Leasing wózków widłowych
Wózki widłowe bardzo często są używane w zakładach przemysłowych, w hurtowniach budowlanych czy na placach budowy. Niestety, zakup tych pojazdów za gotówkę to spore wyzwanie. W wielu przypadkach, cena jednego wózka przekracza 100 tysięcy złotych! Alternatywą może być więc leasing wózków widłowych. Jeśli jesteś zainteresowany tym tematem, przeczytaj artykuł - wyjaśniamy w nim ile kosztuje leasing wózków i przedstawiamy przykładowe oferty finansowania.
- Nowy wózek czy starszy model pojazdu?
- Leasing wózka widłowego - cena
- Kalkulator finansowania wózka widłowego
- Przykładowe oferty leasingu
- Formularz zapytania
- Jakie dokumenty są potrzebne do leasingu wózków widłowych?
- Warunki leasingu wózka widłowego
- Wózki widłowe - leasing całej floty
- Jakie wózek widłowy wybrać?
- Wózek widłowy Hangcha
- Inne, popularne marki leasingowanych wózków
- Jakie są formy finansowania wózków?
- Wynajem wózków widłowych - długoterminowy
- Najczęściej zadawane pytania
Leasing wózków widłowych - czy warto?
Oczywiście. W końcu, zakup wózka widłowego za gotówkę mógłby zagrozić stabilności i płynności finansowej firmy. W szczególności, gdy przedsiębiorca potrzebuje kilku lub nawet kilkunastu takich pojazdów. Dużo wygodniej i rozsądniej jest więc płacić comiesięczne raty, a dopiero na samym końcu finansowania zastanowić się czy wykupić wózek. Poza tym, w przypadku wózków widłowych warunki leasingu zazwyczaj są korzystne - nawet dla początkujących przedsiębiorców.
Nowy wózek czy starszy model pojazdu?
Warto też zwrócić uwagę, że w zasięgu firm leasingowych są różne modele i typy wózków widłowych. W praktyce oznacza to, że jako przedsiębiorca możesz zdecydować się na leasing używanych wózków lub postawić na całkowicie nowy model. Który wybrać? Otóż, wszystko zależy od Twoich potrzeb biznesowych. Jeśli myślisz o wykupie pojazdu i chcesz znacznie usprawnić pracę w swojej firmie - postaw na profesjonalny wózek widłowy. Natomiast w sytuacji, gdy masz nieco mniejszy budżet a w swoim przedsiębiorstwie będziesz używał wózków opcjonalnie - możesz pomyśleć o kilkuletnim modelu. Rydzowski Leasing finansuje wózki starsze, nawet 10-cio letnie. A także najnowsze wózki elektryczne.
Leasing wózka widłowego - cena
Na cenę leasingu wózka widłowego wpływa wiele czynników. Kluczowy jest okres leasingu i rodzaj finansowania. Poza tym, koszt leasingu zależy od modelu wózka widłowego. Inaczej będzie to wyglądać w przypadku używanych wózków, a inaczej w przypadku nowoczesnych wózków widłowych. Niemniej, spokojnie można dostać propozycje leasingu z ratą poniżej tysiąca złotych miesięcznie! Wszystko zależy od Twoich potrzeb i możliwości finansowych.
Kalkulator finansowania wózka widłowego
Koszt leasingu wózka da się wstępnie sprawdzić, używając do tego narzędzia jakim jest kalkulator leasingu wózka widłowego. By poznać wstępną wartość rat leasingowych, wystarczy wpisać ile kosztuje wózek widłowy, a także zaznaczyć wysokość wpłaty własnej i okres finansowania. Dzięki temu na ekranie pojawi się wstępna kalkulacja. Jeśli jednak chcesz poznać ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb wybierz opcję "oblicz ratę leasingu' i kliknij "chcę poznać ofertę". Skontaktuje się z Tobą specjalista i przedstawi propozycję na miarę Twojego biznesu.
Przykładowe oferty leasingu
Ze względu na to, że wiele osób zastanawia się nad warunkami leasingu wózków i szuka ich ceny, postanowiliśmy przygotować ofertę leasingu wózków. Założyliśmy, że:
- cena wózka widłowego leasingodawcy wynosi 89 tysięcy + VAT,
- pojazd jest nowy,
- jest to leasing operacyjny wózka widłowego,
- opłata wstępna wynosi 10%,
- czas trwania leasingu online - 48 miesięcy.
