Dodano: 01.06.2023
3 min.
Edyta Gąsior. Specjalistka ds. contentu, copywriter Mielec.
Autor: Edyta Gąsior

Ubezpieczenie szkolne - co obejmuje?

Z tego artykułu dowiesz się:
Uczniowie, którzy mają wykupione ubezpieczenie szkolne na rydzowski.pl

Wkrótce rozpocznie się rok szkolny i rodzice znów staną przed dylematem, jakie ubezpieczenie dla dziecka wybrać. By ułatwić tę decyzję, opisaliśmy co obejmuje ubezpieczenie szkolne i przedstawiliśmy kilka popularnych opcji NNW. Zapraszamy do artykułu.

Wybierz pakiet dla dziecka 

Ubezpieczenie szkolne - dobrowolne czy obowiązkowe?

Na samym początku warto zaznaczyć, że wbrew powszechnym przekonaniom - ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe. Jednak jego brak może przysporzyć wielu problemów. Przede wszystkim, nauczyciele mogą wywierać presję na uczniach i niechętnie podchodzić do wyjazdu na wycieczkę. Poza tym, jeśli dziecko nie zostanie objęte szkolnym NNW, to w przypadku nieszczęśliwego zdarzenia koszt leczenia i rehabilitacji trzeba pokryć z własnej kieszeni. Zatem, mimo że ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe to warto je wykupić. Tym bardziej, że koszt ochrony dziecka jest niewielki. Na rydzowski.pl polisę można kupić już od 26 złotych rocznie.

Zakres ochrony szkolnego NNW

Zastanawiasz się, co obejmuje ubezpieczenie szkolne? Wszystko zależy od pakietu ochrony - niektóre polisy mają podstawowy zakres, inne bardziej rozbudowany. Jednak, w przeważającej części przypadków, ubezpieczenie szkolne obejmuje świadczenie za:

 • pobyt w szpitalu,
 • uszczerbek na zdrowiu, do którego doszło w wyniku nieszczęśliwego wypadku dziecka,
 • poważne zachorowanie,
 • pogryzienie przez zwierzęta,
 • złamanie kończyny,
 • uszkodzenie okularów korekcyjnych,
 • śmierć dziecka.

Oczywiście, im droższy pakiet ubezpieczenia szkolnego, tym bardziej rozbudowany zakres. W dalszej części artykułu opiszemy to na konkretnych przykładach.

Ubezpieczenie szkolne NNW za 32 zł - co obejmuje?

Najtańsze ubezpieczenie szkolne dla dziecka kosztuje 32 złote i obejmuje podstawowe zdarzenia. Zadziała w sytuacji, gdy dziecko dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu (za każdy 1% uszczerbku, Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaci 120 zł), gdy zostanie pogryzione przez zwierzęta lub, jeśli dostanie boreliozy po ukąszeniu przez kleszcza. Dodatkowo, to ubezpieczenie szkolne dziecka gwarantuje otrzymanie rekompensaty za niezdolność do nauki powyżej 14 dni. Natomiast suma ubezpieczenia w tym przypadku to 12 000 zł. To ubezpieczenie można kupić zarówno przedszkolakom, jak i uczniom, którzy do tej pory nie doznawali żadnych urazów lub po prostu mają ograniczony budżet na szkolne NNW.

Polisa NNW za 57 zł - co obejmuje?

Najczęściej wybieranym pakietem jest opcja za 57 zł. Co dokładnie obejmuje ubezpieczenie szkolne? W tym przypadku będzie to między innymi:

 • odbudowa stomatologiczna zęba,
 • rekompensata za każdy dzień pobytu w szpitalu,
 • domowa opieka pielęgniarki po zachorowaniu
 • 300 zł za każdy 1% trwałego uszczerbku na zdrowiu.

Pełny zakres ubezpieczenia szkolnego możesz sprawdzić na podstronie o polisie szkolnej za 57 zł.

Zakres ubezpieczenia szkolnego jest rozbudowany, więc uczniowie czują się bezpiecznie.

Chcesz kupić ubezpieczenie szkolne? Sprawdź pakiety NNW. 

Dobre ubezpieczenie, czyli jakie?

Ubezpieczenie NNW dla dziecka powinno być przede wszystkim dobrze dobrane do potrzeb dziecka. Przed zakupem warto więc odpowiedzieć sobie na kilka pytań i dokładnie przeanalizować zakres ochrony i warunki umowy.

 • Czy dziecko uczęszcza na dodatkowe, sportowe zajęcia?
 • Czy na trasie do szkoły mogą pojawić się psy? - jeśli tak, to warto byś wybrał opcję, która zadziała w przypadku ugryzienia przez zwierzę,
 • Czy Twoje dziecko nosi okulary korekcyjne lub aparaty słuchowe?
 • Czy jako rodzic chciałbyś mieć zapewnione pokrycie kosztów noclegu, w przypadku hospitalizacji dziecka?

Korzystne ubezpieczenie szkolne powinno więc dawać poczucie bezpieczeństwa finansowego i pewność, że w razie nieszczęśliwego wypadku, rodzice ubezpieczonego dziecka, otrzymają finanse na leczenie.

Czy ubezpieczenie szkolne można zakupić online?

Potrzebujesz ubezpieczenia szkolnego? Nie musisz wychodzić z domu, by je zakupić. Ubezpieczenie uczniów online jest dostępne na stronie rydzowski.pl - są tu gotowe pakiety o różnym zakresie i odmiennej cenie. Każdy wariant ubezpieczenia szkolnego online jest dokładnie opisany, więc możesz szybko dowiedzieć się ile kosztuje i co obejmuje nnw ucznia. Gdy już wybierzesz najlepsze ubezpieczenie szkolne - możesz do nas wysłać formularz z uzupełnionymi danymi. My oddzwonimy i potwierdzimy wszystkie informacje, a następnie wystawimy dla Ciebie polisę i załatwimy wszystkie formalności online. Zapraszamy do kontaktu z nami!

Najczęściej zadawane pytania:

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?
Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne dla dziecka?
Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje poza szkołą?
Czy warto wykupić ubezpieczenie szkolne?
Ubezpieczenie uczniów z Ukrainy - gdzie kupić?
Edyta Gąsior. Specjalistka ds. contentu, copywriter Mielec.

Autor artykułu:

Edyta Gąsior

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W branży content marketingu działa od ponad 5 lat. Dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu, potrafi w prosty sposób wytłumaczyć skomplikowane zagadnienia. W #RydzowskiTeam jest odpowiedzialna za wysokiej jakości treści na tematy ubezpieczeniowo-finansowe.

Oceń artykuł
5.0 / 5
liczba głosów: 1
Blog specjalistów o ubezpieczeniu.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Porady specjalistów do spraw ubezpieczeń.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Blog o ubezpieczeniach.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu