#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Blog


          Jak działają rabaty na paliwa? Sprawdziliśmy to!
08 lipca

Jak działają rabaty na paliwa? Sprawdziliśmy to!

Autor: #RYDZOWSKITEAM
Oceń:
5
Udostępnij:

Zobacz jak działają rabaty na Orlen i paliwa na innych stacjach.

Ceny paliw w 2022 roku przyprawiają o ból głowy. Postępująca inflacja i niekorzystna sytuacja polityczno-gospodarcza sprawiają, że za litr benzyny trzeba wydać około 8 złotych. W związku z tym, stacja Orlen wprowadziła wakacyjną promocję na paliwo. Niedługo później, zrobiły to inne stacje. Jak zapłacić mniej za paliwo? W artykule opisujemy kto może uzyskać rabat 30 lub 40 groszy i wyjaśniamy jakie warunki trzeba spełnić.

Tanio tankuj, tanio ubezpieczaj!

Letnia promocja rabatowa - kilka słów o promocji Orlen

Informację o tym, że za paliwo będzie można zapłacić nieco mniej, można było usłyszeć już pod koniec czerwca. Właśnie wtedy, 27 czerwca 2022 roku na stacjach Orlen zaczęła obowiązywać promocja na benzyny i oleje napędowe. Kierowcy, którzy posiadają plastikową kartę VITAY lub wirtualną kartę VITAY, mogą zapłacić nawet o 40 groszy mniej za litr paliwa. Ważne jest jednak to, by tankować prosto do baku! Kierowcy, którzy wleją paliwo do kanistra, torby, butelki czy innego zewnętrznego pojemnika nie zostaną wzięci pod uwagę w akcji „rabat na paliwo Orlen Vitay”!

Jeździsz na gaz? Promocja Orlen Cię nie obejmuje!

Co jednak z właścicielami samochodów na LPG? Niestety, Orlen promocja 30 groszy, nie jest do nich skierowana. Rabat na Orlenie uzyskać można tylko przy tankowaniu olejów napędowych lub benzyny. Autogaz nie jest brany pod uwagę. Warto jednak wiedzieć, że już na stacji paliw BP jest inaczej. Tam nawet przy tankowaniu LPG można dostać rabat. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na końcu artykułu – w liście rozwijanej.

30 czy 40 groszy zniżki? – Orlen promocja na paliwo regulamin

Zastanawiasz się, ile dokładnie rabatu możesz uzyskać przy tankowaniu na Orlenie? Okazuje się, że może być to 30 lub 40 groszy. Przy czym ten większy rabat jest zarezerwowany dla osób, które posiadają Kartę Dużej Rodziny. Natomiast promocja 30 groszy na stacji paliw jest dedykowana dla każdego uczestnika programu lojalnościowego Vitay, który nie jest członkiem kilkudzietnej rodziny.

Do kiedy zniżka za paliwo?

Niestety, wszystko, co dobre kiedyś się kończy. Rabat na paliwo (zarówno na stacji Orlen, BP czy LOTOS) obowiązywać ma jedynie na wakacjach. Kwestia ta jest dokładnie wyjaśniona w regulaminie. Według informacji tam zawartych, zakończenie promocji zaplanowano na 31 sierpnia 2022 roku. Zatem, jeśli chcemy zapłacić nieco mniej zatankowane paliwo,  trzeba mieć na uwadze te terminy. Oczywiście, warto mieć też świadomość, że rabat na paliwo Orlen Vitay ma pewne limity i ograniczenia – piszemy o tym w dalszej części artykułu.

Ile paliwa w ramach programu promocyjnego?

Osoby, które myślą, że w ramach rabatu mogą tankować bez limitu – są w błędzie! Promocje na stacjach paliw mają pewne ograniczenia. Przede wszystkim, na Orlenie jednorazowe tankowanie nie może przekroczyć 50 litrów paliwa. Poza tym, w jednym miesiącu z promocji można skorzystać maksymalnie 3 razy. Orlen promocje na paliwo wyglądają następująco:

 • w okresie od 27 czerwca 2022 roku do 31 lipca 2022 roku rabat można uzyskać maksymalnie 3 razy,
 • w okresie od 01 sierpnia 2022 roku do 31 sierpnia 2022 roku rabat w ramach letniej promocji rabatowej na Orlenie można uzyskać 3 razy.

Jakie jeszcze warunki trzeba spełnić?

Jednym z najważniejszych warunków, które trzeba jeszcze spełnić, by skorzystać z letniej promocji rabatowej jest płatność za pomocą gotówki, karty lub BLIK-a. Poza tym, na stacji trzeba okazać kartę VITAY bezpośrednio przed dokonaniem płatności i aktywować kupon w aplikacji. Jeśli kierowca zrobi to później, rabat nie aktywuje się.

Chcę też taniej ubezpieczać samochód

Kiedy uzyskanie rabatu jest niemożliwe?

Oczywiście, jak w każdej akcji – w letniej promocji rabatowej są pewne wyłączenia. Rabatu nie uzyskają kierowcy, którzy:

 • posiadają nieważną kartę rabatową VITAY,
 • skorzystali już z innej promocji Orlen (promocje nie łączą się ze sobą),
 • chcą skorzystać po raz 4 z promocji,
 • chcą zapłacić w sposób niestandardowy np. przy pomocy karty zakupowej, karty flotowej, karty partnerskiej.

Orlen rabat na paliwo dla firm

Jak już wspominaliśmy, letnia promocja rabatowa nie łączy się z innymi programami rabatowymi. Zatem z promocji  wyłączone jest korzystanie z kart rabatowych typu BIZNESTANK. Przedsiębiorcy muszą więc dokładnie sobie przekalkulować, co bardziej im się opłaca.

Promocje na stacjach paliw – jak wyglądają?

W ślady Orlenu szybko poszły inne koncerny paliwowe. Letnia promocja paliwowa spowodowała efekt domina, bo niedługo po jej ogłoszeniu, promocje ogłosiły także BP, czy LOTOS.

BP promocja na paliwo

Na stacji paliw BP promocja na paliwo trwa od 1 lipca do 31 sierpnia. By uzyskać rabat -30 groszy/l na benzynę oleje napędowe lub LPG trzeba być zarejestrowanym uczestnikiem programu PAYBACK. Natomiast, jeśli ktoś członkiem tego programu nie jest może uzyskać tylko 10gr rabatu na litrze.

Poza tym, podobnie jak na innych stacjach, rabat można uzyskać maksymalnie 3 razy w ciągu miesiąca na maksymalnie 50 litrów wybranego paliwa. Dokładne informacje znajdują się w regulaminie promocji „Tańsze wakacje z BP”.

LOTOS promocja na paliwo

Podobnie jak inne koncerny, LOTOS również ruszyło z letnią akcją promocyjną na paliwa. Nosi ona nazwę „Tankuj taniej z programem Nawigator -30 groszy/l”. Akcja dotyczy zarówno paliwa typu standard jak i premium. Niemniej, z promocji wyłączony jest autogaz. By uzyskać rabat na paliwo – 30 groszy/l trzeba być aktywnym członkiem programu Nawigator.

Circle K rabat na paliwo

Kiedy obniżka cen paliw w Circle K na paliwo? Niestety, do tej pory stacja ta nie wprowadziła wakacyjnych rabatów na paliwo i nic nie wskazuje na to, by zmieniła zdanie w tym temacie.

Sheel rabat na paliwo

Wielu kierowców zastanawia się, czy na stacji Sheel też można uzyskać rabat za paliwo. Niestety, ta stacja nie zdecydowała się na wdrożenie nowych promocji na paliwo. Obowiązują tam jednak dotychczasowe wtorkowe i czwartkowe promocje.

We wtorki można zatankować Sheel V-Power 95 w cenie Sheel FuelSave 95. Natomiast w czwartki kierowcy mogą tankować Shell V-Power Diesel w cenie Shell FuelSave Diesel.

Rabat na paliwo MOYA

Ciekawą ofertę z rabatem na paliwo ma stacja MOYA. W przypadku tej stacji nie trzeba posiadać żadnej karty ani aplikacji. By dostać rabat:

10 groszy/l paliwa – wystarczy przyjechać i zatankować olej napędowy lub benzynę. Jednorazowo można zatankować maksymalnie 60 litrów paliwa,

20 groszy/l paliwa – trzeba zatankować maksymalnie 60 litrów benzyny lub oleju napędowego i dodatkowo kupić na stacji jeden z produktów: zapiekankę, płyn do spryskiwaczy MOYA 4 l, gorący napój lub hot dog (oprócz Chrupiący Bekon Dog)

30 groszy/l paliwa - w tym przypadku również trzeba zatankować maksymalnie 60 litrów paliwa i dokupić coś ze stacji. Tym razem jednak muszą być to dwa produkty np. zapiekanki, gorące napoje, płyn do spryskiwaczy MOYA 4l lub hot dogi z wyłączeniem Chrupiący Bekon Dog

Promocja jest ważna do 15 lipca 2022 roku, jednak stacja paliw MOYA zastrzega sobie prawo do przedłużenia akcji rabatowej.

Dodaj komentarz

Oceń wpis:
5

Komentarze

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.