W tym przypadku wysokość miesięcznej raty za wózek widłowy wynosi 1 924, 93 zł. Jak więc widać, oprocentowanie leasingu wózków w tym przypadku nie jest wysokie.

Formularz zapytania
Jakie dokumenty są potrzebne do leasingu wózków widłowych?
Jeśli finansowanie ma odbyć się w uproszczonej procedurze to potrzebne będą z pewnością dane rejestrowe firmy, wniosek leasingowy oraz dowód osobisty właściciela, współwłaściciela lub zarządu. Natomiast przy procedurze standardowej, przydatne mogą być PIT-36, CIT-8, bilans oraz rachunek zysków i strat. Często wymagane jest również oświadczenie o przychodach za poprzedni miesiąc obrachunkowy. Nieco inaczej wygląda natomiast leasing, gdy przedmiot leasingu ma bardzo wysoką wartość lub gdy sfinansowana ma być cała flota. Wówczas mogą być konieczne:
- zaświadczenie o braku zaległości z ZUS,
- zaświadczenie, że przedsiębiorstwo nie ma zaległości podatkowych - można je uzyskać w Urzędzie Skarbowym,
- informacje o obrotach na koncie firmy i istniejących zobowiązaniach.
Warunki leasingu wózka widłowego
Leasing wózka widłowego wiąże się z koniecznością spełniania kilku kryteriów. Trzeba mieć bowiem świadomość, że na samym początku nie jesteśmy właścicielami pojazdu, lecz jest nim leasingodawca. Jego pełnoprawnymi właścicielami możemy stać się dopiero wraz z chwilą odkupienia wózka widłowego. Do tego czasu warto pamiętać o kilku kwestiach, utrzymując wózki widłowe. Przede wszystkim - trzeba dokonywać regularnych przeglądów pojazdów i dbać o ich stan. Natomiast w przypadku konieczności napraw wózków widłowych i konserwacji wózków widłowych - najpierw trzeba na to uzyskać zgodę leasingodawcy.
Wózki widłowe - leasing całej floty
Zainteresowanych leasingiem wózków jest coraz więcej. W końcu już jeden wózek widłowy firmie może pomóc w rozwoju biznesu. Niemniej, w przypadku większych firm, jest potrzeba posiadania nawet kilkunastu wózków widłowych. Sfinansowania floty wózków widłowych podejmą się specjaliści Rydzowski Leasing. Natomiast w kwestii ubezpieczenia wózków, pomóc możemy my. Warto też sprawdzić firmę ViaBrokers - ochroną tych firmowych pojazdów może zająć się broker ubezpieczeniowy.
Jakie wózek widłowy wybrać?
Jeśli chcesz zdecydować się na podpisanie umowy leasingowej to z pewnością zastanawiasz się też jaki typ pojazdu będzie odpowiadał potrzebom Twojej firmy. Wybór wózków widłowych nie jest łatwy. Z tego względu poniżej opublikowaliśmy najpopularniejsze ich rodzaje. Są to następujące wózki widłowe:
Czy warto wyleasingować wózek elektryczny? Wszystko zależy od potrzeb przedsiębiorcy. Niemniej, biorąc pod uwagę rosnące ceny paliw - jest to rozsądna opcja. Elektryczne wózki widłowe są wydajne, pracują bardzo cicho, nie generują spalin i są bardzo proste w obsłudze.
Zaletą jest wysoka sprawność wózka widłowego. Można go wykorzystywać do transportu różnego rodzaju materiałów, również na zewnątrz.
Jeśli szukasz leasingu wózka widłowego dla branży przemysłowej lub do magazynów - dobrym pomysłem może okazać się leasing wózka widłowego do wysokiego składowania. Znacznie przyśpieszy prace, w szczególności te związane z układaniem palet.
Wózki unoszące są przeznaczone do kompletacji zamówień, wewnętrznego transportu materiałów i transportu poziomego. .
Wózek widłowy Hangcha
Chcesz wziąć wózek widłowy, ale nie wiesz jaki wybrać? Opisaliśmy dokładnie ten przedmiot leasingu pod kątem najpopularniejszych marek pojazdu. Jedną z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych marek jest Hangcha. Warto wiedzieć, że jest to chiński producent, który oferuje różnorodne typy pojazdów zarówno z silnikiem Diesla, benzynowe, LPG czy wózki elektryczne. Do wyboru właśnie tego producenta mogą zachęcać ekonomiczne aspekty - napędy są coraz oszczędniejsze i wydajniejsze. Poza tym, w oferowanych przez tego chińskiego producenta wózkach, nie ma zbyt dużo gadżetów, co jest przez przedsiębiorców oceniane na plus.
