#RydzowskiTeam

czekamy na Twój kontakt

Skorzystaj z pomocy naszych
doświadczonych specjalistów.

Pracujemy dla Ciebie
Klienci Indywidualni 17 770 72 12
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Obsługa Online 17 770 72 13
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Klienci Biznesowi 17 770 72 14
pon - pt. 8:00 - 18:00 sob. 9:00 - 13:00
Leasing i kredyt 17 770 72 62
pon - pt. 8:00 - 16:00
Likiwidacja Szkód 17 770 72 64
pon - pt 8:00 - 16:00
Nie czekaj! Sprawdź naszą ofertę online. Zadzwoń! 17 733 46 47

Blog


          Gdzie kupić ubezpieczenie auta OC? Czy zwracać uwagę na nazwę firmy?
02 marca

Gdzie kupić ubezpieczenie auta OC? Czy zwracać uwagę na nazwę firmy?

Autor: #RYDZOWSKITEAM
Oceń:
5
Udostępnij:

Ubezpieczenie auta OC

Gdzie kupić ubezpieczenie OC? Czy zwracać uwagę w jakim Towarzystwie kupić ubezpieczenie? Bardzo często spotykamy się w naszej pracy z sytuacją, gdy Klienci nie chcą zdecydować się na niską składkę w mniej popularnym Towarzystwie. Wolą wybrać droższą ofertę od najbardziej znanych Ubezpieczycieli. Najczęściej otwarcie dzielą się swoimi obawami, że nie chcą polisy mniej znanych marek.

Zapytaj o ofertę OC

W naszym materiale postaramy się dokładnie wytłumaczyć i wyjaśnić tę kwestię. Czy zwracać uwagę na nazwę Towarzystwa gdy kupujemy OC pojazdu. Podkreślamy, że nasz materiał dotyczy sytuacji gdy kupujemy wyłącznie OC pojazdu. Do pytania podchodzimy kompleksowo. Sprawdź nasz cały materiał i bądź świadomym Klientem.

OC auta a nazwa firmy

Nasz najnowszy przykład: nasz specjalista zaproponował Klientce OC auta w nieco mniej popularnym Towarzystwie. Składka proponowana na poziomie 336 zł. Pani odmówiła, wskazała że nie zna tej firmy, boi się nieznanych Ubezpieczycieli i ma obawy czy wypłacą jej potem odszkodowanie. Zdecydowała się na ofertę czołowego Towarzystwa, ze składką w wysokości 542 zł. Dopłaciła więc niejako 206 zł za nazwę i bardziej rozpoznawane logo. Po kolei przeanalizujemy teraz tego rodzaju przypadki. Dodajmy, bo to ważne. Specjaliści Rydzowski Ubezpieczenia zawsze sprawdzają wszystkie oferty dostępne na rynku - i to Ty jako Klient masz ostateczny głos, którą ofertę wybierasz. 

Towarzystwa Ubezpieczeniowe w Polsce

W Polsce rynek ubezpieczeń jest naprawdę szeroki. Obecnie znajdziemy na nim ponad 30 Towarzystw Ubezpieczeniowych - każdy z nas potrafi wymienić chociaż kilka najbardziej znanych firm. Zdecydowana większość z Ubezpieczycieli w Polsce oferuje również polisy obowiązkowego OC posiadacza pojazdu. Na tak bogatym w oferty rynku mamy więc do wyboru naprawdę mnóstwo opcji, które będą różniły się przede wszystkim ceną i… no właśnie - czy oferty OC samochodu różnią się od siebie zakresem czy jakością ochrony? 

Odpowiedź brzmi: ZDECYDOWANIE NIE. Polisa OC samochodu ,,jest taka sama” niezależnie w jakiej firmie ją wykupimy.

Ubezpieczenie auta - przykład

Jak działa Ubezpieczenie OC auta w różnych firmach?

Jeden z podstawowych mitów brzmi, że większa i znana firma, może nam zaproponować lepsze Ubezpieczenie samochodu. Powtórzmy - przy zakupie OC to nie prawda. Polisa komunikacyjna OC jest obowiązkowa. Jej zakres i sumy gwarancyjne regulują przepisy prawa. Żaden z Ubezpieczycieli nie może więc zmieniać zakresu czy wysokości sumy gwarancyjnej polisy. 

