem i nawiązaniu z nim współpracy. Reasumując, właściciel firmy, który wykupił ubezpieczenie przewoźnika ma większe szanse rozwój biznesu. Zachęcamy więc do zakupu ochrony, tym bardziej, że składka polisy OCP w ruchu krajowym nie jest wysoka.

Ile kosztuje OCP w ruchu krajowym?

Wysokość składki ubezpieczenia OCP w ruchu krajowym jest uzależniona od kilku czynników. Przede wszystkim wpływ na to ma suma ubezpieczenia i zakres polisy OCP. Nie bez znaczenia jest też wybór firmy ubezpieczeniowej. Niemniej, uśredniając, ceny ubezpieczenia OCP dla samochodu do 3,5 tony najczęściej mieszczą się w przedziale od kilkuset do 1,5 tysiąca złotych. Nieco inaczej jest w przypadku OCP przewoźnika krajowego, który porusza się samochodem ciężarowym. Wtedy wykupienie polisy OCP może kosztować więcej. Szczegółowy cennik można uzyskać, kontaktując się z nami.

Firma transportowa, która posiada OCP w ruchu krajowym.

Ubezpieczenie OCP w ruchu krajowym

Krajowe ubezpieczenie OCP obejmuje zdarzenia, które mogą mieć miejsce na terenie Polski. Jest ono dedykowane dla przewoźników, którzy podpisali umowy z innymi firmami i świadczą dla nich usługi przewozowe. Dzięki polisie OCP można mieć pewność, że za zniszczony towarnie będzie trzeba płacić z własnej kieszeni. Polisa obejmuje różne przypadki, począwszy od zniszczenia towaru w wyniku kolizji, a skończywszy na kradzieży.

Jakie są wyłączenia w OCP?

Ubezpieczenie OCP zapewnia duży komfort, ale trzeba mieć świadomość, że w niektórych przypadkach są wyłączenia. Chodzi tu przede wszystkim o stan techniczny pojazdu. Jeśli jest on rażąco zły - firma ubezpieczeniowa może odmówić zawarcia polisy. W polisie OCP odpowiedzialność może też zostać nieprzyjęta, jeśli kierowca nie będzie posiadał uprawnień do jazdy lub jeśli jechał pod wpływem środków odurzających. Duże znaczenie ma też zwracanie uwagi na miejsce parkingowe - warto, by kierowca parkował wyłącznie w strzeżonych miejscach. Tylko wtedy polisa OCP gwarantuje wypłatę odszkodowania w przypadku kradzieży towaru. Co jeszcze jest ważne? Przede wszystkim kierowca nie może przekroczyć wyznaczonego czasu pracy.

Ubezpieczenie OCP online

Ubezpieczenie OCP w ruchu krajowym przeznaczone jest dla właścicieli małych, średnich i dużych firm transportowych, którzy działają na terenie Polski. Jak więc przedsiębiorcy mogą sfinalizować zakup dobrowolnego ubezpieczenia OCP? Są dwie opcje. Mogą stacjonarnie udać się do biura ubezpieczeń lub wygodnie zrobić to online. Z naszego doświadczenia wynika, że coraz więcej właścicieli firm polisy OCP zawiera zdalnie. Wystarczy kontakt telefoniczny lub mailowy. Zapraszamy do wysłania formularza kontaktowego

Specjalistka przygotowuje ofertę ubezpieczenia dla firmy transportowej.

Rydzowski Ubezpieczenia - ochrona dla firm transportowych

W Rydzowski Ubezpieczenia specjalizujemy się w ubezpieczeniach dla biznesu, w tym dla firm transportowych. Oprócz OC przewoźnika w ruchu krajowym, oferujemy również ubezpieczenie Cargo, indywidualną polisę NNW dla pracowników, OC przewoźnika pod licencję. Oferujemy też ochronę całej floty samochodowej i wiele innych opcji ochrony dla firm transportowych. 

Pytania na temat OCP w ruchu krajowym

Ile czasu obowiązuje umowa OCP w ruchu krajowym?

Ubezpieczenie OCP w ruchu krajowym należy zawrzeć na 12 miesięcy.

Czy każda firma transportowa posiada OCP?

Nie da się ukryć, że ubezpieczenie OCP posiada większość firm, działających w branży transportowej. W końcu, ubezpieczenie OCP chroni przed ewentualną stratą finansową i zabezpiecza przed roszczeniami klientów. Naszym zdaniem warto więc skorzystać z dobrowolnego ubezpieczenia OCP - zarówno w przypadku transportu międzynarodowego jak i krajowego. Dzięki polisie OCP można mieć poczucie spokoju.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.