#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Blog


                    3 sposoby jak zaoszczędzić na OC!
06 stycznia

3 sposoby jak zaoszczędzić na OC!

Autor: #RYDZOWSKITEAM
Oceń:
5
Udostępnij:

Jak zaoszczędzić na składce OC? Mamy dla Ciebie porcję wiedzy o sposobach zaoszczędzenia na ubezpieczeniu OC! Proponujemy  Ci wskazówki  jak obniżyć wysokość polisy OC Twojego pojazdu. Sprawdź, które z nich pozwolą Ci zaoszczędzić!

Niekiedy wysokość polisy OC może nas przyprawić o dreszcze, zwłaszcza gdy jesteśmy młodym kierowcą i ubezpieczamy swój pierwszy w życiu samochód. Fakt, że nie nie mamy doświadczenia za kółkiem ani historii ubezpieczeniowej  przemawia na naszą niekorzyść w kwestii wysokości ubezpieczenia. Jak mimo to zaoszczędzić na składce za OC i ochronić swój portfel?

1. Ubezpieczenie z osobą posiadającą zniżkę, np. rodzicem, dziadkiem czy kimkolwiek innym.

Jeżeli sami nie posiadamy żadnych zniżek, natomiast w swoim otoczeniu mamy osobę, która ma je już wypracowane i jest chętna, aby zostać współwłaścicielem Twojego samochodu – to masz ogromne szczęście! Pozwala Ci to na tańszy zakup ubezpieczenia OC, ponieważ większość towarzystw, podczas wyliczenia składki,  bierze pod uwagę osobę, która posiada więcej zniżek. Najczęściej naszym współwłaścicielem zostają rodzice czy dziadkowie, natomiast absolutnie nie musi być to spokrewniona z nami osoba. Jak wszędzie - tak i w tym rozwiązaniu znajdziemy pewne negatywy, a dokładniej – podczas kolizji - zniżkę tracimy nie tylko my, ale także współwłaściciel naszego pojazdu. Jest i dobra wiadomość!! Współwłasność możemy wykorzystać do zbudowania własnej  „historii ubezpieczeniowej”  -  która z biegiem lat wypracowuje zniżki, które później pozwolą nam na zakup tańszych polis. Bardzo często, rodzice czy dziadkowie,  bardzo wcześnie ubezpieczają motorower, samochód z małą pojemnością, czy po prostu przyczepkę – na współwłasność z dzieckiem/wnukiem – właśnie po to, aby tworzyć jego bezszkodową historię ubezpieczenia. Pomimo, iż młodzi z pojazdu nie korzystają, przebieg ubezpieczenia w tym czasie już powstaje. Poza tym, kwoty polis za tego rodzaju środki mechaniczne niewiele się podniosą, gdy dopiszemy do nich niedoświadczonego współwłaściciela. 

2. Zniżki w małżeństwie – te wyższe przechodzą z jednego, na drugiego współmałżonka.

Jeżeli samochód, czy inny, interesujący nas pojazd, został zakupiony podczas trwania małżeństwa – mamy możliwość korzystania ze zniżek wypracowanych przez naszego współmałżonka. Warunkiem jest tu tylko posiadanie wspólnoty majątkowej, natomiast jeśli jej nie mamy, to żeby przyjąć zniżki męża, czy żony, wystarczy, że oboje zostaniecie wpisani w dowód rejestracyjny zakupionego przez Was pojazdu – dokładnie tak jak opisaliśmy to w punkcie pierwszym. 

3. Kontynuacja polisy świeżo zakupionego samochodu – korzystanie z OC poprzedniego właściciela.

W momencie zakupu jakiegokolwiek pojazdu, jego poprzedni właściciel, ma obowiązek przekazać nam jego ważną polisę OC. Jeżeli do wygaśnięcia umowy zostało jeszcze sporo czasu, można jak najbardziej korzystać z otrzymanej polisy. Warto jednak skontaktować się ze swoim agentem i sprawdzić aktualny stan polisy, ponieważ może się zdarzyć, że umowa była podpisana na pół roku, lub zaledwie 3 miesiące. Może się również zdarzyć, że towarzystwo - w którym poprzedni właściciel podpisał dokument – dokonuje rekalkulacji i finalnie okaże się, że będziemy zmuszeni sporo dopłacić, ponieważ nie posiadamy odpowiednich zniżek – wówczas okaże się, że to kompletnie nieopłacalne rozwiązanie i zdecydowanie taniej wyjdzie nam rozwiązać umowę i poszukać korzystniejszej w innym towarzystwie. Na szczęście nie wszystkie firmy prowadzą takie przeliczenia i tak naprawdę może się okazać, że przy zakupie pojazdu, dostajemy OC opłacone niemal na rok, dzięki czemu zostaje nam w kieszeni zaoszczędzona spora kwota pieniędzy. 

Mamy nadzieje, że nasze wskazówki okażą się pomocne. Po następną dawkę wiedzy zapraszamy w kolejnym artykule!

Komentarze

Dodaj komentarz
Wystąpił błąd

Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.