Dodano: 17.05.2024
3 min.
Justyna Bąk - specjalistka ds. content marketingu.
Autor: Justyna Bąk

Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje pobyt w szpitalu?

Z tego artykułu dowiesz się:
Uczennica, która jest ubezpieczona w firmie Rydzowski Ubezpieczenia. Sprawdź pakiety polisy szkolnej NNW!

Ubezpieczenie szkolne a pobyt w szpitalu – ta kwestia może martwić wielu rodziców, zwłaszcza tych dzieci, które są aktywniejsze i bardziej narażone na wypadki. Odpowiednia polisa to nieocenione wsparcie finansowe w razie nieszczęśliwego zdarzenia w szkole i nie tylko. Zdecydowanie warto się na nie zdecydować, lecz świadomie wybrać ubezpieczenie NNW ucznia. A wybór dostępnych ofert jest naprawdę szeroki. Czy ubezpieczenie szkolne obejmuje pobyt w szpitalu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Wybierz pakiet dla dziecka 

Ubezpieczenie szkolne - dlaczego jest tak ważne?

Szkoła to miejsce, gdzie opiekę nad dzieckiem sprawują obce osoby, a nie rodzice. I choć zaufanie do nauczycieli i opiekunów jest duże, to jednak rodzic nie może mieć na oku swojej pociechy i dbać o jej bezpieczeństwo. Dlatego tak ważne jest odpowiednie ubezpieczenie szkolne. Może ono pokrywać koszty leczenia w przypadku nieszczęśliwego wypadku. Polisa najczęściej obejmuje wizyty lekarskie, hospitalizację, leki i rehabilitację, pomagając rodzinom uniknąć finansowych trudności związanych z nieoczekiwanymi kosztami medycznymi. Co więcej, ubezpieczenie szkolne zapewnia odszkodowanie w przypadku wypadków, które mogą się zdarzyć na terenie szkoły lub podczas szkolnych wydarzeń, takich jak wycieczki szkolne, zawody sportowe czy inne aktywności pozalekcyjne.

Nieszczęśliwy wypadek w szkole a ubezpieczenie

Zosia, energiczna i radosna dziewięciolatka, uwielbia szkołę i chętnie uczestniczy w różnych aktywnościach pozalekcyjnych. Jednak pewnego dnia, podczas przerwy między lekcjami, dziewczynka schodząc po schodach, poślizgnęła się i upadła. Nauczyciel dyżurny udzielił jej pomocy, jednak konieczne okazało się wezwanie pogotowia. Po badaniach okazało się, że rączka jest złamana i konieczna jest operacja. Rodzice na początku roku szkolnego wykupili córce polisę NNW, jednak nie byli pewni, czy ubezpieczenie szkolne obejmuje operacje. Po skontaktowaniu się z firmą ubezpieczeniową okazało się, że koszty leczenia, wizyt kontrolnych oraz rehabilitacji zostaną pokryte przez polisę NNW i Zosia może otrzymać spore odszkodowanie.

Czy należy się odszkodowanie za pobyt dziecka w szpitalu?

To, czy ubezpieczenie szkolne obejmuje operacje i pobyt w szpitalu, zależy od wybranej polisy i Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Jednak w większości przypadków jest to standardowy zakres ubezpieczenia. Jak to wygląda w praktyce? Pobyt w szpitalu w wyniku nieszczęśliwego wypadku liczony jest od jednej doby spędzonej w placówce medycznej, np. na oddziale. Co więcej, polisa szkolna gwarantuje wsparcie nie tylko wtedy, gdy do zdarzenia doszło w wyniku wypadku. Obejmuje również pobyt w szpitalu w wyniku nagłej choroby. Wysokość odszkodowania zależy w tym przypadku od sumy ubezpieczenia. Im jest ona większa, tym większą pomoc finansową można uzyskać. 

Indywidualna polisa ucznia czy ubezpieczenie w szkole?

Warto wiedzieć, że ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe i szkoła nie ma podstaw, by zmusić rodziców do wykupienia go dla swoich dzieci. Najczęściej to proponuje, ponieważ o wiele łatwiej jest kupić polisę dla wielu osób niż samodzielnie wybierać ją dla swojego dziecka. Pamiętaj, że szkoły najczęściej mają podpisane umowy z konkretnymi Towarzystwami Ubezpieczeniowymi i zakres polisy jest bardzo podstawowy. Wtedy możesz mieć wątpliwości, czy ubezpieczenie szkolne obejmuje operacje, poważne urazy czy np. zatrucie gazami i produktami chemicznymi. Lepiej wybrać ubezpieczenie NNW ucznia indywidualne, które możesz dobrać zgodnie z potrzebami swojej pociechy. Taki wybór zazwyczaj jest równie atrakcyjny finansowo co grupowe ubezpieczenie. A masz pewność, że zakres polisy gwarantuje wsparcie w różnych sytuacjach, które mogą przydarzyć się Twojemu dziecku. 

