Dodano: 06.06.2024
3 min.
Edyta Gąsior. Specjalistka ds. contentu, copywriter Mielec.
Autor: Edyta Gąsior

Czy można mieć dwa ubezpieczenia na życie?

Z tego artykułu dowiesz się:
Rodzina, która kupiła ubezpieczenie na życie na stronie Rydzowski Ubezpieczenia.

Czy można mieć dwa ubezpieczenia na życie? I jakie są wady i zalety takiego rozwiązania? W naszym artykule wyjaśniamy te kwestie. Zapraszamy do lektury!

Wybierz pakiet dla siebie

Wielokrotne ubezpieczenie na życie

Zastanawiasz się, czy można mieć dwa ubezpieczenia na życie? To jak najbardziej możliwe i w niektórych przypadkach rozsądne rozwiązanie. Kiedy dokładnie? Przede wszystkim w sytuacji, gdy w twoim miejscu pracy szef opłaca ubezpieczenie na życie pracowników, ale zakres ochrony jest bardzo ograniczony. Wtedy jak najbardziej polecaną opcją jest zakup ubezpieczenia na własną rękę. Posiadanie kilku ubezpieczeń to w takim przypadku zwiększenie zakresu ochrony i większa pewność, że w razie nieszczęśliwego zdarzenia uzyskasz stosowne odszkodowanie. 

Dwa ubezpieczenia na życie - zalety

Dwie polisy na życie mogą przynieść wiele korzyści. Jakich dokładnie? Najważniejsze zalety podwójnego ubezpieczenia na życie to:

 • uzupełnienie zakresu jednej ochrony - jeśli benefitem w Twojej pracy jest ubezpieczenie na życie, ale nie spełnia ono Twoich oczekiwań, to dobrą opcją będzie dodatkowe ubezpieczenie indywidualne,
 • dwa odszkodowania - jeśli posiadasz dwa ubezpieczenia (ubezpieczenie indywidualne i grupowe)  to w razie zdarzenia, ujętego w OWU, uzyskasz dwa świadczenia z dwóch różnych polis,
 • szeroki zakres ochrony - w sytuacji, gdy posiadany zakres ochrony, jest wąski, możesz uzupełnić go za pomocą drugiej polisy.
 • większa szansa na uzyskanie odszkodowania.

Minusy  podwójnego ubezpieczenia na życie

Podwójna ochrona życiowa ma także pewne wady. Jakie są minusy podwójnego ubezpieczenia i komu nie polecamy korzystania z takiej opcji? Wielokrotne ubezpieczenie (jeśli sam je wykupujesz i opłacasz) oznacza dla Ciebie więcej formalności, m.in. konieczność comiesięcznych opłat każdej polisy. Jeśli terminy płatności się nie pokrywają ze sobą, to może stanowić to dla Ciebie dodatkowe wyzwanie. Minusem podwójnego ubezpieczenia na życie są także większe koszty, które przeznaczasz na ochronę. Często np. zamiast jednego ubezpieczenia w kwocie 80 zł, podwójnie ubezpieczone osoby opłacają dwie polisy po 50 zł. W skali roku, stanowi to dodatkowy wydatek.

Odszkodowanie z dwóch polis na życie

Jeśli doszło do nieszczęśliwego zdarzenia, które jest ujęte w zakresie ubezpieczenia, to naturalnym krokiem ze strony ubezpieczyciela jest wypłata należnego odszkodowania. Jeśli masz kilka polis i obejmują one dane wydarzenie, to otrzymasz odszkodowanie z dwóch polis. Oczywiście, zanim to się stanie będziesz musiał zgłosić szkodę w dwóch firmach, udokumentować zdarzenie (np. w razie pobytu na SOR, może być wymagany dokument ze szpitala) i zaczekać na decyzję. Wypłata świadczenia wpłynie na wskazane przez Ciebie konto lub zostanie Ci przekazane zwykłym przekazem. Świadczenia dwukrotne według wielu osób to spory atut, ale wszystko zależy od tego, jaka jest wysokość świadczeń.

