Dodano: 13.06.2022
3 min.

Ile kosztuje NNW ucznia? Krótka pigułka praktycznych informacji

Z tego artykułu dowiesz się:
Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne? Na rydzowski.pl pakiety już od 32 zł.

Ile kosztuje NNW ucznia? To pytanie zadaje sobie wielu rodziców na początku roku szkolnego. W naszym artykule podpowiadamy. Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne? Jak zapłacić mniej za ubezpieczenie dziecka? Sprawdzamy od czego zależy cena za szkolne NNW? Pokazujemy też przykładowe oferty.

Wybierz pakiet dla dziecka 

Ile kosztuje ubezpieczenie NNW ucznia?

Wysokość składki za indywidualne ubezpieczenie NNW ucznia rozpoczyna się już od 32 zł! Maksymalna cena to nawet 475 zł.  Wszystko zależy od zasobności portfela rodzica, zakresu ochrony polisy ucznia i Towarzystwa, które wybierzemy. Na koszt indywidualnej polisy dziecka ma duży wpływ porównywanie różnych ofert i ich zakresów.

Ile kosztuje ubezpieczenie w szkole?

Na ubezpieczenie swojej pociechy możemy zdecydować się również w szkole. W takim przypadku koszt ubezpieczenia wacha się uśredniając od 40 do 60zł. Dużym plusem takiego rozwiązania jest fakt, że nie musimy porównywać propozycji. Zazwyczaj o wszystkie formalności i pobranie składek dba sama szkoła i obsługujący ją agent ubezpieczeniowy.

Od czego zależy cena ubezpieczenia ucznia?

Warto zdawać sobie sprawę, że oferta ubezpieczenia ucznia w jednym Towarzystwie Ubezpieczeniowym może być bardzo szeroka. Cena w zależności od wybranego wariantu może być wyższa lub niższa nawet o 300%! Do najważniejszych elementów wpływających na wysokość składki należą:

  • suma ubezpieczenia. Im będzie ona wyższa tym więcej zapłacimy,
  • zakres ochrony. Większa ilość ryzyk wchodzących w zakres ochrony wpływa na cenę ubezpieczenia,
  • wybór konkretnego Towarzystwa. Za takie same lub podobne warunki możemy zapłacić różne kwoty u innych Ubezpieczycieli.
Ważne

By zaoszczędzić warto przemyśleć zakres ochrony. Jeśli nie planujemy wyjazdu poza Polskę nie trzeba wybierać ochrony na całym świecie. Jeśli jednak dziecko trenuje warto ująć sport w zakresie polisy.

Jak znaleźć tanie ubezpieczenie ucznia?

By ograniczyć koszty NNW ucznia warto przede wszystkim porównywać różne oferty. Dzięki temu nie tylko sprawdzimy zakresy ochrony,ale również stosunek ceny do sumy ubezpieczenia. Nasi specjaliści wcześniej przygotowali ranking ubezpieczeń szkolnych. Wszystkie wyróżnione oferty znajdziesz w naszej porównywarce ubezpieczeń szkolnych.

NNW ucznia: to warto wiedzieć:

  • wysokość składki za ubezpieczenie ucznia jest w największym stopniu zależna od sumy ubezpieczenia jaką wybierzemy,
  • najtańszy pakiet szkolnego NNW to wydatek 32 zł/rok,
  • można łączyć ze sobą kilka polis NNW dla ucznia.

Przeczytaj także: szkolne NNW dziecka uprawiającego sport, co obejmuje ubezpieczenie szkolne

Oceń artykuł
0.0 / 5
liczba głosów: 0
Blog specjalistów o ubezpieczeniu.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Porady specjalistów do spraw ubezpieczeń.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Blog o ubezpieczeniach.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu