#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Leasing fotowoltaiki

Rok 2022 nie jest najlepszym czasem dla przedsiębiorców. Inflacja już dawno przekroczyła próg 15%, a ceny energii rosną w zastraszającym tempie. Szansą na zmniejszenie kosztów w firmie jest leasing fotowoltaiki. Jeśli zastanawiasz nad taką możliwością – zapraszamy do artykułu o finansowaniu OZE.

Leasing fotowoltaiki - oferta dla przedsiębiorców.

Na czym polega leasing na instalację fotowoltaiczną?

Najprościej wyjaśniając, leasing fotowoltaiki to umowa między Tobą a wybraną przez Ciebie firmą leasingową - np. Millenium Leasing. Wygląda to w następujący sposób: Ty decydujesz się na comiesięczne raty, a leasingodawca udostępnia Ci panele fotowoltaiczne. Cały czas możesz z nich korzystać, ale musisz pamiętać, że na początku nie są Twoją własnością. Właścicielem instalacji OZE możesz stać się dopiero po spłaceniu określonej w umowie sumy.

Leasing fotowoltaiki - czy się opłaca?

Bez dwóch zdań - leasing fotowoltaiki to jedna z najbardziej opłacalnych opcji. W szczególności dla firm, które zużywają dużo energii elektrycznej. Jak już wspominaliśmy, ceny prądu wzrosły o 140%, a prognozy finansowe na najbliższy czas są zatrważające. Zamontowanie fotowoltaiki na dachu firmy jest więc rozsądną i korzystną pod względem ekonomicznym decyzją. Oczywiście panele można kupić za gotówkę, ale to duży wydatek i zagrożenie, że płynność finansowa zostanie zaburzona. Natomiast, wybierając leasing fotowoltaiki można spokojnie, co miesiąc płacić raty. A jednocześnie cieszyć się z oszczędności.

Kto może starać się o leasing paneli fotowoltaicznych?

Jak już zaznaczyliśmy na samym wstępie - dostępny u nas leasing paneli fotowoltaicznych jest opcją dla klientów biznesowych. Zatem - niezależnie od tego czy prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą czy może jesteś właścicielem spółki - możesz zdecydować się na instalację paneli. Czy to oznacza, że z leasingu instalacji fotowoltaicznej mogą korzystać wszyscy? Niekoniecznie. Dla osób prywatnych możemy zaproponować kredyt - o ile nie zdecydują się zakup instalacji za gotówkę.

Leasing operacyjny czy leasing finansowy?

Co ważne, finansowanie fotowoltaiki można dopasować do potrzeb swojej firmy. Poniżej opisujemy najpopularniejsze opcje.

Leasing operacyjny fotowoltaiki

Leasing operacyjny fotowoltaiki to opcja dla płatników VAT. Jeśli nim jesteś i chcesz otrzymać finansowanie, konieczna jest wpłata wstępna. W przypadku leasingu operacyjnego na OZE wynosi ona od 10 do 45% wartości przedmiotu. Co jeszcze warto wiedzieć? Poniżej znajdziesz informację - jak poszczególne kwestie wyglądają w leasingu operacyjnym paneli. .

Okres leasingu - od 48 do 96 miesięcy

Amortyzacja - odpisów dokonuje leasingodawca

VAT - kwotę podatku VAT można rozłożyć na raty

Koszt uzyskania przychodu - jeśli chodzi o operacyjny to kosztem jest tutaj część kapitałowa i odsetkowa rat leasingu. A także opłaty (opłata wstępna, manipulacyjna, prowizje) i koszty eksploatacyjne.

Leasing finansowy

Finansowanie instalacji fotowoltaicznych może też odbywać się w modelu leasingu finansowego. dokładne informacje na ten temat znajdują się poniżej.

Właściciel instalacji fotowoltaicznej - najczęściej jest nim leasingodawca

Czas trwania umowy leasingu - jest on dowolny. Niemniej, najczęściej wynosi on od 6 do 60 miesięcy

VAT - kwotę podatku VAT można rozłożyć na raty

Amortyzacja - wygląda tak samo jak w w leasingu operacyjnym paneli. Innymi słowy, odpisów dokonuje leasingobiorca.