Dlaczego warto ubezpieczyć się na rydzowski.pl?

Chcesz zdecydować się na zakup kolejnego ubezpieczenia, ale nie wiesz, czy to dobra decyzja? Skontaktuj się z nami, a przeanalizujemy, czy w twoim przypadku więcej polis będzie korzystne. Dlaczego jeszcze właśnie do nas warto wybrać się po polisę na życie?

 • współpracujemy z wieloma towarzystwami ubezpieczeniowymi, więc możemy porównać, która ochrona życiowa będzie dla Ciebie najlepsza, 

 • dbamy o to, by wysokość składki mieściła się w widełkach, które nam podasz,

 • w razie wystąpienia szkody pomagamy w procesie likwidacji i w uzyskaniu należnego odszkodowania.

Zakup ubezpieczenia na życie online - krok po kroku

Jeśli chcesz zdecydować się na zakup ubezpieczenia na życie, nie musisz nawet wychodzić z domu. W Rydzowski Ubezpieczenia oferujemy wygodną opcję zakupu polisy na życie online. Jak to zrobić krok po kroku?

 • Wejdź na stronę Rydzowski Ubezpieczenia, w zakładkę ubezpieczenia na życie.

 • Wybierz, który wariant ochrony Cię interesuje - ubezpieczenie na życie dla małżeństw, dla rodziny, dla singla, dla Ciebie i dziecka czy polisa na życie dla emeryta.

 • Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie na życie (wszystkie kwoty udostępniamy na stronie), zobacz, jaki jest zakres ochrony i zdecyduj się na najkorzystniejszy wariant.

 • Wypełnij i wyślij krótki formularz - kalkulator ubezpieczenia na życie bez podawania danych.

 

Czy dziecko może mieć kilka polis na życie?

Jak już wyjaśniliśmy, wielokrotne ubezpieczanie na życie nie jest zabronione prawnie. A to oznacza, że można mieć podwójne ubezpieczenie i analogicznie otrzymać odszkodowanie z dwóch polis. Zakup kolejnego ubezpieczenia jest jednak uzasadniony tylko w kilku przypadkach. A jak sytuacja wygląda w przypadku dziecka? Czy kilka ubezpieczeń to rozsądna decyzja? Podpowiadamy.

Jeśli ubezpieczyłeś dziecko w szkole na bardzo niską sumę i zakres ochrony jest bardzo ograniczony, możesz zastanowić się nad zawarciem umowy dodatkowej. Indywidualne ubezpieczenie szkolne może obejmować pobyt w szpitalu, świadczenie finansowe w przypadku uszkodzenia okularów czy aparatów, pomoc psychologiczną i wiele innych wariantów. Jeśli jednak myślisz nad zawarciem umowy ubezpieczenia szkolnego na nowy rok szkolny - nie ma potrzeby byś kupował dwie ochrony. Lepiej wybierz jeden, korzystny i rozbudowany pakiet. Na naszej stronie rydzowski.pl mamy dostępnych kilka pakietów. Każdy rodzic może więc wybrać dla swojego dziecka najlepszy pakiet.

Edyta Gąsior. Specjalistka ds. contentu, copywriter Mielec.

Autor artykułu:

Edyta Gąsior

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W branży content marketingu działa od ponad 5 lat. Dzięki bogatemu doświadczeniu zawodowemu, potrafi w prosty sposób wytłumaczyć skomplikowane zagadnienia. W #RydzowskiTeam jest odpowiedzialna za wysokiej jakości treści na tematy ubezpieczeniowo-finansowe.

Oceń artykuł
0.0 / 5
liczba głosów: 0
Blog specjalistów o ubezpieczeniu.
Wyślij formularz
Wyślij wiadomość
Porady specjalistów do spraw ubezpieczeń.
Porozmawiaj ze specjalistą
Zadzwoń do nas
Blog o ubezpieczeniach.
Odwiedź nasze biuro
Przejdź do kontaktu