Inne, popularne marki leasingowanych wózków
Jeśli szukasz wózka widłowego, musisz wiedzieć, że wybór producentów wózków widłowych jest ogromny! Najpopularniejszy jest wózek widłowy Hyster - ekologiczne i elektryczne wózki o zerowej emisji spalin. Dużą ich zaletą jest ogromny udźwig - może wynosić nawet 7-9 ton! Ponadto, chętnie wybierany przez przedsiębiorców jest też leasing wózków widłowych Jungheinrich.
Jakie są formy finansowania wózków?
Warto też zaznaczyć, że można wyróżnić cztery podstawowe rodzaje leasingu wózków. Zaliczyć do tego można:
- leasing operacyjny wózka widłowego -wówczas rata oraz czynsz inicjalny wliczane są w koszty całości,
- leasing finansowy wózka widłowego - najczęściej wybierana forma finansowania zakupu wózka.
- leasing zwrotny wózka widłowego - decydując się na ten sposób finansowania, posiadany wózek widłowy można sprzedać firmie leasingowej i zacząć go powoli spłacać. Pozwala to na uwolnienie zamrożonych środków finansowych,
- leasing wózków widłowych bez wykupu - nazywany także długoterminowym wynajmem
Wynajem wózków widłowych - długoterminowy
Jeśli zastanawiasz się czy lepiej wyleasingować wózek widłowy czy wynająć, musisz wiedzieć jedną rzecz. Wybierając leasing wózków zawsze masz opcję wykupu pojazdów w bardzo korzystnej cenie. Natomiast przedsiębiorca, który decyduje się na wynajem zazwyczaj zwraca wózek widłowy (nie jest to jednak reguła).
Rozwiązanie, jakim jest wynajem wózków widłowych sprawdzi się w szczególności w przypadku firm, które nie mają możliwości zainwestowania kapitału własnego, a potrzebują pojazdów do ciągłej i długoterminowej pracy. Będzie to także bardzo komfortowe dla przedsiębiorców, którzy nie chcą martwić się o przeglądy czy serwis. Dużą zaletą wynajmu długoterminowego jest również to, że formalności związane z procedurą są skracane do absolutnego minimum.
Najczęściej zadawane pytania
Możliwy czas finansowania może wynieść nawet 5 lat.
W #RydzowskiTeam możliwe jest oprocentowanie finansowania zarówno na stałej jak i zmiennej stopie. Dostępne są różne rodzaje wózków widłowych - nie ma żadnych barier przed wzięciem w leasing starego wózka widłowego. Dużą zaletą jest też to, że decyzja w sprawie wózka widłowego zapada dosyć szybko. Inne warunki finansowania wózków również są korzystne: formalności ograniczone do minimum czy gwarancja bezpłatnej obsługi procesu likwidacji szkód.
Jeśli zastanawiasz się czy leasing wózków widłowych oferowany przez wielu Leasingodawców ma wady - odpowiadamy. Zawsze wygodniej jest mieć swój wózek widłowy, ale prawda jest taka, że tak duży wydatek jest w wielu przypadkach nierozsądny. Często do wad leasingu zalicza się też to, że serwis wózków widłowych nie może być dowolny i to, że w trakcie trwania umowy kwestię tę musisz konsultować z prawnym właścicielem.
Tak, leasingodawca zwróci uwagę czy Twoja kondycja finansowa jest dobra.
Wśród wielu przedsiębiorców krąży przekonanie, że umowę leasingu można podpisać wyłącznie w biurze. Nic bardziej mylnego. Teraz większość spraw, w tym, również tych związanych z finansowaniem można załatwić przez Internet
Opcją wartą uwagiw sieci może byćoferta wózków widłowych poleasingowych. W przypadku, gdy pojazdy te nie przekraczają 3-4 lat, a ich stan jest bardzo dobry, można spokojnie wziąć je w leasing. Taka możliwość jest bardzo ceniona przez właścicieli firm transportowych, magazynowych i logistycznych.