Koszty uzyskania przychodu - w przypadku finansowego leasingu kwotę podatku można zapłacić z góry lub ewentualnie ją rozłożyć na raty. Najczęściej jednak kwotę podatku płaci się od razu.

Skonsultuj swój wybór leasingu

A może pożyczka leasingowa?

Jeśli uważasz, że opcja finansowania paneli fotowoltaicznych nie jest dla Ciebie - zawsze możesz zdecydować się na pożyczkę leasingową. Wtedy, przedmiot leasingu należy do Ciebie - bo z zasady właścicielem jest pożyczkobiorca. Czas trwania umowy jest dowolny, więc jeśli zależy Ci na niskiej racie to możesz zdecydować się nawet na 8 lat pożyczki. Natomiast jeśli chodzi o koszt uzyskania przychodu: są to odsetki od zobowiązania, koszty amortyzacyjne i eksploatacyjne związane z urządzeniem.

Czy można korzystać z programów finansowania w ramach leasingu?

Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj leasingu wybierasz. W modelu operacyjnym nie ma takiej możliwości. Z programów dofinansowania można skorzystać w przypadku pożyczki leasingowej oraz w leasingu finansowym. Trzeba tylko wpisać to we wniosku.

Gdzie znaleźć korzystną ofertę finansowania?

Leasing urządzeń fotowoltaicznych znajduje się w ofercie wielu firm. Korzystne oferty leasingu operacyjnego czy finansowego są między innymi w Millenium Leasing i mLeasing. Co ważne – nie trzeba wychodzić z domu, by poznać wysokość rat leasingu paneli! Wszystko można załatwić online. W sieci można znaleźć kalkulator leasingu paneli. A także poprosić o kontakt i zapytać o szczegóły swojej oferty leasingowej.

Fotowoltaika - energia przyszłości dla firm

Jakie dokumenty są potrzebne do leasingu fotowoltaiki?

Wszystko zależy od rodzaju działalności gospodarczej. Spis dokumentów, potrzebnych do zawarcia umowy leasingu znajdziesz poniżej.

W przypadku spółki potrzebne będą:

- rachunek zysków,

- bilans finansowy za poprzedni rok,

- sprawozdanie finansowe za rok poprzedni,

- podsumowanie rachunku zysków i bilansu za obowiązujący kwartał obrachunkowy,

- zestawienie środków trwałych,

- numer księgi wieczystej nieruchomości, gdzie mają być zamontowane panele,

- wniosek oraz załączniki według procedury danej firmy.

W przypadku jednoosobowej działalności:

- rachunek zysków,

- PIT za ubiegły rok wraz z załącznikami oraz urzędowym poświadczeniem odbioru,,

- bieżące podsumowanie roku,

- zestawienie środków trwałych,

- numer księgi wieczystej nieruchomości, gdzie będzie montowana instalacja.

Odliczanie podatku naliczonego

Jako przedsiębiorca powinieneś nieco wgłębić się w temat podatku naliczonego. Ze swojej strony możemy przekierować Cię do właściwego źródła wiedzy - do art. 86 ust. 1 ustawy o VAT. Tam znajdziesz informacje na temat Twojego prawa do obniżenia kwoty podatku.

Ubezpieczenie instalacji fotowoltaicznej

Niezależnie od rodzaju leasingu, jesteś zobowiązany do ubezpieczenia instalacji OZE. W końcu, to nie Ty jesteś właścicielem paneli lecz bank. Bank, który chce mieć pewność, że w leasingu finansowym instalacja jest w pełni bezpieczna. Zatem, w umowie leasingu finansujący może podkreślić, że do kosztów leasingu trzeba wliczyć także polisę. Niemniej, nawet, gdyby nie było takiego wymogu - to jest to bardzo rozsądna opcja. W końcu panele fotowoltaiczne mogą zostać uszkodzone przez grad, uderzenie pioruna czy...przez osoby trzecie. Co ważne, koszt ubezpieczenia nie jest wysoki.

