#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Leasing motocykla

Niezależnie od tego, czy marzy Ci się nowe Ducati Diavel czy zwykły motocykl o pojemności do 125 cm³, możesz postarać się o finansowanie w formie leasingu. W artykule wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z tym zagadnieniem. Opisujemy na czym polega leasing motocykla i przedstawiamy przykładowe oferty. Zapraszamy!

Motocykl, który został sfinansowany przez specjalistów z firmy Rydzowski Leasing.

Zakup motocykla vs leasing

Wielu przedsiębiorców zastanawia się, czy kupić motocykl czy może wziąć go w leasing. Co prawda, obie opcje mają pewne zalety, ale szala korzyści przechyla się na stronę finansowania. Przede wszystkim dlatego, że decydując się na nie, nie trzeba jednorazowo wydawać ogromnej sumy i tym samym zaburzać płynności finansowej firmy. W przypadku leasingu motocykla, wysokość rat ustalana jest bowiem indywidualnie, w zależności od wysokości budżetu, jakim dany przedsiębiorca dysponuje. Elastyczną kwestią jest też czas trwania umowy leasingowej i wysokość wpłaty własnej.

Na czym polega leasing motocykla?

Leasing jest więc bardzo wygodną opcją i polega na podpisaniu umowy między przedsiębiorcą a podmiotem finansującym (np. firmą Rydzowski Leasing). W ramach umowy, Leasingodawca udostępnia jednoślad. Przedsiębiorca natomiast może z niego korzystać przez określony w dokumencie czas i jednocześnie płacić wygodne, comiesięczne raty. Natomiast po zakończeniu umowy leasingu - zdecydować się na odkup w korzystnej (wręcz symbolicznej cenie) lub naturalnie, nie kontynuować współpracy.

Leasing motocykla - czy warto?

Tak - tym bardziej, że warunki leasingu są elastyczne i dopasowane do możliwości i preferencji danego przedsiębiorcy. Natomiast - koszty leasingu niewielkie. Poza tym, możliwości finansowania motocykla jest wiele i każdy podmiot może dobrać najkorzystniejszą opcję. Do zalet leasingu motocykla można też zaliczyć: niewiele formalności, szybką decyzję nt. finansowania, niską opłatę wstępną oraz dostępność nawet dla nowo powstałych firm.

Jazda próbna motocyklem, sfinansowanym przez specjalistów z firmy Rydzowski Leasing.

Kto może starać się o leasing motocykla?

Zielonym światłem do starania się o leasing jest posiadanie własnej działalności gospodarczej. Ta forma finansowania jest więc dostępna dla:

  • osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą
  • spółek cywilnych, jawnych, komandytowych, z.o.o,
  • rolników, którzy prowadzą działalność,
  • podmioty państwowe oraz komunalne jednostki organizacyjne.

Natomiast osoby bez firmy mogą starać się o finansowanie w formie kredytu bądź zakupić motocykl za gotówkę.

Warunki leasingu motocykla

Jeśli chcesz wziąć motocykl w leasing musisz jednak pamiętać o spełnieniu kilku warunków. Przede wszystkim, warto byś zatroszczył się o pozytywną historię finansową przedsiębiorstwa. To jedna z ważniejszych kwestii, bo leasingodawcy zwracają na nią uwagę. Dobrze jest też, jeśli Twoja firma funkcjonuje co najmniej kilka miesięcy. Niemniej, jeśli tak nie jest - spokojnie. Zazwyczaj wystarczy dostarczyć dodatkowe dokumenty. Poza tym, do warunków leasingu można zaliczyć: zobowiązanie się do comiesięcznej płatności rat leasingowych, dbanie o przedmiot leasingu motocykl oraz o korzystanie z niego zgodnie z przeznaczeniem. Poza tym, konieczne jest ubezpieczenie motocykla - w leasingu jest wymagane zarówno OC, jak i AC.

Ile kosztuje leasing motocykla?

