#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie kombajnu

Ubezpieczenie kombajnu to temat, którym warto się zainteresować jeszcze przed żniwami. W końcu, gdy nadchodzi czas zbiorów, mało kto ma czas na załatwianie formalności. A według przepisów prawa, zakup polisy OC na tę maszynę rolniczą jest w niektórych przypadkach obowiązkowy. Jeśli więc jesteś właścicielem tego pojazdu – przeczytaj artykuł o ubezpieczeniu kombajnu. Wyjaśniamy w nim najważniejsze kwestie, związane z kwestią ochrony maszyny.

Średnia cena nowego kombajnu zbożowego wynosi 400 tysięcy złotych. Zatem, na zakup maszyny często decydują się rolnicy o wielkopowierzchniowych gospodarstwach rolnych.  Lub te osoby, które chcą świadczyć usługę wykaszania zbóż. Wówczas warto zadbać o ubezpieczenie kombajnu.

Czy ubezpieczenie kombajnu jest obowiązkowe?

W niektórych przypadkach ubezpieczenie kombajnu jest obowiązkowe, a w innych nie. Wynika to z faktu, że te wolnobieżne maszyny nie podlegają rejestracji. Jeśli więc dana osoba używa maszyny wyłącznie na potrzeby swojego gospodarstwa i nie wyjeżdża nią na drogę publiczną to nie musi kupować polisy OC na kombajn. Natomiast w przypadku, gdy maszyna będzie włączać się do ruchu – trzeba kupić ubezpieczenie OC kombajnu zbożowego. Co ciekawe, ochrona tej maszyny nie musi być wykupiona na cały rok!

Chcę poznać ofertę

Ubezpieczenie OC kombajnu zbożowego – na jaki okres?

Jak już wyjaśniliśmy, ubezpieczenie kombajnu jest obowiązkowe w sytuacji, gdy pojazd wyjeżdża na drogę publiczną. Niemniej, ze względu na specyfikę pracy tej maszyny, zwolniona jest ona z ciągłości polisy. Z perspektywy właścicieli tej maszyny – to bardzo korzystna opcja. Mogą oni bowiem ubezpieczyć kombajn tylko na okres żniw – na przykład na 30 dni czy 60 dni. Co ciekawe możliwości takiej nie ma w przypadku ubezpieczenia maszyn rolniczych takich jak np. traktory.

Dodatkowe ubezpieczenie bizona.

Koszt ubezpieczenia kombajnu zależy od wielu czynników. Między innymi od parametrów technicznych tej maszyny rolniczej, zakresu polisy czy wybranego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Roczne ubezpieczenie maszyny wolnobieżnej można nabyć już od 120 złotych. Nieco inaczej cennik wygląda w przypadku zawarcia ubezpieczenia krótkoterminowego. O cenę ubezpieczenia kombajnu na żniwa najlepiej więc zapytać w naszej multiagencji ubezpieczeniowej. Wystarczy wysłać formularz kontaktowy, a nasi specjaliści porównają oferty ochrony kombajnu.

Porównaj oferty

Gdzie ubezpieczyć kombajn zbożowy?

Oczywiście, właściciele kombajnów zbożowych mogą zdecydować się na rozszerzenie podstawowego wariantu ochrony  pojazdu. Popularne jest ubezpieczenie AC kombajnu. Co to dokładnie jest? AC to ubezpieczenie kombajnu od ognia, ochrona na wypadek kradzieży pojazdu czy uszkodzenia maszyny.  Daje ono maksymalną ochronę finansową – rolnicy mogą być pewni, że w razie szkody Ubezpieczyciel wypłaci rekompensatę. Co ważne, AC kombajnu zbożowego również można kupić na sezon. Taka opcja ma zalety i wady:

  • z jednej strony to oszczędność – rolnik może kupić AC tylko na te miesiące, w których używa maszyny rolniczej,
  • z drugiej to spore ryzyko – jeśli w okresie bez ubezpieczenia dojdzie do niekorzystnej sytuacji to ochrona nie zadziała.

Formularz zapytania

Najtańsze ubezpieczenie kombajnu

Nie ulega wątpliwości, że ubezpieczenie kombajnu to jeden z najbardziej popularnych produktów ubezpieczeniowych, kupowanych przez rolników. W końcu, gdy nadchodzi czas żniw to mnóstwo tych maszyn rolniczych wyjeżdża na drogę publiczną. Rolnicy zastanawiają się więc gdzie ubezpieczyć kombajn zbożowy. Polisę oferuje wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych.  Ubezpieczenie kombajnu  PZU, Warta, Ergo Hestia – to tylko kilka przykładów. By znaleźć najlepszą ofertę warto więc skontaktować się ze specjalistami z naszej multiagencji. Porównamy i niezależnie doradzimy, gdzie najlepiej kupić polisę OC na kombajn.

Ubezpieczenie kombajnu online

Oczywiście, ubezpieczenie kombajnu zbożowego można kupić stacjonarnie lub zdalnie. Szybszą i bardziej komfortową opcją jest oczywiście ubezpieczenie kombajnu online. Oferujemy taką możliwość. Jeśli jesteś zainteresowany polisą OC – skontaktuj się z nami telefonicznie lub wyślij do nas formularz kontaktowy. Zapytamy o parę kwestii, dotyczących kombajnu, porównamy oferty i zaproponujemy najkorzystniejsze opcje.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.