Dodano: 09.05.2024
3 min.
Edyta Gąsior. Specjalistka ds. contentu, copywriter Mielec.
Autor: Edyta Gąsior

Ubezpieczenie na życie dla małżeństw - czy warto?

Z tego artykułu dowiesz się:

Chcesz kupić ubezpieczenie na życie i zdrowie? Sprawdź pakiety dla par.

Ubezpieczenie na życie dla małżeństw to racjonalna i ekonomiczna opcja. Zamiast płacić składki osobno, można zdecydować się na wspólną ochronę w korzystniejszej cenie. Jakie jeszcze są zalety polisy na życie dla dwojga? Zapraszamy do naszego artykułu, w którym dokładnie opisujemy to zagadnienie.

Polisa na życie dla par - co warto wiedzieć?

Polisa na życie dla par może być ważnym zabezpieczeniem finansowym, zwłaszcza jeśli partnerzy mają wspólne zobowiązania finansowe, takie jak kredyty hipoteczne, pożyczki czy dzieci. W razie śmierci małżonka, ochrona zapewni finansowe wsparcie. To bardzo ważne, w szczególności, gdy tylko jedna osoba w związku jest aktywna zawodowo. W ramach ochrony życia i zdrowia małżonkowie mogą też liczyć na rekompensatę za pobyt w szpitalu czy za przebytą operację. Oczywiście, pakiety ochrony życia i zdrowia są pomocne także w innych, również pozytywnych sytuacjach. Niektóre uwzględniają np. jednorazowe świadczenie po narodzinach dziecka. Finanse uzyskane w takim momencie pozwalają np. na zakup dodatkowego wyposażenia do pokoju dziecięcego czy zakup niezbędnych akcesoriów niemowlęcych.

Pakiety dla par, dostępne na naszej stronie mogą kupić zarówno osoby w związkach formalnych (w małżeństwach), jak i nieformalnych.

Co obejmuje ubezpieczenie dla małżeństw?

Warunki ubezpieczenia życia są zależne od wybranego pakietu. Zazwyczaj jednak ubezpieczenie dla par zapewnia szeroką ochronę. Co najczęściej obejmuje pakiet ochrony dla par? Niejednokrotnie są to: pobyt na SOR, operacje chirurgiczne, nieszczęśliwe wypadki, poważne zachorowania, niezdolność do pracy, śmierć małżonka, śmierć rodzica małżonka. W wielu przypadkach ubezpieczenie dla par to także pewność finansowego wsparcia, gdy urodzi się dziecko.

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie dla małżeństw?

Składka ubezpieczeniowa jest zależna od tego, jaki zakres ochrony zostanie wybrany. U nas wysokość składki rozpoczyna się już od 81 złotych. W ramach najtańszej ochrony ubezpieczeniowej, oprócz wsparcia finansowego, gdyby jednego z partnerów zabrakło, pary mogą liczyć na pomoc w razie leczenia szpitalnego, poważnego zachorowania czy operacji chirurgicznej. Pakiet zawiera też opcję zagranicznej konsultacji medycznej.

Oczywiście oferujemy również inne warianty ubezpieczenia na życie dla małżeństw. Składka miesięczna, w zależności od ochrony ubezpieczeniowej mieści się w widełkach cenowych 81-198 złotych. Przy czym, polisa dla małżeństw za 198 zł jest już maksymalnie rozbudowana, a suma ubezpieczenia wynosi 600 000 złotych.

Polisa na życie dla małżeństw - korzyści

Jak już wspominaliśmy, ubezpieczenie na życie i zdrowie dla małżeństw to racjonalna decyzja. Poniżej wymieniamy korzyści, jakie daje ochrona zdrowia i życia.

  • Zabezpieczenie finansowe w przypadku choroby - w razie zachorowania jednego z małżonków, polisa dla dwojga może pokryć koszty leczenia, hospitalizacji, operacji czy terapii. Dzięki temu nie trzeba martwić się o wysokie rachunki medyczne, co może znacząco obniżyć stres związany z chorobą.
  • Ochrona w razie utraty dochodów - gdy jedno z małżonków zachoruje i będzie potrzebować długotrwałej opieki lub będzie musiało zaprzestać pracy, polisa na życie i zdrowie może zapewnić finansowe wsparcie.

  • Możliwość dopasowania oferty do potrzeb małżonków - zakres ochrony ubezpieczenia dla małżeństw może być maksymalnie zindywidualizowany.

  • Oszczędność - posiadanie jednej polisy na życie i zdrowie dla dwojga zamiast dwóch oddzielnych polis może być bardziej opłacalne finansowo. Koszty składki mogą być niższe niż w przypadku zakupu dwóch osobnych polis.

Polisa na życie dla dwojga - na co zwrócić uwagę?

Istnieje kilka ważnych czynników, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem ubezpieczenia dla małżeństw. Jakie to konkretnie czynniki? Przede wszystkim, ważne są:

  • suma ubezpieczenia - to kwota, jaka zostanie wypłacona małżonkowi w przypadku śmierci jednej osoby z pary,
  • składka miesięczna - warto przeanalizować swoje finanse i ustalić, jaką kwotę można przeznaczyć na składkę ubezpieczeniową. Wysokość składki nie powinna być przytłaczająca dla ubezpieczonych.
  • towarzystwo ubezpieczeniowe - dobrze też zwrócić uwagę na to, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym zawarta zostanie ochrona.

Ubezpieczenie na życie dla par online

Ubezpieczenie życia małżonków można kupić bez wychodzenia z domu. W Rydzowski Ubezpieczenia przygotowaliśmy gotowe oferty ubezpieczenia online, ale oczywiście możemy też zaproponować też zindywidualizowane ubezpieczenie dla par. Jak kupić ubezpieczenie na życie dla par przez internet? To proste! Wystarczy, że wejdziesz na stronę https://www.rydzowski.pl/ubezpieczenie-zdrowia-i-zycia i wybierzesz interesujący Cię pakiet. Gdy znajdziesz ofertę idealną dla Ciebie i Twojego partnera - poprosimy Cię o wypełnienie kalkulatora ubezpieczenia na życie bez podawania danych, takich jak np. PESEL. Po otrzymaniu Twojej wiadomości skontaktujemy się, dopytamy o dodatkowe kwestie i wystawimy polisę. Wszystko załatwimy zdalnie. 

Przeczytaj też: jak ubezpieczyć samochód przez internet

Najczęściej zadawane pytania

Czy można mieć dwie polisy dla par?
Czy w Rydzowski Ubezpieczenia mogę kupić ubezpieczenie na życie dla całej rodziny?
Czy stan zdrowia jest brany pod uwagę, podczas ubezpieczenia na życie?
Edyta Gąsior. Specjalistka ds. contentu, copywriter Mielec.

Autor artykułu:

Edyta Gąsior

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W branży content marketingu działa od ponad 5 lat. Dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu, potrafi w prosty sposób wytłumaczyć skomplikowane zagadnienia. W #RydzowskiTeam jest odpowiedzialna za wysokiej jakości treści na tematy ubezpieczeniowo-finansowe.

Oceń artykuł
0.0 / 5
liczba głosów: 0
Blog specjalistów o ubezpieczeniu.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Porady specjalistów do spraw ubezpieczeń.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Blog o ubezpieczeniach.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu