#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Blog


                    Leasing, a pandemia koronawirusa
06 kwietnia

Leasing, a pandemia koronawirusa

Autor: #RYDZOWSKITEAM
Oceń:
0
Udostępnij:

Na obecny moment, nikt tak naprawdę nie jest w stanie przewidzieć, jak sytuacja pandemii wpłynie na całą światową, czy lokalną gospodarkę. Niestety prognozy nie są zbyt optymistyczne. Już teraz wiadomo, że wielu przedsiębiorców, a nawet całe branże poniosą ogromne straty - krótko mówiąc -skutki tego kryzysu będą naprawdę dotkliwe. Jak wiadomo na ten moment najbardziej ucierpiała branża gastronomiczna i hotelarska, jednak pandemia nie oszczędziła również leasingów.

Sektor leasingu w kleszczach koronawirusa


Czas panującej pandemii koronawirusa jest szczególnie przykry dla osób, które posiadają jakiekolwiek zobowiązania finansowe. Wielu leasingobiorców niestety już teraz zaczyna borykać się z problemami spłacania opłat leasingowych. Wzrastające bezrobocie i osłabiająca się sytuacja finansowa Polaków nie wróży optymistycznej przyszłości jeśli chodzi o zawieranie umów leasingowych. Skutki pandemii na tyle mocno dotknęły sektora leasingu, że aby uchronić się przed dotkliwymi stratami wynikającymi z rozwiązywania umów, leasingodawcy stają się coraz bardziej elastyczni dla swoich Klientów.

Korzystne rozwiązania dla leasingobiorców


Wychodząc im naprzeciw proponują szereg rozwiązań ułatwiających spłaty zobowiązań w tym trudnym czasie. Najważniejsze o czym należy pamiętać, to nie dopuścić do opóźnienia w spłacie rat leasingu. Niektóre firmy niestety dotkliwie karzą swoich leasingobiorców za wszystkie opóźnienia, a proces windykacji jest bardzo kosztowny i prowadzi do straty mienia. Jeżeli już w tym momencie, masz jakikolwiek cień wątpliwości, czy poradzisz sobie z dalszą spłatą kredytu - powinieneś działać od razu. Leasingodawcy proponują między innymi:

• zawieszenie leasingu / prolongata rat kredytu;
• restrukturyzacja harmonogramu rat leasingu;
• wydłużenie okresu leasingu;
• czasowe obniżenie raty;
• cesja – przekazanie leasingu innemu podmiotowi;
• przedterminowy wykup leasingu;
• przerwanie leasingu i zwrot przedmiotu.

Wybierz najlepszy wariant i uniknij konsekwencji zadłużenia


Powyżej przedstawione są wszystkie możliwe rozwiązania, jakie oferują leasingodawcy w tym krytycznym czasie pandemii. Spotkać tu można zarówno te mniej jak i bardziej radykalne, tymczasowe czy też ostateczne rozwiązania. Niezwykle ważna rzecz, o której musisz pamiętać to terminowe spłaty! Dzięki temu unikniesz czynności windykacyjnych, wypowiedzenia umowy przez leasingodawcę, a w konsekwencji nie utracisz leasingowanego przedmiotu. Dodatkowo uchronimy się przed wzrastającym zadłużeniem i jego negatywnymi konsekwencjami. W kolejnym poście szczegółowo opiszemy każdy z wyżej wymienionych wariantów. Mamy nadzieje, że z niecierpliwością wyczekujecie kolejnej porcji wiedzy!

W #RYDZOWSKITEAM pomożemy Ci ze wszystkim!


W RYDZOWSKI Leasing oferujemy Państwu pomoc przy uzyskaniu wszelkich informacji na temat każdego z wyżej proponowanych rozwiązań oraz wszelkie wyjaśnienia w zakresie działania, najkorzystniejszej opcji i dopasowania do indywidualnych potrzeb. Pomożemy również w kontakcie z leasingodawcą, przygotujemy i wypełnimy wszystkie potrzebne wnioski i dokumenty.

Zapraszamy Cię do kontaktu z naszymi specjalistami - odpowiemy na wszelkie pytania i zrobimy co w naszej mocy, aby ten trudny czas przejść jak najmniej boleśnie i zminimalizować jego niekorzystne skutki. Odwiedź naszą stronę na Facebooku i skontaktuj się wygodnie przez Messenger!

Dodaj komentarz

Oceń wpis:
0

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszą osobą która skomentuje.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.