#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Blog


                    4 sposoby jak zaoszczędzić na OC!
03 Grudzień

4 sposoby jak zaoszczędzić na OC!

Autor: #RYDZOWSKITEAM
Oceń:
0
Udostępnij:

Niekiedy wysokość polisy OC może nas przyprawić o dreszcze, zwłaszcza gdy jesteśmy młodym kierowcą i ubezpieczamy swój pierwszy w życiu samochód. Fakt, że nie nie mamy doświadczenia za kółkiem ani historii ubezpieczeniowej  przemawia na naszą niekorzyść w kwestii wysokości ubezpieczenia. Jak mimo to zaoszczędzić na składce za OC i ochronić swój portfel? Jest na to kilka sposobów!

Sprawdź ofertę dla siebie!

Ubezpieczenie z osobą posiadającą zniżkę

Jeżeli sami nie posiadamy żadnych zniżek, natomiast w swoim otoczeniu mamy osobę, która ma je już wypracowane i jest chętna, aby zostać współwłaścicielem Twojego samochodu – to masz ogromne szczęście! Pozwala Ci to na tańszy zakup ubezpieczenia OC, ponieważ większość towarzystw, podczas wyliczenia składki,  bierze pod uwagę osobę, która posiada więcej zniżek. Jak wszędzie - tak i w tym rozwiązaniu znajdziemy pewne negatywy, a dokładniej – podczas kolizji - zniżkę tracimy nie tylko my, ale także współwłaściciel naszego pojazdu. Jest i dobra wiadomość! Współwłasność możemy wykorzystać do zbudowania własnej  „historii ubezpieczeniowej”  -  która z biegiem lat wypracowuje zniżki.

Jak osiągnąć zniżki dzięki współwłasności?

Bardzo często, rodzice czy dziadkowie, bardzo wcześnie ubezpieczają motorower, samochód z małą pojemnością, czy po prostu przyczepkę – na współwłasność z dzieckiem/wnukiem – właśnie po to, aby tworzyć jego bezszkodową historię ubezpieczenia. Pomimo, iż młodzi z pojazdu nie korzystają, przebieg ubezpieczenia w tym czasie już powstaje.

Zniżki w małżeństwie

Jeżeli samochód, czy inny, interesujący nas pojazd, został zakupiony podczas trwania małżeństwa – mamy możliwość korzystania ze zniżek wypracowanych przez naszego współmałżonka. Warunkiem jest tu tylko posiadanie wspólnoty majątkowej, natomiast jeśli jej nie mamy, to żeby przyjąć zniżki męża, czy żony, wystarczy, że oboje zostaniecie wpisani w dowód rejestracyjny zakupionego przez Was pojazdu – dokładnie tak jak opisaliśmy to w punkcie pierwszym. 

Kontynuacja polisy świeżo zakupionego samochodu

W momencie zakupu jakiegokolwiek pojazdu, jego poprzedni właściciel ma obowiązek przekazać nam jego ważną polisę OC. Jeżeli do wygaśnięcia umowy zostało jeszcze sporo czasu, można jak najbardziej korzystać z otrzymanej polisy. Warto jednak skontaktować się ze swoim agentem i sprawdzić aktualny stan polisy, ponieważ może się zdarzyć, że umowa była podpisana na pół roku, lub zaledwie 3 miesiące. Może się również zdarzyć, że towarzystwo - w którym poprzedni właściciel podpisał dokument – dokonuje rekalkulacji i finalnie okaże się, że będziemy zmuszeni sporo dopłacić, ponieważ nie posiadamy odpowiednich zniżek – wówczas okaże się, że to kompletnie nieopłacalne rozwiązanie i zdecydowanie taniej wyjdzie nam rozwiązać umowę i poszukać korzystniejszej w innym towarzystwie. 

Porównaj oferty ubezpieczenia OC

Kolejnym równie ważnym sposobem, który pozwoli na znaczne zaoszczędzenie na polisie OC jest porównanie wielu ofert. W końcu, zakres tego ubezpieczenia w każdym przypadku jest taki sam. Warto więc sprawdzić jakie stawki za obowiązkową ochronę pojazdu proponują poszczególne Towarzystwa Ubezpieczeniowe. Można to zrobić na dwa sposoby: samodzielnie poszukać korzystnych cen lub zapytać w multiagencji Rydzowski Ubezpieczenia o indywidualną propozycję. Oczywiście, zdecydowanie wygodniejsza jest druga opcja. #RydzowskiTeam porówna wszystkie, dostępne na rynku ubezpieczeń opcje i zaproponuje najkorzystniejsze.

Mamy nadzieje, że nasze wskazówki okażą się pomocne. Po następną dawkę wiedzy zapraszamy w kolejnym artykule!

Dodaj komentarz

Oceń wpis:
0

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszą osobą która skomentuje.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.