Wszystko zależy od czasu trwania leasingu motocykla, wartości pojazdu czy od wysokości wpłaty własnej, jakiej chce dokonać właściciel pojazdu. Ceny są więc zróżnicowane, ale dużą zaletą jest to, że ofertę można dobrać do finansowych możliwości. Oznacza to, że w niektórych przypadkach wysokość raty miesięcznej może wynosić koło 200 zł/msc. W innych comiesięczna płatność będzie znacznie wyższa (w przypadku najnowszych modeli). Przykładowe oferty i koszt leasingu motocykla przedstawiamy poniżej.

Przykładowa oferta leasingu motocykla - HONDA CB125R

Wartość pojazdu - 18 000 zł

Wpłata własna - 25%

Okres leasingu - 48 miesięcy

Wartość wykupu - 1%

Wysokość raty miesięcznej - 323 zł

Przykładowa oferta leasingu motocykla - YAMAHA FJR1300A

Wartość pojazdu - 80 000 zł

Wpłata własna - 10 %

Okres leasingu - 60 miesięcy

Wartość wykupu - 1%

Wysokość raty miesięcznej - 1387 zł

Formularz zapytania

Leasing motocykla kalkulator

Jeśli chcesz wybrać najbardziej opłacalny leasing motocykla, warto byś choć trochę zorientował się jak wyglądają ceny rynkowe. Poznać wstępną wysokość raty pomóc może kalkulator leasingu motocykla. Wystarczy, że wpiszesz tam wartość netto przedmiotu, wybierzesz okres leasingu i ustalisz wysokość wpłaty własnej. Dzięki temu, uzyskasz wstępną kalkulację i na ekranie pokaże się rata leasing. Natomiast, by poznać w pełni zindywidualizowaną opcję, wystarczy wysłać uzupełniony już formularz (trzeba dodać NIP, swój adres e-mail oraz numer telefonu).

Raty dopasowane do Twoich możliwości

Warunki leasingu pojazdów, ustalone na samym począku obowiązują później nawet kilka lat. Właśnie dlatego warto dokładnie przeanalizować umowę i podpunkty, jakie zawiera umowa leasuingu. Co ważne, w Rydzowski Leasing, specjaliści zawsze rozmawiają z Klienem na temat możliwości finansowania motocykla, wyjaśniają niezrozumiałe kwestie i porównują oferty różnych firm leasingowych (np. oferta leasingu efl zestawiana jest z ofertą Millenium Leasing).

Jakie dokumenty do finansowania zakupu motocykla?

Podobnie jak przy leasingu samochodów osobowych, w przypadku motocykli trzeba dostarczyć leasingodawcy pewne dokumenty. W tej zasadzie nie ma wyjątków (roli nie gra tu rodzaj leasingowanego motocykla ani rodzaj leasingu leasing). Najważniejsze wymieniamy poniżej.

Osoba prowadząca firmę, która podlega wpisowi do CEIDG

- Wniosek leasingowy

- Zaświadczenie o numerze NIP i REGON,

- Wpis do ewidencji działalności gospodarczej

- Kserokopia dowodu osobistego leasingobiorcy

- Ksero dowodu osobistego poręczycieli

Spółki prawa handlowego

- Wypis z KRS-u

- Umowa spółki w formie aktu notarialnego wraz z aneksami

- Zaświadczenie o numerze NIP i REGON

Rolnicy

- Zaświadczenie z Urzędu Gminy o posiadanym areale ziemskim

- Kopia polisy obowiązkowego OC gospodarstwa

- Zaświadczenie o otrzymywanych dotacjach w bieżącym roku

- Numer REGON - jeśli rolnik go nie posiada, konieczne będzie zaświadczenie z Gminy że rolnik jest płatnikiem VAT. Załatwić sprawę może też zaświadczenie z KRUS z informacją o dacie rozpoczęcia działalaności rolnej

- Zaświadczenie z Urzędu Gminy o niezaleganiu z podatkiem gruntowym

Warto też się liczyć z tym, że w przypadku kredytu bądź leasingu, podmiot finansujący może prosić o dodatkowe dokumenty. Na przykład o: deklaracje podatkowe (PIT-5, PIT-36 lub CIT-8), oświadczenie o niezaleganiu względem ZUS, dostarczanie deklaracji majątkowej czy też oświadczenie o stanie zobowiązań.

