Dodano: 21.05.2024
3 min.
Edyta Gąsior. Specjalistka ds. contentu, copywriter Mielec.
Autor: Edyta Gąsior

Do kiedy obowiązuje ubezpieczenie szkolne?

Z tego artykułu dowiesz się:
Rodzic, który kupił ubezpieczenie szkolne  dla swojego dziecka.

Zastanawiasz się, do kiedy obowiązuje ubezpieczenie szkolne Twojego dziecka? W naszym artykule podpowiemy Ci, gdzie to sprawdzić i doradzimy, jaką polisę nnw wybrać na nowy rok szkolny.

Wybierz pakiet dla dziecka 

Regulacje ws. szkolnych ubezpieczeń

Co prawda ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe, więc za brak ochrony dziecka szkolnego nie ma prawnych konsekwencji. Jednak, rezygnacja z polisy ubezpieczenia szkolnego mogłaby przysporzyć uczniowi wielu zmartwień. Problematyczny mógłby być np. udział w wycieczkach klasowych. Natomiast w sytuacji nieszczęśliwego wypadku w szkole lub poza nią, rodzice musieliby samodzielnie pokrywać koszty leczenia. Naszym zdaniem warto więc zabezpieczyć się i kupić ubezpieczenie szkolne dziecka. Tym bardziej, że koszt ochrony nie jest wysoki. Ile kosztuje ubezpieczenie szkolne nnw? U nas polisę można kupić już od 32zł/ rok!

Dlaczego ubezpieczenie szkolne jest tak ważne?

Ubezpieczenie szkolne dziecka to bardzo dobra decyzja. W końcu, uczniowie uczestniczą w wielu aktywnościach fizycznych i sportowych, co niesie ze sobą ryzyko kontuzji. W razie nieszczęśliwego wypadku, z polisy szkolnej NNW Towarzystwo Ubezpieczeniowe wypłaci odszkodowanie, co może pomóc w pokryciu kosztów leczenia i rehabilitacji ucznia. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku poważnego zachorowania, konieczności hospitalizacji dziecka czy pobytu na SOR. Ubezpieczenie uczniów daje więc poczucie finansowego bezpieczeństwa i pewność, że w kryzysowej sytuacji, Ubezpieczyciel wypłaci gotówkę, niezbędną do pokrycia kosztów leczenia.

Do kiedy obowiązuje ubezpieczenie szkolne?

Twoje dziecko zostało objęte ochroną, ale nie pamiętasz do kiedy jest ważne ubezpieczenie szkolne? Spokojnie! Tę informację możesz w prosty sposób uzyskać od wychowawcy lub od Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym płaciłeś składkę ubezpieczenia. Warto też wiedzieć, że co do zasady ubezpieczenie nnw dziecka jest zawierane na rok. Oznacza to, że jeśli we wrześniu kupiłeś ubezpieczenie szkolne, to będzie ono obowiązywało w czasie roku szkolnego i wakacji.

Grupowe ubezpieczenie - od kiedy do kiedy?

Jeśli zdecydowałeś się na skorzystanie z grupowego ubezpieczenia NNW dla dziecka i teraz zastanawiasz się, od kiedy do kiedy działa grupowe ubezpieczenie szkolne, to chętnie Ci podpowiemy, jak to sprawdzić. Najprostszym sposobem jest znalezienie potwierdzenia zawarcia polisy ubezpieczenia szkolnego, które powinieneś jako rodzić otrzymać. Jeśli nie możesz znaleźć potwierdzenia, zapytaj o tę kwestię osobę, która organizowała zbiórkę pieniędzy na ubezpieczenie nnw dziecka. Najczęściej będzie to wychowawca klasy. Najczęściej jednak ubezpieczenie szkolne nnw działa od początku września do września kolejnego roku.

Indywidualne NNW dla dziecka - na jaki okres?

