#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Blog


          Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem?
29 listopada

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem?

Autor: #RYDZOWSKITEAM
Oceń:
0
Udostępnij:

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem? Zbliża się planowany urlop. Walizki spakowane. Wszystkie projekty w pracy zamknięte. Służbowy telefon wyłączony. Zająłeś wygodne miejsce w samolocie i to przy samym oknie! Mimo tego wszystkiego czujesz niepokój? Coś nie daje Ci spokoju? Zaczynasz się zastanawiać czy wyłączyłeś żelazko i zakręciłeś kran w łazience? Zobacz jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem! Spraw aby każdy Twój wyjazd był wspaniały!

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop?

Poniżej przedstawimy Ci kilka ważnych wskazówek jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop – o większość z nich możesz zadbać dzień przed, czy nawet w dniu samego wyjazdu:

 • odepnij z prądu wszystkie urządzenia elektryczne i zakręć wodę (najbezpieczniej na głównym zaworze),
 • sprawdź piecyk i kuchenkę gazową – ważne, aby wszystkie kurki były dokładnie podokręcane,
 • opróżnij kosz na śmieci, lodówkę i zostaw posprzątany zlew kuchenny – pozwoli Ci to uniknąć nieprzyjemnego zapachu i obowiązkowego sprzątania po powrocie,
 • podlej przed wyjazdem swoje ukochane rośliny - ewentualnie poproś zaprzyjaźnioną sąsiadkę o ich doglądanie,
 • upewnij się, że wszystkie okna i drzwi są szczelnie zamknięte - to ważne zabezpieczenie domu przed wyjazdem,
 • sprawdź co obejmuje Twoja polisa na dom i czy posiadasz ubezpieczenie domu na wypadek kradzieży – każdy ubezpieczyciel w swojej ofercie posiada dokładnie wyszczególnione środki ochronne na wypadek zdarzeń losowych czy w przypadku włamania z kradzieżą. Dla własnego spokoju, przed wyjazdem, skontaktuj się z zaufanym specjalistą od ubezpieczeń – teraz możesz spokojnie cieszyć się urlopem!

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Dopilnowałeś wszystkich wskazówek z powyższej listy? Rzeczywiście nie było tam nic co sprawiło Ci kłopot, ale teraz zastanawiasz się – jak zabezpieczyć dom przed włamaniem? O ile polisa na dom, czy ubezpieczenie majątku pozwolą Ci zminimalizować skutki włamania czy innych nieprzewidzianych zdarzeń losowych, to w tej kwestii również możesz zwrócić uwagę na kilka rzeczy, które dodatkowo pozwolą Ci chronić Twoje mienie i spokojnie cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem. Kilka poniższych rad pokaże Ci jak zabezpieczyć dom przed włamaniem czy po prostu jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop.

Sąsiedzka pomoc

By zminimalizować ryzyko włamania do Twojego mieszkania, warto poprosić sąsiadkę lub inną bliską osobę, aby co 2-3 dni przychodziła do mieszkania. Wyciągała pocztę. Zbierała leżące pod drzwiami ulotki. Włączała światło czy telewizor – pozwoli to zatrzeć wrażenie, że dom czy mieszkanie zostało na jakiś czas opuszczone. Jeżeli brakuje Ci kogoś tak zaufanego, kto dysponuje nadmiarem wolnego czasu, możesz podłączyć do kontaktu czujki, które o ustalonej godzinie będą włączały światło czy telewizor. Są to koszty w granicach 40-50 zł, a Ty możesz spać spokojnie.

Zabezpiecz drzwi i okna 

Podczas remontu warto zwrócić uwagę na dodatkową ochronę domu i najskuteczniejsze zabezpieczenia domu – głównie chodzi tu o rolety antywłamaniowe zamykane na klucz czy najlepszej jakości drzwi wejściowe i zamki. Dzięki temu, Twój dom będzie zabezpieczony przed wyjazdem. 

Rozważ opcję montażu kamer wewnętrznych

Jak jeszcze można zabezpieczyć dom przed włamaniem? Dobrym pomysłem są czujki alarmowe czy kamery wewnętrzne – montaż czujek pozwoli włączyć alarm, zaraz po zarejestrowaniu ruchu, a kamerki pozwolą Ci mieć podgląd na mieszkanie na telefonie czy laptopie – w dowolnym czasie i miejscu. Koszty takich zabezpieczeń wahają się w granicach 100-300 zł, a zapewnią Ci dodatkowy komfort i sposób na złodzieja w domu.

Nie informuj o swoim wyjeździe w mediach społecznościowych

Warto pamiętać, że najlepiej poinformować znajomych i pochwalić się pięknymi zdjęciami na Facebooku czy Instagramie już po powrocie z wyjazdu. Nie dasz złodziejowi sygnału i czasu na zorganizowanie włamania podczas Twojej nieobecności.

Zadbaj o ubezpieczenie domu

Mimo, iż skorzystałeś ze wszystkich powyższych wskazówek jak zabezpieczyć swój dom - upewnij się, że Twoje ubezpieczenie będzie dla Ciebie wsparciem w razie jakiejkolwiek nieprzyjemnej sytuacji. Najczęściej polisa na dom chroni na wypadek pożaru, zalania, zdarzeń losowych, aktów wandalizmu, kradzieży czy stłuczenia szklanych przedmiotów. Koniecznie sprawdź zapisy ubezpieczenia! Niezwykle ważne jest aby spełniać zawarte w nim wymogi przy ewentualnej wypłacie odszkodowania.

Spraw sobie niezapomniany, spokojny urlop!

Skorzystałeś z naszych wskazówek, zrobiłeś wszystko co w Twojej mocy, aby zabezpieczyć mieszkanie przed złodziejami i innymi nieplanowanymi przypadkami losowymi? Teraz ciesz się chwilą! Wykorzystaj swój wolny czas tak jak lubisz. Spraw sobie wyjątkowy urlop z głową wolną od zmartwień – przecież jak każdy zasługujesz na udany wypoczynek!

Dodaj komentarz

Oceń wpis:
0

Komentarze

Brak komentarzy. Bądź pierwszą osobą która skomentuje.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.