Sumy gwarancyjne ubezpieczenia OC pojazdu

Sumy gwarancyjne obowiązujące w każdym Towarzystwie. Zgodnie z art. 36 Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, ich wysokość od 2019 r. wynosi:

 • 5 210 000 euro – w przypadku szkód na osobie. Dotyczy jednego zdarzenia drogowego, którego następstwa obejmuje ubezpieczenie OC bez względu na liczbę poszkodowanych.
 • 1 050 000 euro – w przypadku szkód na mieniu, również dotyczy jednego zdarzenia drogowego.

Oczywiście do polisy OC Ubezpieczyciele do sprzedają na przykład ochronę NNW. Możemy się zdecydować również na ubezpieczenie szyb, Assistance czy pełen pakiet AutoCasco. W takich przykładach oczywiście trzeba razem z naszym specjalistą zwrócić uwagę na zakres czy wybór konkretnego Towarzystwa. Reasumując: OC pojazdu w każdym Towarzystwie jest takie samo.

Nieznana firma - czy warto kupić OC

Nie ma co ukrywać, że część kierowców może liczyć na naprawdę bardzo konkurencyjne oferty w Towarzystwach, które nie są bardzo znane. Takie firmy co prawda nie mają tak długiego stażu jak chociażby PZU, to jednak z powodzeniem funkcjonują na rynku już od kilkunastu lat. Z racji, że te Towarzystwa mniejsze środki wydają na marketing i PR - być może nie są aż tak rozpoznawalne.

Porównaj ceny OC

Konkretne Towarzystwo a wypłata odszkodowania z OC

Czasami pojawiają się obawy, czy wybierając polisę OC mniej znanej otrzymamy odszkodowanie. Warto jednak wyjaśnić, że z polisy OC my jako posiadacze tego pojazdu nie otrzymamy żadnego odszkodowania. I to niezależnie gdzie kupimy ubezpieczenie. Dlaczego? Ubezpieczenie OC ma chronić poszkodowanych. Dlatego gdy spowodujesz stłuczkę to odszkodowanie z OC otrzyma strona poszkodowana w tym zdarzeniu a nie jej sprawca, który jest posiadaczem polisy. Tak jak już tłumaczyliśmy - sposób funkcjonowania ubezpieczenia OC pojazdów regulują przepisy prawa a nie wewnętrzne zasady Towarzystw.

Czy zawsze warto wybrać najtańsze OC?

Patrząc wyłącznie przez pryzmat ekonomii - tak. Jeśli możemy zaoszczędzić na ubezpieczeniu samochodu - po co przepłacać. W znalezieniu najlepszej oferty pomogą specjaliści Rydzowski Ubezpieczenia. Jednak, jak już podkreślaliśmy - szanujemy zdanie i preferencje naszych Klientów. Czasami wiele lat wybieramy ofertę jednego Ubezpieczyciela. Gdy łączymy różne polisy w jednym Towarzystwie- możemy czasami liczyć na bonusy. Dlatego warto dopytać naszego specjalistę o możliwe rabaty w firmie, gdzie ubezpieczamy już na przykład dom lub mieszkanie.

Gdy chcemy poszerzyć ochronę o NNW lub inne warianty - oczywiście- trzeba porozmawiać z naszym zespołem o tym jakie są warunki w poszczególnych Towarzystwach. Ponieważ w przypadku dobrowolnych ubezpieczeń- Towarzystwa samodzielnie kreują oferty i zakres ochrony.

Ubezpieczenie auta - gdzie kupić?

Ubezpieczenie OC możesz kupić bezpośrednio w biurze ubezpieczeniowym lub przez Internet, co obecnie oferuje wiele firm. Gdzie lepiej? To zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli jednak wolisz porozmawiać ze specjalistami o najlepszym dla Ciebie rozwiązaniu lub kupić polisę OC online, możesz to zrobić w Rydzowski Ubezpieczenia!

Ochrona auta – polisa bez wychodzenia z domu

Jesteśmy multiagencją, która współpracuje z ponad dwudziestoma Towarzystwami Ubezpieczeniowymi. Porównamy dla Ciebie wszystkie oferty, a następnie pomożemy w wyborze najlepszego i najtańszego ubezpieczenia OC. Zapraszamy do kontaktu!

Dodaj komentarz

Oceń wpis:
5

Komentarze

Bądź pierwszą osobą, która skomentuje.
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.