Dodano: 10.07.2024
3 min.
Justyna Bąk - specjalistka ds. content marketingu.
Autor: Justyna Bąk

Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wizyty u lekarza?

Z tego artykułu dowiesz się:
Dzieci, które mają kupione ubezpieczenie szkolne na rydzowski.pl Polisa NNW obejmuje wizyty u lekarza.

NNW szkolne to temat, który budzi wiele emocji wśród rodziców chcących zapewnić swoim dzieciom kompleksową ochronę. Jednym z najczęściej pojawiających się pytań jest to, czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wizyty u lekarza. W końcu wypadki i urazy mogą zdarzyć się w każdej chwili, a szybki dostęp do opieki medycznej jest kluczowy dla zdrowia i bezpieczeństwa uczniów. Przeczytaj, co wchodzi w zakres ubezpieczenia szkolnego i jakie korzyści niesie za sobą posiadanie tej polisy.

Wybierz pakiet dla dziecka 

Co obejmuje ubezpieczenie szkolne?

Ubezpieczenie szkolne to kompleksowa ochrona, która obejmuje szeroki zakres sytuacji mogących zdarzyć się w trakcie roku szkolnego i wakacji – polisa jest ważna przez 12 miesięcy.  Przede wszystkim zapewnia ona wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwych wypadków, takich jak złamania, skręcenia czy inne urazy, które mogą przydarzyć się dziecku na terenie szkoły, podczas zajęć pozalekcyjnych, a nawet w drodze do i ze szkoły. Ponadto ubezpieczenie może obejmować także koszty leczenia, rehabilitacji oraz zakup niezbędnych środków ortopedycznych. Co jeszcze? Na przykład pomoc psychologa, domową opiekę pielęgniarki po hospitalizacji czy korepetycje dla uczniów po wypadku.

Czy ubezpieczenie dziecka na rok szkolny się opłaca? Zdecydowanie! Warto je wykupić, ponieważ zapewnia ono rodzicom spokój i pewność, że w razie niespodziewanych zdarzeń ich dziecko otrzyma niezbędną pomoc, a koszty z tym związane nie obciążą domowego budżetu. To inwestycja w bezpieczeństwo i zdrowie najmłodszych, które powinno być priorytetem dla każdego rodzica.

Ubezpieczenie szkolne a wizyty u lekarza

Wielu rodziców zastanawia się, czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wizyty u lekarza. Odpowiedź brzmi: tak! Ale zakres tego, co jest dokładnie pokrywane, może się różnić w zależności od konkretnej polisy i Ubezpieczyciela. W standardowych ofertach ubezpieczenia szkolnego często zawarte są koszty leczenia w razie nieszczęśliwych wypadków, co obejmuje również wizyty u lekarzy specjalistów, diagnostykę, badania oraz niezbędne zabiegi medyczne. Ponadto taka polisa może pokrywać także koszty transportu medycznego oraz rehabilitacji, jeśli jest ona konieczna po urazie. Dlatego przed zakupem ubezpieczenia NNW szkolnego warto dokładnie zapoznać się z jej warunkami i upewnić się, że obejmuje ona wizyty u lekarza oraz inne potrzebne świadczenia medyczne, aby zapewnić dziecku właściwą ochronę zdrowia.

Historia jednego z uczniów - Arka z IVb

Arek to uczeń klasy IV b z podrzeszowskiej szkoły. To energiczny i pełen entuzjazmu chłopiec, który uwielbia sport, zwłaszcza piłkę nożną. Pewnego dnia na lekcji WF-u cała klasa rozgrywała mecz na szkolnym boisku. Arek, próbując strzelić gola, niefortunnie upadł na rękę. Ból był na tyle silny, że nauczyciel natychmiast zdecydował o wezwaniu pomocy medycznej. Po przyjeździe na pogotowie okazało się, że chłopiec ma złamaną rękę i wymaga natychmiastowej pomocy ortopedycznej. Na szczęście rodzice Arka zdecydowali się wcześniej wykupić dla niego ubezpieczenie szkolne. Dzięki temu chłopiec otrzymał spore odszkodowanie, a rodzince nie musieli później martwić się o koszty prywatnych wizyt u lekarza, specjalistycznych badań ani późniejszej rehabilitacji.

Ubezpieczenie NNW szkolne pokryło również zakup niezbędnych środków ortopedycznych, m.in. temblaka ortopedycznego. Polisa objęła wizyty kontrolne oraz serię zabiegów rehabilitacyjnych, które pomogły Arkowi szybko wrócić do pełni zdrowia, a później – na co chłopiec czekał najbardziej - na boisko.

Jakie ubezpieczenie szkolne wybrać?

Jakie ubezpieczenia szkolne polecacie? Z takim pytaniem bardzo często przychodzą do nas rodzice, którzy zatroskani dobrem dziecka, chcą zapewnić mu maksymalną ochronę. W odpowiedzi na to pytanie zawsze staramy się przedstawić kilka kluczowych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego ubezpieczenia NNW szkolnego. Przede wszystkim ważne jest, aby polisa obejmowała szeroki zakres ochrony. Najlepsze ubezpieczenia szkolne zapewniają odpowiednie wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwych wypadków, pokrywają koszty leczenia, rehabilitacji oraz wizyt u specjalistów. Warto również zwrócić uwagę na wysokość sumy ubezpieczenia oraz wyłączenia, aby w razie potrzeby odszkodowanie było adekwatne do poniesionych kosztów i szkód.

W Rydzowski Ubezpieczenia dostępne ubezpieczenia szkolne mają szeroki zakres, ale różnią się kwotą, którą wypłaci Ubezpieczyciel po nieszczęśliwym zdarzeniu. Suma ubezpieczenia najtańszego pakietu wynosi 12 000 zł, natomiast najwyższego – aż 220 000 zł. Różnice widać również w poszczególnych punktach polisy. Przykładowo - w zależności od wybranego pakietu - rekompensatę za nieszczęśliwy wypadek, do którego doszło podczas wycieczki szkolnej, można otrzymać w wysokości 180 zł, 450 zł, 1050 zł, a nawet 3300 zł za każdy 1% uszczerbku.

Ubezpieczenie szkolne PZU

Ubezpieczenie szkolne a pobyt w szpitalu to kwestia, która może martwić wielu rodziców, dlatego nic dziwnego, że podczas szukania najlepszej polisy zwracają na to szczególną uwagę. Z naszą pomocą jest to o wiele prostsze, zwłaszcza że współpracujemy z jednym z największych Towarzystw Ubezpieczeniowych – PZU. Dzięki temu możemy oferować korzystne polisy PZU NNW szkolne, które działają w kompleksowy sposób. To, czy ubezpieczenie szkolne obejmuje wizyty u lekarza, już wiesz. A co jeszcze możesz u nas znaleźć? Polisy obejmują odszkodowanie za wypadki w szkolne i poza nią związane m.in. z:

 • pogryzieniem, pokąsaniem, ukąszeniem (pobyt na SOR lub w szpitalu),
 • zatruciem gazami i produktami chemicznymi, porażeniem prądem, piorunem (pobyt w szpitalu),
 • oparzeniem, odmrożeniem ,
 • pobytem w szpitalu w związku ze wstrząśnieniem lub podejrzeniem wstrząśnienia mózgu (hospitalizacja musi trwać min. 2 dni).

Co jeszcze obejmuje ubezpieczenie szkolne PZU?

Zastanawiasz się, co jeszcze obejmuje ubezpieczenie szkolne PZU? W ramach ochrony dziecko może liczyć także na:

 • ryczałt za niezdolność do nauki trwającej dłużej niż 14 dni,
 • zwrot kosztów naprawy bądź zakupu nowych okularów korekcyjnych uszkodzonych lub zniszczonych w wyniku nieszczęśliwego wypadku,
 • zwrot kosztów nabycia przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, w tym: zwrot kosztów odbudowy stomatologicznej zębów stałych,
 • zwrot kosztów dostosowania mieszkania,
 • zwrot kosztów przeszkolenia zawodowego osób z niepełnosprawnością (na terenie Polski),
 • korepetycje dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół średnich (z wyłączeniem szkół uczniów szkół policealnych),
 • dostarczenie do miejsca pobytu ubezpieczonego leków przepisanych przez lekarza,
 • pomoc psychologa po wypadku lub dla rodziny dziecka w razie jego śmierci

…oraz wiele, wiele innych, przydatnych w chorobie i rekonwalescencji punktów!
 

Ubezpieczenie NNW szkolne

Jak kupić ubezpieczenie PZU NNW szkolne? W Rydzowski Ubezpieczenia jest to banalnie proste, a do tego możliwe nawet bez wychodzenia z domu. Jak kupić ubezpieczenie szkolne online? Wystarczy, że wypełnisz formularz online na naszej stronie, gdzie znajdziesz dokładne porównanie ubezpieczeń szkolnych. Dlaczego jeszcze warto? Ponieważ oprócz konkurencyjnych cen oferujemy również pomoc zarówno podczas zakupu ubezpieczenia, jak i podczas zgłaszania szkody. Wystarczy, że się do nas zgłosisz, a my wszystkim się zajmiemy. A do tego w wygodny i szybki sposób – przez internet. 

Justyna Bąk - specjalistka ds. content marketingu.

Autor artykułu:

Justyna Bąk

Wie, jak ważne jest bezpieczeństwo i woli chuchać na zimne. Ubezpieczenia traktuje jak pomocny element życia, a nie jak zbędny wydatek - o czym chce w zrozumiały sposób komunikować innym.  Od ponad trzech lat zajmuje się pisaniem tekstów, a od roku specjalizuje się w tematyce ubezpieczeń dla klientów indywidualnych. Po pracy spędza czas ze swoim królikiem i czyta książki kryminalne.

Oceń artykuł
0.0 / 5
liczba głosów: 0
Blog specjalistów o ubezpieczeniu.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Porady specjalistów do spraw ubezpieczeń.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Blog o ubezpieczeniach.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu