#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Ubezpieczenie aut Cupra | OC, AC, najtańszy GAP

Marka Cupra przebojem wdziera się na rynek motoryzacyjny. 2021 rok zakończyła w Polsce ogromnym sukcesem notując wzrost sprzedaży aż o 1954%! W ubiegłym roku w naszym kraju zarejestrowano 1602 samochody marki Cupra, w 2020 roku było to 78 rejestracji. Widać więc jak bardzo rośnie popularność marki w Polsce.

Najtańsze ubezpieczenie Cupry znajdziesz w Rydzowski Ubezpieczenia.

My jednak jesteśmy specjalistami od ubezpieczeń. I w tym materiale spojrzymy na markę Cupra z perspektywy kosztów i zakresu ubezpieczenia Cupry. Poznasz koszty, porównania, dane i możliwe pakiety ubezpieczenia Cupra. Oczywiście możemy też dla Ciebie porównać wszystkie oferty na rynku i wybrać te z odpowiednim zakresem w przystępnej cenie.

w tym materiale przeczytasz o:

Ubezpieczenie samochodów Cupra ze specjalistami Rydzowski Ubezpieczenia.

Cupra to młoda marka, która indywidualną produkcję prowadzi dopiero od 2018 roku. Właśnie dlatego modele Cupra nadal są bardzo wartościowe i często nabywane w formie kredytu czy leasingu. Dlatego dokładnie przyjrzymy się nie tylko samemu OC na Cuprę ale również pakietom OC AC Cupra. Sprawdzimy też ile kosztuje ubezpieczenie GAP samochodu Cupra.

Modele Cupra, które możesz ubezpieczyć.

Na ten moment w Polsce dopuszczonych do ruchu jest 5 modeli marki Cupra:

 • Cupra Formentor, który odpowiada aż za 70% sprzedaży tej marki
 • Cupra Born
 • Cupra Leon
 • Cupra Leon Sporstourer
 • Cupra Ateca
Ubezpieczenie Cupry w leasingu.

I właśnie koszt ubezpieczenia tych modeli Cupry przeanalizujemy w naszym materiale.

Marka zaprezentowała również nowe propozycje, które wkrótce mają trafić do sprzedaży w Polsce. Są to modele:

 • Cupra Tavascan
 • Cupra Terramar
 • Cupra UrbanRebel

Dodatkowo marka posiada dwa koncepcyjne modele wyścigowe, których niestety nie można nabyć w Polsce. Są to: Cupra Leon E-Racer i Cupra Leon Competición.

Ubezpieczenie OC posiadacza Cupra.

Każdy samochód już w dniu rejestracji musi posiadać ważną polisę OC. Ile kosztuje ubezpieczenie OC Cupry? Możemy przyjąć ogólne widełki: od 350 zł do nawet 880 zł przy płatności jednorazowej.

Skąd takie rozbieżności i co w głównej mierze wpływa na koszt polisy OC na pojazd marki Cupra? Poza wybranym modelem i jego wersją są to:

 • dane właściciela lub współwłaścicieli, ich wiek, czas posiadania prawa jazdy i oczywiście historia (bez)szkodowości
 • miejsce rejestracji samochodu, w Mielcu czy Łomży stawki za OC będą niższe niż w Warszawie
 • sposób użytkowania samochodu Cupra, wynajem czy pojazd dla przedstawiciela handlowego dostanie wyższą taryfę niż użytkowanie wyłącznie do celów prywatnych
 • wybór Ubezpieczyciela, dlatego zawsze nasi specjaliści porównują ponad 20 ofert Towarzystw Ubezpieczeniowych

Sprawdźmy jak składka za polisę OC wygląda w praktyce. Do kalkulacji przyjmijmy dane pana Michała, 35 latka z Rzeszowa, który ubezpiecza pojazdy od 9 lat a 4 lata temu miał szkodę zlikwidowaną z jego polisy OC. Chciał on ubezpieczyć model Cupra Formentor w wersji 1.5 TSI, 150 KM z 7-biegową skrzynią automatyczną DSG z rocznika 2022.

Tak wygląda 5 najlepszych ofert w takiej kalkulacji, przy płatności jednorazowej:

Towarzystwo Ubezpieczeniowe: Wysokość składki:
Wiener  356 zł
MTU 388 zł
Uniqa 497 zł
LINK4 566 zł
Warta 612 zł

Oczywiście każdorazowo kalkulacja może się różnić, gdyż od niedawna może być uzależniona również m.in. od ilości punktów karnych czy mandatów.

Najtańsze ubezpieczenie OC Cupra.

Wyżej sprawdzaliśmy oferty różnych Towarzystw na podstawie tych samych danych kalkulacji. Teraz pokażemy TOP10 najtańszych ofert ubezpieczenia OC dla marki Cupra. Takie propozycje przygotowali specjaliści #RydzowskiTeam w pierwszym półroczu 2022 roku.

Model Cupra: Kierowca, wiek i miasto: Składka za OC:

Formentor 1.5 - 150 KM

Andrzej, 58 lat, Cieszanów

333 zł
Born 58 kWh – 204 KM Jan, 63 lata, Pilzno 339 zł
Formentor 2.0 – 190 KM Mateusz, 36 lat, Rzeszów 348 zł
Leon 2.0 - 245 KM Stanisław, 44 lata, Wisła 355 zł
Formentor 2.0 – 245 KM Dorota, 34 lata, Mysłowice 371 zł
Leon Sportstourer 2.0 - 245 KM Zbigniew, 32 lata, Augustów 393 zł
Leon 2.0 - 300 KM Anna, 41 lat, Radom 397 zł
Formentor 1.5 – 150 KM Jakub, 28 lat, Grodzisk Wlkp. 412 zł
Leon Sportstourer 2.0 - 310 KM Mateusz, 31 lat, Wieliczka 421 zł
Ateca 2.0 – 300 KM Dominik, 38 lat, Sopot 438zł

Tak tanie oferty ubezpieczenia OC dla samochodów Cupra nasi specjaliści przygotowali w Towarzystwach: InterRisk, LINK4, Wiener, HDI, Uniqa, MTU i Warta.

Warto zauważyć, że aż 7 z prezentowanych ofert opiewa na składki poniżej 400 zł. Co biorąc pod uwagę sportowy charakter marki Cupra i moc silników można uznać za naprawdę konkurencyjne propozycje.

Kto może liczyć na tanie OC samochodów Cupra?

Na podstawie powyższej oferty tanich OC dla modeli Cupra możemy zauważyć, że zdecydowanie najlepsze oferty ubezpieczenia OC aut Cupra otrzymują doświadczeni kierowcy z dłuższą historią jazdy. Mogą oni liczyć na składkę za OC poniżej 400 zł nawet gdy wybierają modele Cupry z najmocniejszymi silnikami.

,,Kalkulacje polis OC to złożony proces, dlatego zawsze sprawdzamy ponad 20 ubezpieczycieli. Jak widać nawet młodym kierowcom, poniżej 30 roku życia, możemy zaproponować naprawdę dobre stawki" – mówi Anna, specjalistka Rydzowski Ubezpieczenia z działu ubezpieczeń komunikacyjnych.

Ubezpieczenie OC firmowych samochodów Cupra.

Znacząca część ubezpieczanych samochodów Cupra, jest częścią majątku firmowego. Jak kalkulujemy wtedy propozycję ubezpieczenia OC?

Jeśli właściciel prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą- oferta i tak jest kalkulowana na podstawie jego numeru PESEL.

W sytuacji gdy Cupra jest częścią majątku spółki- oferta jest przygotowywana na podstawie jej REGONu i historii szkodowości spółki.

W Rydzowski Ubezpieczenia obsługujemy Klientów firmowych w ramach dedykowanego działu obsługi biznesowej.

Ubezpieczenie Cupry w pakiecie OC AC.

Tak jak wspomnieliśmy wyżej, samochody Cupry to stosunkowo nowe i wartościowe pojazdy. Stąd większość właścicieli decyduje się na pełne ubezpieczenie, do OC dokupują również ochronę Cupra Autocasco. Zwłaszcza, że pojazdy Cupry częstą są finansowane poprzez kredyt lub leasing- wtedy bank wymaga pełnego pakietu ubezpieczenia.

Jak zauważają nasi specjaliści, gdy mówimy o posiadaczach pojazdów Cupra- zazwyczaj decydują się oni na szeroki pakiet OC, AC wraz z Assistance czy NNW. Biorąc pod uwagę wartość tych samochodów warto w pierwszych latach zadbać o porządne ubezpieczenie oparte o wariant serwisowy bez amortyzacji części, z wyłączeniem udziałów własnych i bez redukcji sumy ubezpieczenia.

Ile kosztuje polisa AC dla samochodów marki Cupra?

Uśredniając: za pakiet OC + AC Cupra z naprawą w autoryzowanym serwisie, bez udziałów własnych i amortyzacji części oraz holowaniem do 500 km w Polsce- zapłacimy minimum 2400 zł w płatności jednorazowej.

Przykładowe oferty dla Cupra Formentor 1.5 150 KM z 2021 roku.

Zakres: Składka i Towarzystwo:
OC + AC wariant serwisowy + hol do 150 km 2195 zł - InterRisk
OC + AC wariant serwisowy + hol do najbliższego warsztatu 2380 zł - Wiener
OC + AC wariant serwisowy + hol 400 km + NNW 10 tys. zł 2690 zł - Uniqa

Pakiet OC AC Cupra to nie wszystko. W ofercie mamy również ubezpieczenie GAP dla pojazdów tej marki. Każdy, kto chce mieć pełne ubezpieczenie do wartości Cupry z faktury zakupu lub zabezpieczenie środków na zapłatę pozostałej części leasingu czy kredytu, powinien chociaż sprawdzić taki rodzaj ubezpieczenia.

Ubezpieczenie GAP Cupra.

Ubezpieczenie GAP dla samochodów Cupra jest obecnie standardem oferowanym przez dealerów lub leasingodawców. Nie wiesz jeszcze jak działa polisa GAP na Cuprę?

Tłumacząc w skrócie. GAP na pojazdy Cupra zadziała w przypadku szkody całkowitej (która obecnie w każdym Towarzystwie poza Trasti, jest orzekana, gdy koszty naprawy przekroczą 70% aktualnej wartości samochodu). Drugą sytuacją gdy polisa Cupra GAP może się przydać jest kradzież auta.

Polisa GAP na Cuprę- jak działa w praktyce?

W przypadku szkody całkowitej lub kradzieży- Twój ubezpieczyciel AutoCasco oszacuje wartość Cupry na dzień zdarzenia. Nawet jeśli masz dodatkowe ubezpieczenie stałej sumy to jednak wtedy i tak wartość auta spada- tylko zamiast w trybie notorycznym- wartość aktualizowana jest co roku. Zastanawiasz się czy warto kupić polisę GAP?

GAP na samochody Cupra działa w taki sposób, że odszkodowanie z AC lub OC po kradzieży lub szkodzie całkowitej jest dopełniane do kwoty jaką zapłaciłeś za samochód w dniu zakupu. Następuje dopłata do OC AC tak byś finalnie otrzymał kwotę z faktury.

Ile kosztuje ubezpieczenie GAP na samochody Cupra?

Ubezpieczenie GAP Cupra Formentor o wartości 198 tys. brutto to koszt 1988 zł za ubezpieczenie GAP Cupra na 5 lat. Jest to najniższa dostępna na rynku składka obowiązująca Klientów, którzy skorzystają z naszej propozycji pakietu OC AC. Powyższa kalkulacja opiewa na limit odszkodowania GAP w wysokości 50 tys. zł.

Jeśli podwyższymy limit wypłaty do 100 tys. zł wtedy składka zmieni się do kwoty 2148 zł za 5 letnią polisę.

Oczywiście są to kalkulacje jednorazowej składki- ta kwota pokrywa ochronę na 5 lat.

Zobacz poniżej dokładny cennik GAP Cupra w Rydzowski Ubezpieczenia.

Tanie ubezpieczenie GAP dla samochodów Cupra.

Samochody Cupry możesz mieć za mniej niż 150 tys. zł- tutaj wystarczy limit GAP 50 tys. zł. Pamiętaj, że wybierając przygotowaną przez naszych specjalistów ofertę OC AC dostajesz najtańszy GAP Cupra w Polsce.

GAP Cupra z najwyższym rabatem.

Kolejna półka cenowa dla Cupry to przedział od 150 tys. zł do 200 tys. zł. Jeśli kupiłeś Cuprę w wyższej cenie- oczywiście przygotujemy dla Ciebie ofertę z najwyższymi rabatami na GAP. 

Nawet jeśli nie skorzystasz z naszego porównania pakietów OC AC to i tak możesz liczyć na rabat od podstawowych cen ubezpieczenia GAP na Cupry. O konkretną kalkulację zapytaj naszych specjalistów.

Jak ubezpieczyć Cuprę w Rydzowski Leasing?

Jesteśmy multiagencją więc nasi specjaliści porównają wszystkie oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych. Dodatkowo stosujemy najwyższe w Polsce rabaty na ubezpieczenie GAP.

Jedyne co różni nas od klasycznych internetowych porównywarek to fakt, że nasze propozycje stawek poznasz w bezpośrednim kontakcie ze specjalistą. Posiadamy też wewnętrzny dział obsługi Klientów biznesowych. Obsłużymy więc ubezpieczenie Cupry w leasingu i zadbamy o wysłanie odpowiedniej dokumentacji do Leasingodawcy.

Możesz więc skorzystać z prostego formularza kontaktowego lub uzupełnić podstawowy formularz, w którym podasz nam najważniejsze dane swojej Cupry.

Formularz zapytania

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.