W przypadku ubezpieczenia szkolnego indywidualnie wybieranego, możesz samodzielnie decydować, od kiedy jest ważne ubezpieczenie szkolne. Wystarczy, że w chwili zakupu zaznaczysz datę, od której ma zacząć obowiązywać ubezpieczenie szkolne. Czas obowiązywania to natomiast 365 dni. Jeśli nie pamiętasz, kiedy zawierałeś polisę, możesz spróbować sprawdzić informację na mailu lub po prostu zadzwonić do nas czy Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym zawierane było ubezpieczenie.

Zakres ochrony a odszkodowanie z ubezpieczenia

W przypadku ubezpieczenia szkolnego bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego zakresu ochrony. W końcu wypadki szkolne zdarzają się dosyć często. I to nie tylko podczas wychowania fizycznego. Wystarczy chwila nieuwagi, by doznać urazu, uszkodzić okulary lub złamać rękę. W przypadku nieszczęśliwego wypadku, Ubezpieczyciel będzie zobligowany do wypłaty świadczeń, zgodnie z OWU. Wybór odpowiedniego pakietu szkolnego ubezpieczenia jest więc kluczowy.

Polisa szkolna online - krok po kroku

Jak kupić ubezpieczenie szkolne dla dziecka? Bez problemu możesz zrobić to online za pośrednictwem naszej strony. Poniżej zamieszczamy krótką instrukcję. 

  1. Wejdź na stronę Rydzowski Ubezpieczenia. Wybierz zakładkę "dla Ciebie i bliskich" i kliknij w pole "ubezpieczenie szkolne".
  2. Sprawdź dostępne pakiety ubezpieczeń szkolnych (znajdziesz oferty polisy ubezpieczenia szkolnego już od 30 zł) i zakres ochrony.
  3. Wybierz pakiet ubezpieczenia zdrowia i życia dziecka.
  4. Zostaniesz przekierowany na naszą partnerską stronę, sprawdź co zawiera ubezpieczenie szkolne i uzupełnij niezbędne dane: wybierz datę rozpoczęcia polisy i podaj swoje dane (jako osoby ubezpieczającej) oraz dane ubezpieczanego dziecka.
  5. Opłać polisę szkolną NNW online - ochrona ubezpieczeniowa wejdzie w życie w dniu, który wybrałeś.
  6. Potwierdzenie zakupu otrzymasz drogą mailową. 

Jak uzyskać odszkodowanie z pakietu ubezpieczenia dzieci?

Zakres ochrony ubezpieczenia szkolnego NNW jest bardzo ważny, bo właśnie od tego zależy, w jakich przypadkach ubezpieczyciel weźmie odpowiedzialności i wypłaci świadczenie w razie wypadku dziecka, pobytu na SOR czy choroby. Pierwsze co warto zrobić to oczywiście opłacić ubezpieczenie i zdecydować się na wybranie odpowiedniego zakresu ubezpieczenia. W razie szkody, trzeba zebrać wszelką dokumentację ze zdarzenia, by ta później stanowiła podstawę do dalszych procedur, związanych z likwidacją szkody. Jeśli jesteś naszym Klientem, chętnie pomożemy Ci w procesie zgłoszenia szkody z ubezpieczenia szkolnego i w uzyskaniu należnego odszkodowania. 

Edyta Gąsior. Specjalistka ds. contentu, copywriter Mielec.

Autor artykułu:

Edyta Gąsior

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W branży content marketingu działa od ponad 5 lat. Dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu, potrafi w prosty sposób wytłumaczyć skomplikowane zagadnienia. W #RydzowskiTeam jest odpowiedzialna za wysokiej jakości treści na tematy ubezpieczeniowo-finansowe.

Oceń artykuł
0.0 / 5
liczba głosów: 0
Blog specjalistów o ubezpieczeniu.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Porady specjalistów do spraw ubezpieczeń.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Blog o ubezpieczeniach.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu