#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Blog


                    Ranking NNW dziecka 2021. Top 5 najlepszych ofert dostępnych online.
16 sierpnia

Ranking NNW dziecka 2021. Top 5 najlepszych ofert dostępnych online.

Autor: #RYDZOWSKITEAM
Oceń:
5
Udostępnij:

Ranking ubezpieczeń uczniów i dzieci w 2021. To porównanie szkolnych NNW przygotowane przez specjalistów Rydzowski Ubezpieczenia. Ranking ubezpieczeń NNW dla dzieci da nam odpowiedź na pytanie: jakie ubezpieczenie dla ucznia jest najlepsze? Porównujemy konkretne oferty szkolnych NNW i sprawdzamy ich zakresy oraz ceny.

Jak dotąd zdecydowana większość rodziców decyduje się na zakup NNW ucznia w szkole. Jednak świadomość rodziców w tym zakresie wzrasta. Wielu rodziców orientuje się już w kwestii obowiązku ubezpieczenia szkolnego. Gdy chcemy zakupić polisę dla dziecka indywidualnie, warto dokładnie sprawdzić i porównać wysokość składek i zakresy ochrony.

Co bierzemy pod uwagę w naszym rankingu?

Nie da się ukryć, że w przypadku szkolnych NNW bardzo często podstawowym kryterium jest cena. Jednak część rodziców, zwraca również uwagę na zakresy i sumę ochrony.

Dlatego w naszym rankingu porównujemy:

• wysokość składki,
• świadczenie za 1% uszczerbku na zdrowiu,
• wysokość świadczenia za zwrot kosztów rehabilitacji,
• wysokość świadczenia zwrotu kosztów nabycia środków pomocniczych,
• uprawianie sportu,
• inne dodatki wchodzące w zakres polisy.

Skupiliśmy się na kluczowych elementach by nasz ranking w jak najbardziej miarodajny sposób pokazał i porównał różne oferty.

Jak działa ranking ubezpieczeń szkolnych?

Przede wszystkim nasi specjaliści dokładnie przyjrzeli się ofertom NNW ucznia. W łatwy sposób można porównać NNW dziecka i wybrać odpowiedni wariant polisy. W kilka minut zobaczysz który pakiet jest odpowiedni.

Dodatkowo wspomniane wyżej oferty ubezpieczeń dla uczniów zostały porównane z propozycjami wiodących firm i porównywarek. W zestawieniu znajdziemy szczegóły i porównanie NNW dla ucznia: NNW dziecka AVIVA, NNW ucznia Rankomat czy NNW szkolne Mubi.

Jak skorzystać z rankingu ubezpieczeń ucznia?

Co daje nam właściwie taki ranking NNW dziecka? Dzięki takiemu porównaniu polis ubezpieczeniowych dla uczniów i dzieci możemy bardzo szybko zorientować się, która propozycja jest najlepsza. To szybkie i proste rozwiązanie. A biorąc pod uwagę rozpiętość cen: od 24zł do nawet 299zł, naprawdę ważne jest by porównywać i ubezpieczenia kupować taniej.

By jeszcze mocniej ułatwić porównanie ofert oceniliśmy je skalą 1-10 w dwóch zbiorczych kategoriach:

• stosunek ceny do zakresu i świadczeń
• zakres ochrony i wysokość świadczeń.

Ranking Ubezpieczeń uczniów i dzieci 2021. TOP 5 ofert szkolnego NNW.

Po wzięciu pod uwagę powyższych kryteriów wybraliśmy 5 ofert NNW ucznia, na które warto zwrócić uwagę. Są to propozycje które będą odpowiadać zarówno rodzicom szukającym jak najtańszych ofert jak i tym opiekunom, którzy chcą skorzystać z lepszego zakresu i konkretnej ochrony.