Finansowanie fotowoltaiki - w firmie Rydzowski Leasing

Fotowoltaika - kalkulator leasingu paneli

Zastanawiasz się jaki jest średni koszt finansowania instalacji? Dobrym pomysłem będzie skorzystanie z kalkulatora leasingu, dostępnego na stronie Rydzowski Leasing. By sprawdzić wstępną wysokość raty trzeba wejść w pole "inne przedmioty". A następnie podać przybliżoną wartość instalacji fotowoltaicznej, wysokość wpłaty własnej oraz zaznaczyć okres leasingu. Dzięki temu szybko można zorientować się co do kosztów leasingu. Oczywiście, pokazywane tam raty leasingu są wstępną kalkulacją. By zobaczyć jaka jest dedykowana oferta finansowania paneli fotowoltaicznych, warto przejść dalej i wysłać formularz. Dzięki temu skontaktuje się z Tobą specjalista i opowie o szczegółach umowy leasingu czy o formie leasingu.

Porównanie ofert leasingu

Nie da się jednak ukryć, że oferty leasingu fotowoltaiki są zróżnicowane. Niektóre z nich mogą być dla Twojej firmy bardzo korzystne, inne nieco mniej. By forma finansowania paneli była dobrana do Twoich potrzeb trzeba najpierw poznać i porównać możliwości leasingu fotowoltaiki. Jeśli więc jesteś ciekawy miesięcznych rat leasingowych i chcesz poznać warunki leasingu instalacji - skontaktuj się ze specjalistami z Rydzowski Leasing. Eksperci wyjaśnią Ci kwestie finansowania zakupów i pomogą znaleźć leasing paneli, który najbardziej będzie odpowiadał Twojemu biznesowi. Podpowiedzą też w kwestii rodzaju leasingu i odpowiedzą na Twoje pytania.

Jakie są opinie na temat finansowania PV?

Jak już wspominaliśmy, leasing fotowoltaiki ma wiele zalet. W końcu, samodzielny zakup paneli to duży wydatek, który mógłby przerosnąć możliwości finansowe danej firmy. Raty są więc wygodną i cenioną przez przedsiębiorców opcją. Rzetelna firma taka jak Rydzowski Leasing, która finansuje zakup paneli zazwyczaj oceniana jest pozytywnie.

Oczywiście, w sieci znajdą się też osoby, które będą mieć zastrzeżenia do finansowego leasingu. Wynika to jednak zazwyczaj z niezrozumienia umowy. Zdarza się też, że leasingobiorca nieracjonalnie planuje wydatki i jest w stanie zapłacić tylko część raty leasingu. Wtedy siłą rzeczy - może zniechęcać do zawierania umowy leasingu. Warto jednak pamiętać, że każda sytuacja jest inna, w szczególności gdy przedmiotem umowy leasingu są panele PV.

Najczęściej zadawane pytania

Jaki jest koszt instalacji?

Nad tym zastanawia się mnóstwo osób, które planują zakup paneli fotowoltaicznych lub ich leasing. Cena zależna jest od wielu czynników. Jednak średni koszt instalacji o mocy 1 KW to 6 tysięcy zł netto. A jak wiadomo, w przypadku instalacji fotowoltaicznej dla firmy taka moc nie jest wystarczająca. Koszty za PV i za montaż instalacji fotowoltaicznej są bardzo duże. Dlatego warto sprawdzić oferty leasing paneli.

Co zyskam dzięki leasingowi fotowoltaiki?

Jeśli możesz pochwalić się dobrą historię finansową - masz wiele możliwości leasingu. Dlaczego warto zdecydować się na opcję finansowania inwestycji -na leasing paneli fotowoltaicznych? Zalet jest wiele.

Po pierwsze generujesz oszczędności w firmie i jesteś niezależny od dostawców energii. Dodatkowo, dbasz o środowisko naturalne , a przy okazji kreujesz pozytywny wizerunek marki. Podobnie zalety można wymienić, jeśli zdecydujesz się na leasing paneli słonecznych.

Gdzie mogę zamontować OZE?

W przypadku finansowania w mLeasing trzeba dostosować się do wytycznych montażu paneli fotowoltaicznych. Otóż przedmiot leasingu powinien znaleźć się na dachu budynku. Natomiast, jeśli panele były finansowane w Millenium Leasing - pracownicy firmy fotowoltaicznej mają pełną dowolność. Mogą umieścić je na gruncie lub na dachu..

Co może pomóc w uzyskaniu leasingu?

Kluczowa jest dobra historia finansowa firmy. Pomocny będzie też wybór rzetelnej firmy fotowoltaicznej.

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.