#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Blog


          Leasing operacyjny - najpopularniejszy leasing w Polsce
09 marca

Leasing operacyjny - najpopularniejszy leasing w Polsce

Autor: Agencja Magico
Oceń:
0
Udostępnij:

Leasingobiorcy zazwyczaj mają możliwość wyboru pomiędzy opcjami finansowania swojego leasingu. Dlaczego leasing operacyjny jest tak popularny? Na czym opierają się jego korzyści? Dajemy Wam solidną dawkę wiedzy o tym czym jest leasing operacyjny. Koniecznie przeczytaj!

Najpopularniejszy wariant leasingowy! 

Leasing operacyjny jest najpopularniejszym, a tym samym najczęściej wybieranym rodzajem zawieranych umów. W myśl przepisów podatkowych objęty jest 23% stawką VAT. W tej formie finansowania  przedmiot leasingu zaliczany jest do składników majątkowych firmy leasingowej. Leasingobiorca, natomiast, ma możliwość ujęcia w kosztach: 

 • - raty leasingowe
 • - odsetki z nimi związane
 • - opłatę wstępną
 • - bieżące wydatki związane z użytkowaniem danego przedmiotu

Podatek VAT 23% naliczany jest do każdej opłaty leasingowej (czynsz oraz raty) i w całości podlega odliczeniu przez leasingobiorcę. Wyjątkiem są pojazdy osobowe, które podlegają ograniczeniom w odliczeniach VAT (50%) bez prowadzenia książki przebiegu pojazdu. Minimalny okres leasingu operacyjnego zależy od stawki amortyzacji finansowanego przedmiotu.  

Od czego uzależniony jest okres leasingu operacyjnego?

Minimalny okres leasingu operacyjnego zależy od stawki amortyzacji finansowanego przedmiotu. Umowa, aby spełniała kryteria podatkowe, musi być zawarta na minimum 40% okresu standardowej amortyzacji przedmiotu. W praktyce oznacza to, że umowa leasingu operacyjnego samochodów osobowych, dostawczych oraz wielu ciężarowych musi trwać co najmniej 2 lata, natomiast ciągników siodłowych, naczep i przyczep oraz większości maszyn i urządzeń  - 3 lata.

Długość umowy leasingu, a związana z nią wysokość wykupu

 Okres umowy wiąże się z minimalną wysokością wykupu. Przy dłuższych okresach, wysokość wykupu, wynosi zazwyczaj 1%, natomiast przy krótszych może to być od 16%, 19%, 20%, a nawet więcej - ma to związek z rodzajem finansowanego przedmiotu oraz jego stawką amortyzacji. Nie każdemu przedsiębiorcy odpowiada jednak wysoka kwota wykupu - najprostszym rozwiązaniem tej sytuacji jest możliwość skorzystania z dłuższego okresu leasingu. Niektórzy leasingodawcy, umożliwiają także rozłożenie wartości wykupu na raty. Jest on wtedy proporcjonalnie doliczany do raty leasingowej w formie kaucji, płaconej co miesiąc przez cały okres umowy. W ten sposób, przy końcu umowy unikamy wpłacania, jednorazowo, dość wysokiej kwoty. Leasingobiorca może również złożyć wniosek do finansującego o wydłużenie umowy. Wówczas wykup zostanie rozbity na więcej rat miesięcznych. Większość firm leasingowych daje taką możliwość, trzeba tylko pamiętać, że może to się wiązać z koniecznością wniesienia dodatkowej opłaty za wydłużenie umowy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej skontaktuj się z specjalistami z Rydzowski Leasing! Nasi eksperci w dziedzinie finansowania leasingowego odpowiedzą na każde Twoje pytanie i pomogą wybrać najlepszą ofertę leasingu w Mielcu! Znajdź nas na Facebooku i wygodnie wyślij szybką wiadomość na Messengerze! Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie pod numerem 17 770 72 62 lub wysyłaj e-mail na adres: leasing@rydzowski.pl

Dodaj komentarz

Oceń wpis:
0

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszą osobą która skomentuje.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.