1. Najtańsze NNW dziecka w 2021. Tylko 24 zł/rok.

stosunek ceny do zakresu: 8/10
zakres ochrony: 6/10

Bezkonkurencyjnym pakietem w kategorii cena okazała się propozycja ze składką na poziomie 24zł. Jest to zupełny rekord cenowy. Obecnie na rynku nie funkcjonuje inne tak rekordowo tanie ubezpieczenie ucznia. Nawet ciesząca się popularnością oferta porównywarki Rankomat NNW ucznia prezentuje najtańszą opcję na poziomie 25zł.

Co ważne sumy ubezpieczenia naszej pociechy są na tym samym poziomie jednak ta oferta ma kilka znaczących atutów. W szczególności to:

- uprawianie sportu i treningi w zakresie ochrony
- polisę można wykupić dla ucznia w każdym wieku. W przeciwieństwie do propozycji Towarzystwa TUZ na rankomat.pl, gdzie pakiet jest skierowany wyłącznie dla dzieci w wieku do 7 lat.
- świadczenie za zakażenie boreliozą lub zapalenie opon mózgowych po ukąszeniu kleszcza w wysokości 500zł. Najtańsza oferta Rankomatu oferuje świadczenie za sam fakt ukąszenia i wizytę lekarską, jednak w kwocie niższej: 300zł.
- rekordowo tania polisa dla ucznia to również świadczenie do 300zł za uszkodzenie okularów korekcyjnych czy aparatów słuchowych.

Polisę w tej cenie możemy spokojnie porównywać z klasycznymi ubezpieczeniami, które rodzice opłacają w szkole. Podobnie jak w najpopularniejszych pakietach, suma ubezpieczenia na wypadek śmierci ucznia wskutek NW to 10 tys. zł. Jednak za takie ewentualne świadczenie nie płacimy około 50 zł jak w przypadku wyboru polis oferowanych w szkole. Kupując ten pakiet przez Internet płacimy 24zł. To dwukrotnie mniej niż w przypadku opłacenia składki w szkole czy przedszkolu.

2. Pakiet NNW ucznia z najlepszym stosunkiem zakresu do ceny. 48 zł/rok.

Ważne: ten pakiet jest obecnie oferowany w niższej cenie. NNW ucznia z rabatem 13% kupisz online tutaj.

stosunek ceny do zakresu: 8/10
zakres ochrony: 6/10

W naszym rankingu zdecydowanie uwagę zwraca na siebie oferta, która otrzymała wysokie oceny w obu kategoriach. To właśnie ta propozycja, zdaniem naszych specjalistów, jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą zadbać o porządną ochronę swoich dzieci. Jednocześnie nie płacą oni więcej niż za polisę zakupioną w szkole.

Podsumujmy tą ofertę. Za cenę jaką zapłacilibyśmy w szkole, za polisę z wąskim zakresem, możemy otrzymać zdecydowanie szerszy zakres świadczeń i ochrony. To m.in.:
- suma ubezpieczenia na 18 tys. zł
- 180 zł za każdy procent uszczerbku na zdrowiu
- pokrycie kosztów rehabilitacji do 3600zł
- sport w zakresie ochrony
- dodatkowe świadczenia za pogryzienia przez zwierzęta, zakażenie boreliozą czy uszkodzenie okularów i aparatów słuchowych.

3. Pakiet z zakresem dopasowanym do młodego sportowca. 92 zł/rok.

Ważne: ten pakiet jest obecnie oferowany z dużym rabatem. Składka w regularnej sprzedaży wynosi 139 zł/rok. NNW ucznia z rabatem 47zł kupisz online tutaj.

stosunek ceny do zakresu: 8/10
zakres ochrony: 9/10

Obecnie wiele naszych pociech uczęszcza na zajęcia sportowe i treningi. Niestety zdarza się, że w szkolnych polisach uprawianie sportu jest wyłączone z zakresu ochrony. Dlatego w naszym rankingu ubezpieczeń dla młodych sportowców, zwróciliśmy uwagę na ofertę dopasowaną do ich potrzeb.

W przypadku takich polis ważna jest nie tyle suma samego ubezpieczenie w wypadku śmierci co świadczenie na pokrycie kosztów rehabilitacji czy zakupu sprzętów medycznych. Podczas aktywności dzieci narażone są dodatkowo na kontuzje, które młody sportowiec zazwyczaj musi wyleczyć z prywatnych środków swoich rodziców.

Głównym wyróżnikiem tej oferty jest suma pokrycia kosztów rehabilitacji aż do 9 tys. zł. Taka kwota pozwoli na odpowiednią rehabilitację i leczenie, które pomoże w szybkim powrocie do uprawiania ulubionej dyscypliny.

4. Pakiet za 33 zł/rok. Niższa cena- lepszy zakres.

stosunek ceny do zakresu: 9/10
zakres ochrony: 7/10

W naszym rankingu ubezpieczeń ucznia pod uwagę bierzemy również oferty, które są tańsze niż polisy zakupione podczas szkolnych zebrań rodziców. W tym porównaniu wyróżnimy ofertę, która jest średnio 15 zł tańsza od popularnych ofert proponowanych w placówkach szkolnych. Jednocześnie swoim zakresem jest zbliżona do pakietów szkolnych NNW.

To propozycja skierowana głównie do rodziców i opiekunów, którzy nie chcą przepłacać za polisy dla swoich pociech. Zachowując przy tym zakres ochrony na poziomie szkolnych polis za które trzeba zapłacić około 50 zł/rok.

Główne zalety:
- jeden z najlepszych w naszym szkolnym rankingu stosunków ceny do zakresu ochrony,
- uprawianie sportu w zakresie ochrony,
- suma ubezpieczenia na poziomie 12 tys. zł,
- 120 zł za każdy procent uszczerbku na zdrowiu
- zwrot kosztów rehabilitacji do 3600 zł.

 5. Pakiet Super. Najwyższe sumy świadczeń za 152 zł/rok.

stosunek ceny do zakresu: 9/10
zakres ochrony: 7/10

Ranking szkolnych ubezpieczeń to również miejsce na oferty dla wymagających najlepszej ochrony rodziców i opiekunów. Zazwyczaj wysokie sumy i szeroki zakres łączą się z wydatkami co najmniej 200zł. Na rynku funkcjonują również pakiety w cenie 299 zł/rok. Są oferowane m.in. prze Uniqa.

Nasi specjaliści w porównaniu umieścili ofertę w cenie 152 zł/rok. To najbogatszy pakiet świadczeń, który szybko i wygodnie kupisz online.

Główne atuty:
- 500 zł za każdy procent uszczerbku na zdrowiu,
-suma ubezpieczenia na wypadek śmierci wskutek NW na 50 tys. zł,
-zwrot nabycia środków pomocniczych do 10 tys. zł,
- zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji do 15 tys. zł,
- świadczenie za pobyt w szpitalu w wysokości 80 zł,
- uprawianie sportu w zakresie ochrony,
- świadczenie na wypadek uszkodzenia okularów czy aparatu słuchowego,
- pomoc prawna i psychologiczna dla dziecka na wypadek hejtu w sieci czy utraty dostępu do profili społecznościowych.

Szkolny ranking ubezpieczeń to okazja dla świadomych rodziców i opiekunów by sprawdzić zakresy ubezpieczeń uczniów. Porównanie szkolnego NNW może nam pomóc w mądry sposób wybrać odpowiednią polisę dla swojego dziecka.

Z jednej strony nie przepłacamy za podstawową ochronę, z drugiej zaś możemy znaleźć polisy z bardzo szerokim zakresem i wysokimi świadczeniami, ale w przystępnej cenie.

Dodaj komentarz

Oceń wpis:
5
Wystąpił błąd

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszą osobą która skomentuje.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.