Mężczyzna zastanawia się, który motocykl wziąć w leasing.

Formy finansowania motocykla

Możliwości finansowania motocykla jest wiele i warto dobrać go do swoich indywidualnych potrzeb. Poniżej wymieniliśmy najpopularniejsze rodzaje leasingu.

  • Leasing zwrotny motocykla - opcja dedykowana dla właścicieli motocykla, motorów, motocykli. Polega ona na sprzedaży posiadanego już pojazdu firmie leasingowej, a następnie wzięciu tego przedmiotu w leasing. Opcja ta pozwala na odzyskanie finansów, tóre już wcześniej zostały zainwestowane w pojazd. Zaletą jest więc brak opłaty wstępnej i możliwość rozwiązania, dzięki tej metodzie, problemów finansowych.
  • Leasing finansowy motocykla - to popularna opcja podczas finansowania motocykli na fakturę VAT marża (komisy, dealerzy). Czym się wyróżnia? Przede wszystkim, po zapłaceniu ostatniej raty przedmiot staje się przedmiotem korzystającego. Korzyścią jest też to, że jest możliwość dokonania jednorazowej amortyzacji, co pozwala obniżyć podatek dochodowy w danym roku.
  • Leasing operacyjny motocykla - jeden z najbardziej popularnych rodzajów leasingu. Jest bardzo opłacalny dla przedsiębiorców. Do jego zalet można zaliczyć brak konieczności angażowania dużego wkładu własnego, uproszczone procedury i formalności.
  • Leasing konsumencki - opcja ta jest dedykowana osobom, które nie prowadzą swojej działalności gospodarczej. O szczegóły możesz zapytać specjalistów z Rydzowski Leasing. Warto też zaznaczyć, że w przypadku osób bez firmy finansowanie jest też możliwe w formie kredytu.

Używane motocykle czy nowe modele?

W leasing można wziąć zarówno nowe, wyjeżdżające wprost z salonu motocykle, jak i modele używane. Decyzję musisz oczywiście podjąć sam. Niemniej, z naszych obserwacji wynika, że osoby decydujące się na leasing motocykla elektrycznego interesują się zazwyczaj tylko nowymi pojazdami. Wynika to z faktu, że obecnie jest możliwość dofinansowania do elektryków, a jednym z warunków programu jest właśnie to, by pojazd nie był używany. Nowości to również pewność dla osób szukających bezwypadkowych motocykli. Niemniej, ich wartość jest wysoka, zatem, jeśli jesteś zainteresowany leasingiem motocykla pamiętaj, że częściowo przełoży się to na wysokość raty. Używane modele mają natomiast optymalną cenę, a często ich stan techniczny jest bardzo dobry.

Najważniejsze pytania

Czy w Rydzowski Leasing można finansować motocykle dowolnej marki?

Tak. Jeśli stresujesz się, jaki motocykl można wziąć leasing - to możemy Cię uspokoić. Możesz wybrać dowolny pojazd! Niezależnie czy będzie to Yamaha, Suzuki, Honda czy skuter elektryczny. Może być to leasing używanych lub nowych bezwypadkowych motocykli. Jedynym ograniczeniem jest wiek. Jeśli motocykl ma ponad 10 lat, to lepiej rozważyć opcję kredytu bądź zakupu za gotówkę.

Czym w kwestii leasingu motocykla są jakieś ograniczenia co do pojemności?

Nie. W leasing możesz wziąć motocykl o dowolnej mocy.

Co jeszcze może zostać sfinansowane w ramach leasingu?

W Rydzowski Leasing można wziąć w leasing różneo rodzaju pojazdy. Dostępny jest tu leasing skuter, leasing quada (np. atv quad). Sfinansowany może też zostać pojazd samochodowy (osobowy, dostawczy, ciężarowy). Oprócz tego, jest opcja leasingu fotowoltaiki, leasing wózków widłowych, finansowanie maszyn budowlanych i innych sprzętów.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.