Wybierz świadomie zakres ubezpieczenia

Posiadanie ubezpieczenia szkolnego daje rodzicom poczucie spokoju, że ich dziecko jest chronione i mają wsparcie w przypadku nagłych sytuacji. Zakres ubezpieczenia NW szkolnego jest bardzo szeroki w wielu Towarzystwach Ubezpieczeniowych, dlatego decyzja powinna być przemyślana. Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie NNW ucznia indywidualne? Przeczytaj radę naszego specjalisty!

Zastanów się, jakie są najczęstsze aktywności Twojego dziecka oraz na jakie ryzyka jest narażone każdego dnia. Czy dziecko uprawia sport, jeździ na wycieczki szkolne czy też bierze udział w innych zajęciach pozalekcyjnych? To pomoże dostosować zakres ubezpieczenia do rzeczywistych potrzeb. Sprawdź, jaka jest maksymalna kwota odszkodowania wypłacanego w przypadku wypadku. Wyższa suma ubezpieczenia zapewnia większą ochronę finansową, ale może wiązać się również z wyższą składką. Dokładnie przeanalizuj wyłączenia i ograniczenia w polisie. Upewnij się, że rozumiesz, w jakich sytuacjach ubezpieczenie nie będzie działać. Na przykład, niektóre polisy mogą wyłączać ochronę podczas uprawiania sportów ekstremalnych. I przede wszystkim pamiętaj, że możesz do nas zwrócić się z każdą sprawą dotyczącą ubezpieczenia NNW ucznia indywidualnie.

Wybierz najlepsze ubezpieczenie dla swojego dziecka

W Rydzowski Ubezpieczenia ubezpieczenie szkolne możesz kupić już od 30 zł, a różnorodność oferty daje wiele możliwości wyboru. Niezależnie do tego, czy decydujesz się na tańszą, czy droższą polisę, możesz mieć pewność, że znalazłeś najkorzystniejsze ubezpieczenie dla swojego dziecka. Co między innymi znajduje się w naszych zróżnicowanych pakietach?

 • rekompensata za nieszczęśliwy wypadek, do którego doszło podczas wycieczki szkolnej,
 • zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, 
 • domowa opieka pielęgniarki po hospitalizacji,
 • korepetycje dla uczniów,
 • dieta szpitalna,
 • zwrot kosztów dostosowania mieszkania po wypadku,
 • pomoc psychologa dla dziecka po wypadku,
 • zwrot kosztów nabycia przedmiotów ortopedycznych, 
 • operacje chirurgiczne,
 • interwencję lekarską z powodu skręcenia, skaleczenia,
 • zatrucie gazami i produktami chemicznymi,
 • śmierć rodzica w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

I wiele innych pozycji, które pomogą Twojemu dziecku stanąć na nogi po wypadku. Dostępne polisy różnią się również sumą ubezpieczenia. Wszystkie możesz nabyć nawet bez wychodzenia z domu. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak wygląda ubezpieczenie szkolne a pobyt w szpitalu, skontaktuj się z nami online. Po wypełnieniu prostego formularza skontaktujemy się z Tobą, odpowiemy na wszystkie pytania i zaproponujemy najkorzystniejszą polisę dla Twojej pociechy.

Justyna Bąk - specjalistka ds. content marketingu.

Autor artykułu:

Justyna Bąk

Wie, jak ważne jest bezpieczeństwo i woli chuchać na zimne. Ubezpieczenia traktuje jak pomocny element życia, a nie jak zbędny wydatek - o czym chce w zrozumiały sposób komunikować innym.  Od ponad trzech lat zajmuje się pisaniem tekstów, a od roku specjalizuje się w tematyce ubezpieczeń dla klientów indywidualnych. Po pracy spędza czas ze swoim królikiem i czyta książki kryminalne.

Oceń artykuł
0.0 / 5
liczba głosów: 0
Blog specjalistów o ubezpieczeniu.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Porady specjalistów do spraw ubezpieczeń.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Blog o ubezpieczeniach.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu